Cizí slova v textu, práce se slovníkem cizích slov (slova přejatá)

Kategorie:
Počet stran:
32
Velikost: 1023.38 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
19. 9. 2023
Sdílet:

Všechny pracovní listy obsahují řešení. Pracovní listy obsahují QR kód s odkazem na online slovník cizích slov, který mohou žáci použít (obsahuje i PL bez QR kódu - je možné pracovat samostatně nebo s tištěnou verzí slovníků). Všechny aktivity jsou popsané na samostatném listu v souboru.

Materiál obsahuje:

  • Pracovní listy s novinovými články

Obsahují reálné internetové články (zdroj vždy uveden na PL) s vynechanými cizími slovy. Žáci mají za úkol pomocí banky slov doplnit do kontextu správné slovo. Banka slov obsahuje slova v 1. pádě/ infinitivu, žák je musí podle kontextu časovat či skloňovat. Banka slov také obsahuje klamavá slova, která mají za úkol žáky zmást. Slova jsou v bance slov uvedená i s významem.

  • Listy k procvičení tématu:

V jedné variantě listů mají žáci za úkol vyhledat ve větách cizí slova a vymyslet jejich českou alternativu.

Ve druhé variantě mají za úkol vybrat správnou variantu slova podle kontextu věty.

  • Procvičovací karty

Žáci mají za úkol na druhou stranu karty doplnit vhodná slova nebo jejich definice. Poté je možné hrát Hádej, kdo jsem apod.

  • Šifrovaná zpráva

Žáci mají za úkol napsat SMS s použitím přejatých slov, která právě “frčí”.

Další produkty od autora Petra Svobodová

231346
Český jazyk
4., 5.
Kolíčkování
Obsahuje: - kolíčkovanou - deskovou hru - přiřaď kartu ke správnému vzoru - procvičovací kartičky
35.00 Kč
597759
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Poukazy můžete žákům darovat ke Dni dětí, na Vánoce či na konci školního roku. Materiál obsahuje poukazy pro žáky, které
25.00 Kč
412220
Český jazyk - gramatika
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Obsahuje: populárně naučné texty - Žáci mají za úkol v textech najít chyby a opravit je/ označit pomocí zadaných značek
40.00 Kč
231337
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Materiál do hodin literární výchovy. - porozumění textu - rozvoj psaní Obsahuje: trimino - názvy pohádek čtenářský
50.00 Kč
Cizí slova v textu, práce se slovníkem cizích slov (slova přejatá) Cizí slova v textu, práce se slovníkem cizích slov (slova přejatá)
Všechny pracovní listy obsahují řešení. Pracovní listy obsahují QR kód s odkazem na online slovník cizích slov, který mohou žáci použít (obsahuje i PL bez QR kódu - je možné pracovat samostatně nebo s tištěnou verzí slovníků). Všechny aktivity jsou popsané na samostatném listu v souboru. Materiál obsahuje: Pracovní listy s novinovými články Obsahují reálné internetové články (zdroj vždy uveden na PL) s vynechanými cizími slovy. Žáci mají za úkol pomocí banky slov doplnit do kontextu správné slovo. Banka slov obsahuje slova v 1. pádě/ infinitivu, žák je musí podle kontextu časovat či skloňovat. Banka slov také obsahuje klamavá slova, která mají za úkol žáky zmást. Slova jsou v bance slov uvedená i s významem. Listy k procvičení tématu: V jedné variantě listů mají žáci za úkol vyhledat ve větách cizí slova a vymyslet jejich českou alternativu. Ve druhé variantě mají za úkol vybrat správnou variantu slova podle kontextu věty. Procvičovací karty Žáci mají za úkol na druhou stranu karty doplnit vhodná slova nebo jejich definice. Poté je možné hrát Hádej, kdo jsem apod. Šifrovaná zpráva Žáci mají za úkol napsat SMS s použitím přejatých slov, která právě “frčí”.
UUCZ-369358
Český jazyk - čtení>Český jazyk - gramatika>Pracovní listy>ZŠ – 2. STUPEŇ
50.00