St. Patrick’s Day Read, Match & Find the Treasure

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
5
Velikost: 3.21 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Bc. Lucie Stanovská
Nahráno:
Naposledy upraveno:
10. 3. 2026
Sdílet:

Tento materiál je určen pro žáky 1. stupně základní školy k jednoduchému seznámení s anglickým jazykem prostřednictvím tématu St. Patrick’s Day (Den svatého Patrika). Aktivity jsou připraveny tak, aby je zvládli i žáci, kteří s angličtinou teprve začínají. Materiál rozvíjí základní porozumění jednoduchému anglickému textu, rozšiřuje slovní zásobu a zároveň podporuje hravou formu učení.

Materiál obsahuje krátký a srozumitelný anglický text o svátku St. Patrick’s Day, který seznamuje děti se základními informacemi o tomto svátku – kdy se slaví, s jakou zemí je spojen, jaké jsou jeho typické symboly a jaké tradice se s ním pojí. Text je napsán jednoduchou angličtinou, aby mu žáci dokázali porozumět i s minimální znalostí jazyka.

Na text navazují další aktivity. Součástí materiálu je slovníček základních tematických slov, kde si žáci upevňují nová slovíčka spojením slov s obrázky nebo významy. Dále materiál obsahuje úkol True / False, ve kterém žáci ověřují své porozumění přečtenému textu. Další aktivitou je doplňování slov do textu, kde žáci vybírají správná slova z nabídky a doplňují je do vět podle významu.

Součástí materiálu je také osmisměrka (word search), ve které žáci vyhledávají slovíčka související se svátkem St. Patrick’s Day. Tato aktivita podporuje upevnění nové slovní zásoby zábavnou formou. Na závěr je zařazena také kreativní aktivita, při které si žáci mohou nakreslit typickou postavu leprechauna a doplnit obrázek o další symboly tohoto svátku, například duhu nebo hrnec se zlatem.

Materiál lze využít jako samostatnou tematickou hodinu angličtiny, doplňkovou aktivitu v období kolem 17. března, nebo jako součást projektového dne zaměřeného na tradice ve světě. Aktivity lze využít společně jako celek nebo jednotlivě podle časových možností a úrovně žáků.

Materiál podporuje rozvoj těchto dovedností:

  • porozumění jednoduchému anglickému textu
  • rozšiřování základní slovní zásoby
  • orientace v krátkém textu
  • logické uvažování a práce s informacemi
  • kreativita a výtvarné vyjádření

Materiál je vhodný přibližně pro žáky 2.–4. ročníku, případně i pro mladší žáky při společném čtení s učitelem.

Další produkty od autora Bc. Lucie Stanovská

536842
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci, 1.
Lapbook
Lapbook na téma Den Země je určen pro mateřské školy (popř. 1. třídu). Obsahuje spojování obrázků se stíny
30.00 Kč
1204651
Český jazyk
2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Běhací diktát
Téma: Tři zmrzlí muži a Žofie Cílová skupina: stupeň ZŠ (doporučeno pro 2.–5. ročník) Typ aktivity: Čtení s porozuměním
40.00 Kč
870193
Český jazyk - čtení
3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Tento materiál je určen pro práci s dětmi na 1. a 2. stupni ZŠ a zaměřuje se na téma rodiny a rodinných vztahů. Slouží k
39.00 Kč
610969
Nezařazené k předmětu
1., ZŠ – 1. STUPEŇ
Diplomy, Pochvaly, Medaile
Tato tematická sada byla vytvořena pro slavnostní přivítání budoucích žáků 1. třídy. Všechny prvky jsou navrženy tak
45.00 Kč
St. Patrick’s Day Read, Match & Find the Treasure St. Patrick’s Day Read, Match & Find the Treasure
Tento materiál je určen pro žáky 1. stupně základní školy k jednoduchému seznámení s anglickým jazykem prostřednictvím tématu St. Patrick’s Day (Den svatého Patrika). Aktivity jsou připraveny tak, aby je zvládli i žáci, kteří s angličtinou teprve začínají. Materiál rozvíjí základní porozumění jednoduchému anglickému textu, rozšiřuje slovní zásobu a zároveň podporuje hravou formu učení.Materiál obsahuje krátký a srozumitelný anglický text o svátku St. Patrick’s Day, který seznamuje děti se základními informacemi o tomto svátku – kdy se slaví, s jakou zemí je spojen, jaké jsou jeho typické symboly a jaké tradice se s ním pojí. Text je napsán jednoduchou angličtinou, aby mu žáci dokázali porozumět i s minimální znalostí jazyka.Na text navazují další aktivity. Součástí materiálu je slovníček základních tematických slov, kde si žáci upevňují nová slovíčka spojením slov s obrázky nebo významy. Dále materiál obsahuje úkol True / False, ve kterém žáci ověřují své porozumění přečtenému textu. Další aktivitou je doplňování slov do textu, kde žáci vybírají správná slova z nabídky a doplňují je do vět podle významu.Součástí materiálu je také osmisměrka (word search), ve které žáci vyhledávají slovíčka související se svátkem St. Patrick’s Day. Tato aktivita podporuje upevnění nové slovní zásoby zábavnou formou. Na závěr je zařazena také kreativní aktivita, při které si žáci mohou nakreslit typickou postavu leprechauna a doplnit obrázek o další symboly tohoto svátku, například duhu nebo hrnec se zlatem.Materiál lze využít jako samostatnou tematickou hodinu angličtiny, doplňkovou aktivitu v období kolem 17. března, nebo jako součást projektového dne zaměřeného na tradice ve světě. Aktivity lze využít společně jako celek nebo jednotlivě podle časových možností a úrovně žáků.Materiál podporuje rozvoj těchto dovedností:porozumění jednoduchému anglickému texturozšiřování základní slovní zásobyorientace v krátkém textulogické uvažování a práce s informacemikreativita a výtvarné vyjádřeníMateriál je vhodný přibližně pro žáky 2.–4. ročníku, případně i pro mladší žáky při společném čtení s učitelem.
UUCZ-1141706
Anglický jazyk>Pracovní listy>2.>3.>4.>ZŠ – 1. STUPEŇ
39.00