3 JARNÍ BĚHACÍ HRY - ČTENÍ + MATEMATIKA + PRVOUKA - 2. /3./ roč.

Ročník:
Kategorie:
Téma:
Počet stran:
22
Velikost: 4.85 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
12. 4. 2022
Cena:
44 Kč vč. DPH
Sdílet:

„Přečti si větu, najdi k větě obrázek. Vypočítej příklad, najdi výsledek s písmenkem. Písmeno u obrázku /výsledku/ napiš za větu /příklad/. Vyjde ti tajenka. - Čti, počítej procvičuj.“ - v barevné i černo bílé verzi pro tisk.

Běhací hra:

Rozvěste obrázky /výsledky – čísly/ po třídě (chodbě, kdekoliv doma).

Děti dostanou tabulku s textem /příklady/.

Postupně čtou věty /počítají příklady/. Přečtou /Vypočtou/ první a jdou najít obrázek /výsledek/, který s textem /příkladem/ souvisí. Písmeno u obrázku /výsledku/ si zapamatují, jdou si sednou a písmeno zapíšou do rámečku v tabulce za větu /příklad/.

Až zapíšou všechna písmena k textům, vznikne tajenka. Tu napíšou pod tabulku.

Černobílé obrázky mohou děti vybarvit.

Obměna:

Můžete zvolit opačný postup – k obrázku nejdou text.

Tabulky s texty nechají ležet na stole a jdou najít obrázek. Ten si prohlédnou, zapamatují si, co na něm je a jdou zpátky na své místo. V textech najdou ten, který se k obrázku hodí. Za text napíšou písmenko, které je v rohu obrázku.

 

Možno použít i při domácím vzdělávání.

Další produkty od autora HRAVĚ VÝUKOU - Učitelka Věrka

919
Český jazyk - čtení
1., 2., 3.
Didaktické hry
Děti mohou pracovat samostatně nebo lépe ve skupinkách. Sestaví si kruh. Začnou středovým kolem. Pak postupují dalším
49.00 Kč
330129
Nezařazené k předmětu
Výzdoba třídy
Girlanda – vlaječky s písmeny k uvítání po prázdninách ve škole. 21 karet – vlajek – karty s písmeny – velikost A5 k
38.00 Kč
697
Český jazyk - čtení
1., 2., 3.
Pracovní listy
Děti po přečtení vybarvují obrázky podle zadání. Po dokončení každého listu si svoji práci zhodnotí vybarvením smajlíka.
42.00 Kč
81901
Matematika
1.
Kolíčkování
„Vyber příklady, jejichž výsledek znázorňuje počet obrázků. Tyto příklady označ kolíčkem nebo sponkou.“ Děti si vezmou
44.00 Kč
3 JARNÍ BĚHACÍ HRY - ČTENÍ + MATEMATIKA + PRVOUKA - 2. /3./ roč. 3 JARNÍ BĚHACÍ HRY - ČTENÍ + MATEMATIKA + PRVOUKA - 2. /3./ roč.
„Přečti si větu, najdi k větě obrázek. Vypočítej příklad, najdi výsledek s písmenkem. Písmeno u obrázku /výsledku/ napiš za větu /příklad/. Vyjde ti tajenka. - Čti, počítej procvičuj.“ - v barevné i černo bílé verzi pro tisk. Běhací hra: Rozvěste obrázky /výsledky – čísly/ po třídě (chodbě, kdekoliv doma). Děti dostanou tabulku s textem /příklady/. Postupně čtou věty /počítají příklady/. Přečtou /Vypočtou/ první a jdou najít obrázek /výsledek/, který s textem /příkladem/ souvisí. Písmeno u obrázku /výsledku/ si zapamatují, jdou si sednou a písmeno zapíšou do rámečku v tabulce za větu /příklad/. Až zapíšou všechna písmena k textům, vznikne tajenka. Tu napíšou pod tabulku. Černobílé obrázky mohou děti vybarvit. Obměna: Můžete zvolit opačný postup – k obrázku nejdou text. Tabulky s texty nechají ležet na stole a jdou najít obrázek. Ten si prohlédnou, zapamatují si, co na něm je a jdou zpátky na své místo. V textech najdou ten, který se k obrázku hodí. Za text napíšou písmenko, které je v rohu obrázku.   Možno použít i při domácím vzdělávání.
UUCZ-25742
Český jazyk - čtení>Matematika>Prvouka>Pracovní listy>2.>3.>Jaro
44.00