Irregular verbs - board game

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
4
Velikost: 23.65 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
10. 10. 2023
Sdílet:

Tento materiál slouží jako zábavné procvičování nepravidelných sloves ve formě stolní hry.

Hra je vhodná pro skupinku 2-4 hráčů.

Doba hry: 10-15 minut

Hráči (žáci) prochází hracím polem, na kterém se nachází 42 různých, nepravidelných sloves. Slovesa jsou rozdělena dle podobnosti pomocí barev do 7 skupin. Žáci mají slovesa označena podle barev i na hrací ploše.

Součástí materiálu je i barevný přehled všech sloves uvedených ve hře ve formátu infinitive/past simple/past participle/překlad.

Jak hru hrát:

Jsou 3 následující možnosti, dle gramatického jevu, který potřebujete probrat:

A) Žák stoupne na políčko se slovesem, nahlas řekne všechny 3 tvary slovesa i s překladem (infinitive/past simple/past participle/překlad

  • tato varianta je vhodná jako rychlé, drilovací procvičování NS

B) Žák stoupne na políčko se slovesem, řekne pouze minulý čas (past simple) slovesa a dané sloveso použije ve větě, kterou si vymyslí.

  • vhodné k procvičování minulého času prostého a tvoření vět

C) Žák stoupne na políčko se slovesem, řekne pouze příčestí minulé (past participle) slovesa a se slovesem vytvoří větu v předpřítomném čase.

  • vhodné k procvičování předpřítomného času a tvoření vět

Doporučuji mít pro žáky vždy v každé skupině připraven barevný přehled nepravidelných sloves. Mohou si zkontrolovat správnou odpověď, pokud neví, alespoň se sloveso doučí.

Další produkty od autora Monika Vojtová

505482
Anglický jazyk
7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Materiál obsahuje 40 karet se 40 pokročilejšími nepravidelnými slovesy v angličtině. Atraktivnější forma drilu pro
45.00 Kč
548484
Anglický jazyk
3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Materiál obsahuje 36 karet rozdělených do 9 barevných skupin po čtyřech kartách. Materiál slouží k procvičování slovní
32.00 Kč
443573
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Tento materiál slouží k procvičování porozumění psanému textu a vánoční slovní zásoby. Děti si přečtou hádanky
0.00 Kč
450047
Anglický jazyk
7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál slouží k procvičení rozdílů mezi minulým časem prostým a časem předpřítomným. 22 vět ve dvou aktivitách -
32.00 Kč
Irregular verbs - board game Irregular verbs - board game
Tento materiál slouží jako zábavné procvičování nepravidelných sloves ve formě stolní hry. Hra je vhodná pro skupinku 2-4 hráčů. Doba hry: 10-15 minut Hráči (žáci) prochází hracím polem, na kterém se nachází 42 různých, nepravidelných sloves. Slovesa jsou rozdělena dle podobnosti pomocí barev do 7 skupin. Žáci mají slovesa označena podle barev i na hrací ploše. Součástí materiálu je i barevný přehled všech sloves uvedených ve hře ve formátu infinitive/past simple/past participle/překlad. Jak hru hrát: Jsou 3 následující možnosti, dle gramatického jevu, který potřebujete probrat: A) Žák stoupne na políčko se slovesem, nahlas řekne všechny 3 tvary slovesa i s překladem (infinitive/past simple/past participle/překlad tato varianta je vhodná jako rychlé, drilovací procvičování NS B) Žák stoupne na políčko se slovesem, řekne pouze minulý čas (past simple) slovesa a dané sloveso použije ve větě, kterou si vymyslí. vhodné k procvičování minulého času prostého a tvoření vět C) Žák stoupne na políčko se slovesem, řekne pouze příčestí minulé (past participle) slovesa a se slovesem vytvoří větu v předpřítomném čase. vhodné k procvičování předpřítomného času a tvoření vět Doporučuji mít pro žáky vždy v každé skupině připraven barevný přehled nepravidelných sloves. Mohou si zkontrolovat správnou odpověď, pokud neví, alespoň se sloveso doučí.
UUCZ-389792
Anglický jazyk>Didaktické hry
28.00