PO STOPÁCH ZVÍŘÁTEK

Kategorie:
Počet stran:
6
Velikost: 814.26 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
15. 3. 2024
Sdílet:

PO STOPÁCH ZVÍŘÁTEK 

Blíží se nám začátek školního roku, a s ním i začínající podzimní období, které vybízí k pozorování přírody a dění okolo ní. 

Přemýšlela jsem, jak bych propojila 
toto roční období s něčím, na čem by si děti upevňovaly pravidla slušného chování, a tak jsem vytvořila motivační pomůcku, ve formě barevných zvířecích tlapek (liška, zajíc, divočák, sova..). Ke každému zvířátku jsem přiřadila jeho typickou kladnou vlastnost. 

Principem této pomůcky je, stanovit si daný časový úsek (např. celé podzimní období nebo pouze jeden měsíc), ve kterém budou děti průběžně získávat tlapky zvířat, které korespondují s jejich kladnou vlastností, v průběhu pobytu v MŠ (např. při řízených činnostech, volné hře, stolování..). Děti si mohou stopy navlékat na provázek, a tvořit si svůj zvířecí náhrdelník, díky kterému se naučí rozpoznat jednotlivé stopy. Touto činností dáváme zpětnou vazbu jak dětem, tak i nám samotným, učitelům. Na konci stanovené doby se spočítají získané tlapky každého dítěte, a ty ,,nejvzornější" sběrače můžeme odměnit nějakou drobností. 

Zároveň se dá tato pomůcka využít k různým pohybovým a vzdělávacím aktivitám, dle svého uvážení. 

Další produkty od autora Alena Heřmánková

378994
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci
Celoroční tematická hra
Dobrý den, milé kolegyně, vytvořila jsem soubor kartiček se 100 ZVÍDAVÝMI OTÁZKAMI PRO PŘEDŠKOLNÍ DĚTI. 🔸️Kartičky
35.00 Kč
379011
Tělesná výchova
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Celoroční tematická hra
Krásný den, nabízím sadu pohybových kartiček vhodných pro zábavnější formu rozcviček ve školkách, školách či táborech
40.00 Kč
378987
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., ZŠ – 1. STUPEŇ
Celoroční tematická hra
Milé paní učitelky, ráda bych Vám nabídla nový a inspirativní pdf soubor her s názvem "Pohybem k zábavě - kreativní
39.00 Kč
359496
Chemie
MŠ - předškoláci, 1., 2.
Celoroční tematická hra
Experimentální sada ,,MALÍ VĚDCI - PRVNÍ EXPERIMENTY" je navržena tak, aby se snadno začlenila do Vaší výuky a umožnila
35.00 Kč
PO STOPÁCH ZVÍŘÁTEK PO STOPÁCH ZVÍŘÁTEK
PO STOPÁCH ZVÍŘÁTEK  Blíží se nám začátek školního roku, a s ním i začínající podzimní období, které vybízí k pozorování přírody a dění okolo ní.  Přemýšlela jsem, jak bych propojila  toto roční období s něčím, na čem by si děti upevňovaly pravidla slušného chování, a tak jsem vytvořila motivační pomůcku, ve formě barevných zvířecích tlapek (liška, zajíc, divočák, sova..). Ke každému zvířátku jsem přiřadila jeho typickou kladnou vlastnost.  Principem této pomůcky je, stanovit si daný časový úsek (např. celé podzimní období nebo pouze jeden měsíc), ve kterém budou děti průběžně získávat tlapky zvířat, které korespondují s jejich kladnou vlastností, v průběhu pobytu v MŠ (např. při řízených činnostech, volné hře, stolování..). Děti si mohou stopy navlékat na provázek, a tvořit si svůj zvířecí náhrdelník, díky kterému se naučí rozpoznat jednotlivé stopy. Touto činností dáváme zpětnou vazbu jak dětem, tak i nám samotným, učitelům. Na konci stanovené doby se spočítají získané tlapky každého dítěte, a ty ,,nejvzornější" sběrače můžeme odměnit nějakou drobností.  Zároveň se dá tato pomůcka využít k různým pohybovým a vzdělávacím aktivitám, dle svého uvážení. 
UUCZ-353856
Biologie>Přírodověda>Ostatní>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>1.>2.>Podzim>Živočichové
49.00