Irregular verbs - board game

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
4
Velikost: 23.65 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
10. 10. 2023
Cena:
28 Kč vč. DPH
Sdílet:

Tento materiál slouží jako zábavné procvičování nepravidelných sloves ve formě stolní hry.

Hra je vhodná pro skupinku 2-4 hráčů.

Doba hry: 10-15 minut

Hráči (žáci) prochází hracím polem, na kterém se nachází 42 různých, nepravidelných sloves. Slovesa jsou rozdělena dle podobnosti pomocí barev do 7 skupin. Žáci mají slovesa označena podle barev i na hrací ploše.

Součástí materiálu je i barevný přehled všech sloves uvedených ve hře ve formátu infinitive/past simple/past participle/překlad.

Jak hru hrát:

Jsou 3 následující možnosti, dle gramatického jevu, který potřebujete probrat:

A) Žák stoupne na políčko se slovesem, nahlas řekne všechny 3 tvary slovesa i s překladem (infinitive/past simple/past participle/překlad

  • tato varianta je vhodná jako rychlé, drilovací procvičování NS

B) Žák stoupne na políčko se slovesem, řekne pouze minulý čas (past simple) slovesa a dané sloveso použije ve větě, kterou si vymyslí.

  • vhodné k procvičování minulého času prostého a tvoření vět

C) Žák stoupne na políčko se slovesem, řekne pouze příčestí minulé (past participle) slovesa a se slovesem vytvoří větu v předpřítomném čase.

  • vhodné k procvičování předpřítomného času a tvoření vět

Doporučuji mít pro žáky vždy v každé skupině připraven barevný přehled nepravidelných sloves. Mohou si zkontrolovat správnou odpověď, pokud neví, alespoň se sloveso doučí.

Další produkty od autora Monika Vojtová

411394
Matematika
2., 3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Materiál slouží jako zábavné procvičování malé násobilky 2, 3, 4 a 5 . Každý z násobků obsahuje 3 tabulky s čísly pro
28.00 Kč
431436
Anglický jazyk
4., 5., 6.
Didaktické hry
Tento materiál slouží jako zábavné procvičování VÁNOČNÍ SLOVNÍ ZÁSOBY formou pohybové hry s luštěním šifry v jejím
32.00 Kč
391526
Matematika - geometrie
4., 5.
Didaktické hry
Tento materiál slouží jako zábavné procvičování základních zlomků . Materiál obsahuje 2 velké čtverce po 16 menších
32.00 Kč
388560
Anglický jazyk
4., 5., 6., 7.
Didaktické hry
Materiál slouží k zábavnému procvičování Přítomného času prostého (Present simple) formou hry TRIMINA. TRIMINA jsou sady
28.00 Kč
Irregular verbs - board game Irregular verbs - board game
Tento materiál slouží jako zábavné procvičování nepravidelných sloves ve formě stolní hry. Hra je vhodná pro skupinku 2-4 hráčů. Doba hry: 10-15 minut Hráči (žáci) prochází hracím polem, na kterém se nachází 42 různých, nepravidelných sloves. Slovesa jsou rozdělena dle podobnosti pomocí barev do 7 skupin. Žáci mají slovesa označena podle barev i na hrací ploše. Součástí materiálu je i barevný přehled všech sloves uvedených ve hře ve formátu infinitive/past simple/past participle/překlad. Jak hru hrát: Jsou 3 následující možnosti, dle gramatického jevu, který potřebujete probrat: A) Žák stoupne na políčko se slovesem, nahlas řekne všechny 3 tvary slovesa i s překladem (infinitive/past simple/past participle/překlad tato varianta je vhodná jako rychlé, drilovací procvičování NS B) Žák stoupne na políčko se slovesem, řekne pouze minulý čas (past simple) slovesa a dané sloveso použije ve větě, kterou si vymyslí. vhodné k procvičování minulého času prostého a tvoření vět C) Žák stoupne na políčko se slovesem, řekne pouze příčestí minulé (past participle) slovesa a se slovesem vytvoří větu v předpřítomném čase. vhodné k procvičování předpřítomného času a tvoření vět Doporučuji mít pro žáky vždy v každé skupině připraven barevný přehled nepravidelných sloves. Mohou si zkontrolovat správnou odpověď, pokud neví, alespoň se sloveso doučí.
UUCZ-389792
Anglický jazyk>Didaktické hry
28.00