Haloween

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
6
Velikost: 258.64 KB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
10. 10. 2023
Sdílet:

"Mad lib" je velmi oblíbená aktivita do hodin angličtiny:

  • zaručeně rozmluví a rozesměje i "stydlíny"
  • úkolem je doplnit text náhodnými slovíčky - aby byla náhodná, nesmí ale studenti předem text vidět
  • hodí se pro studenty různých úrovní - nadané nebude nudit a pomalejší ji zvládnou bez výmluv levou zadní
  • propojuje psaní a čtení a případně i mluvení a poslech (při následném sdílení výsledků s celou třídou)

Postup:

  • Studentům nejdříve rozdejte první pracovní list (page 1) s očíslovaným seznamem slůvek na doplnění (a feeling, a date, a number...).
  • Jednoduchým úkolem pro ně je nejdřív vymyslet a sepsat náhodná slovíčka na prvním worksheetu podle návodu (řídí se tedy jen tím, že mají napsat např. libovolné datum, číslo, zvíře, libovolnou anglickou frázi atd., není ani potřeba říkat, že je pak budou studenti vepisovat do textu). Nechte je napnuté, k čemu to bude. Každý student může vymyslet cokoli, fantazii se meze nekladou, tak ať se kreativně vyřádí.
  • Následně učitel rozdá druhý worksheet (page 2), kde je předepsaný text, a studenti si papír kousek za polovinou na kolmo shora dolů přeloží - před čísly zhruba v místě, kde vede pavučinka (viz krátké video s ukázkou). Stranu 2 pak jen přeloženou položíte na stranu 1 - je tedy vidět text na straně 2 a slovíčka, která vepsali na řádky na straně 1. Vznikají vtipné, někdy až absurdní texty o Halloweenu nebo šílené strašidelné příběhy. Nechte studenty se zasmát společně nebo ve dvojicích nad tím, co jim vzniklo za výtvor.

Návazná aktivita (využitelná za domácí úkol):

Když už studenti aktivitu sami vyzkoušeli, můžete je nechat opravit informace v textu o Halloweenu (můžou je psát na volná místa na straně 1) - tedy správné datum svátku, že se vydlabává dýně, že do ní patří svíčka atd. - řešení je součástí materiálu, nebo vytvořit vlastní "mad lib" strašidelný příběh pro ostatní (sepsat nějaký svůj příběh s vynechávkami a návodem, co do nich vyplnit). Tento úkol se studentům bude líbit!

Další produkty od autora Jana Čtveráčková - FUNGLICKY

422976
Anglický jazyk
8., 9., SŠ
Didaktické hry
Úspěšná aktivita do vánočních hodin, která "chytí" všechny! Materiál obsahuje: 5 kategorií, každá má 7 otázek
90.00 Kč
579450
Anglický jazyk
SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Příběh psaný anglicky (se slovíčky přeloženými na každé straně) začíná jako obyčejný den. Vzbudíte se doma... vtom ale u
240.00 Kč
435006
Anglický jazyk
8., 9., SŠ
Kalendář pro děti
Trhací adventní kalendář s vtipnými anglickými hláškami o Vánocích Kalendář vytiskněte oboustranně, na jedné straně tak
0.00 Kč
Haloween Haloween
Zábavná a oblíbená aktivita. Nejdříve studenti vyplní náhodná slovíčka (podle návodu, např. pocit, jídlo, číslo atd.), pak seznam přiloží k druhému listu a dostanou vtipný až absurdní výsledek :-) Tento materiál obsahuje DVĚ různé aktivity.
UUCZ-387916
Anglický jazyk>Pracovní listy>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Halloween, Dušičky
45.00