JÁ MÁM, KDO MÁ? - ZVÍŘATA ZE ZOO

Ročník:
Počet stran:
5
Velikost: 5.74 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Lucie Ketzerová
Nahráno:
Naposledy upraveno:
23. 6. 2022
Sdílet:

Oblíbená hra JÁ MÁM, KDO MÁ na téma ZVÍŘATA ZE ZOO. Soubor obsahuje 30 malých kartiček. Cílem je, aby čtení žáků na sebe bez větších pauz navazovalo.

Hra určená k procvičování čtení, poznávání zvířat ze zoologické zahrady a k rozvoji pozornosti a soustředěnosti.

Vhodné jako čtecí rozcvička na začátku hodiny. Možné využít i v jiných částech hodiny.

Návod na hru:

  • Jednotlivé karty se rozdají žákům (Zdatnější žáci mohou mít více kartiček, příp. vyučující upraví dle počtu žáků ve třídě).
  • Učitel vybere žáka, který bude začínat.
  • Vybraný žák nejprve přečte horní část kartičky (např. Já mám zebru)
  • Tento žák přečte i další část (Kdo má) a doplní to, co vidí na obrázku (žirafu).
  • Jiný žák, který má na své kartičce slovo přečtené předchozím žákem, přečte svoji kartičku (např. Já mám žirafu, kdo má želvu?).
  • Tímto způsobem hra pokračuje do okamžiku, kdy se prostřídají všichni žáci a slovo se nevrátí k tomu, kdo měl první kartičku.

 

Kartičky doporučuji pro delší trvanlivost zalaminovat.

 

Další produkty od autora Lucie Ketzerová

21831
Matematika
1., Speciální pedagogika
Didaktické hry
Cílem této aktivity je procvičovat zábavnou formou sčítání a odčítání bez přechodu přes desítku. Materiál obsahuje 2
33.00 Kč
47961
Český jazyk - čtení
1.
Didaktické hry
Materiál obsahuje 2 soubory zaměřené na procvičování čtení žáků v 1. třídě. Celkem 140 slov. Lze využít také jako
49.00 Kč
290105
Český jazyk - gramatika
3.
Didaktické hry
Soubor obsahuje 90 kartiček se slovy určených k procvičování vyjmenovaných slov po P. Využití: 1. Rozcvička - žák přečte
27.00 Kč
104873
Český jazyk
3.
Didaktické hry
Soubor obsahuje 30 srdíček se slovy a přiložený list vhodný k přepisu. Cílem je, aby žák doplnil do slov/slovních
25.00 Kč
JÁ MÁM, KDO MÁ? - ZVÍŘATA ZE ZOO JÁ MÁM, KDO MÁ? - ZVÍŘATA ZE ZOO
Oblíbená hra JÁ MÁM, KDO MÁ na téma ZVÍŘATA ZE ZOO. Soubor obsahuje 30 malých kartiček. Cílem je, aby čtení žáků na sebe bez větších pauz navazovalo. Hra určená k procvičování čtení, poznávání zvířat ze zoologické zahrady a k rozvoji pozornosti a soustředěnosti. Vhodné jako čtecí rozcvička na začátku hodiny. Možné využít i v jiných částech hodiny. Návod na hru: Jednotlivé karty se rozdají žákům (Zdatnější žáci mohou mít více kartiček, příp. vyučující upraví dle počtu žáků ve třídě). Učitel vybere žáka, který bude začínat. Vybraný žák nejprve přečte horní část kartičky (např. Já mám zebru) Tento žák přečte i další část (Kdo má) a doplní to, co vidí na obrázku (žirafu). Jiný žák, který má na své kartičce slovo přečtené předchozím žákem, přečte svoji kartičku (např. Já mám žirafu, kdo má želvu?). Tímto způsobem hra pokračuje do okamžiku, kdy se prostřídají všichni žáci a slovo se nevrátí k tomu, kdo měl první kartičku.   Kartičky doporučuji pro delší trvanlivost zalaminovat.  
UUCZ-47467
Český jazyk - čtení>Prvouka>Já mám, kdo má>1.>2.>🐾 Živočichové
27.00