Mikuláš 1. třída- psaní, čtení, počítání

Ročník:
Počet stran:
14
Velikost: 5.65 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
20. 3. 2022
Sdílet:

Udělejme dětem krásný mikulášský den 😊

Materiál je vytvořen pro 1. třídu. Obsahuje matematiku, ve které si děti zábavnou formou procvičí sčítání, odčítání, porovnávání čísel v oboru čísle do 7, dále český jazyk- skládání slov ze slabik, čtení a porozumění těchto slov, kdy nějaké slovo, či slova mají nakreslit do ,,kotle“ a psaní v mikulášské knize, kdy děti Mikulášovi mají ukázat, jak krásně se naučily psát některá písmena.

Materiál obsahuje:

Matematika:

  • 3PL Mikuláš, čert, anděl-vybarvování příkladů podle výsledků
  • 1PL Kolik brambor čert letos dětem přinese? – děti přepočítají příklady v bramborách a pokud je výsledek správný, vybarví bramboru. Kolik brambor vybarví, tolik jich čert letos dětem přinese.
  • 3PL + 1PL vysvětlení: Mikulášská bota pro Aničku a Pepíka- děti nejdříve vybarví, vystříhají dobroty a brambory, následně dávají Aničce do boty všechny sladkosti a brambory, které mají výsledek větší než 4. Pepíkovi všechno, kde je výsledek menší než 5.

Následně lze společně porovnávat, kdo dostal více brambor, sladkostí a o kolik nebo kdo dostal méně…

Tento materiál je vhodný i pro skupinovou práci, ideálně pro dvojice.

Český jazyk:

  • 1PL Čertovský kotel: Děti hledají a skládají v kotli slova, nápovědou jim jsou rámečky se slovy okolo kotle. Označují vždy stejnou barvou – slovo v kotli i slovo v rámečku. Lze udělat i k jednotlivým slovům značky slabik. Doprostřed kotle mohou nějaké slovo nakreslit.
  • 4PL čertovský pytel – zde děti hledají a kroužkují všechny tvary určeného písmena, počet vždy napíší do rámečku u pytle
  • 1PL – Mikulášská kniha- děti ,,ukáží“ Mikulášovi, jak se krásně naučily psát některá písmena, zakroužkují písmeno, které se jim nejvíce povedlo – tento list opravdu mohou Mikulášovi, až k nim přijde domů.
  • Věřím, že materiál udělá pěkný MIKULÁŠSKÝ DEN  nejen vám učitelů a dětem ve škole, ale i rodičům a dětem doma 😊
  • Jedná se o autorský materiál i obrázky.
47678
Český jazyk
1., 2., 3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál obsahuje 16 PL. Je vhodný pro děti od 1. do 5. třídy. Ohlédnutí za prvním školním dnem, ohlédnutí - zhodnocení
58.00 Kč
92287
Český jazyk
3., Speciální pedagogika
Pracovní listy
Vykreslování podle zadání: Matematika TŘI KRÁLOVÉ PRO ŠTĚSTÍ (PRASÁTKO) KOLEDNÍCI (NÁSOBENÍ A DĚLENÍ V OBORU MALÉ
58.00 Kč
102424
Český jazyk
1., Speciální pedagogika
Pracovní listy
Zábavné nejen pololetní opakování s pejskem a se sovou. Český jazyk – SOVA – přepis, počet slabik, doplňování písmen
45.00 Kč
249481
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Pracovní listy
Materiál obsahuje barevných 8 karet slovní zásoby zaměřené na ZÁJMENA (osobní) vždy obrázek + slovíčko. Obrázek i
39.00 Kč
Mikuláš 1. třída- psaní, čtení, počítání Mikuláš 1. třída- psaní, čtení, počítání
Udělejme dětem krásný mikulášský den 😊 Materiál je vytvořen pro 1. třídu. Obsahuje matematiku, ve které si děti zábavnou formou procvičí sčítání, odčítání, porovnávání čísel v oboru čísle do 7, dále český jazyk- skládání slov ze slabik, čtení a porozumění těchto slov, kdy nějaké slovo, či slova mají nakreslit do ,,kotle“ a psaní v mikulášské knize, kdy děti Mikulášovi mají ukázat, jak krásně se naučily psát některá písmena. Materiál obsahuje: Matematika: 3PL Mikuláš, čert, anděl-vybarvování příkladů podle výsledků 1PL Kolik brambor čert letos dětem přinese? – děti přepočítají příklady v bramborách a pokud je výsledek správný, vybarví bramboru. Kolik brambor vybarví, tolik jich čert letos dětem přinese. 3PL + 1PL vysvětlení: Mikulášská bota pro Aničku a Pepíka- děti nejdříve vybarví, vystříhají dobroty a brambory, následně dávají Aničce do boty všechny sladkosti a brambory, které mají výsledek větší než 4. Pepíkovi všechno, kde je výsledek menší než 5. Následně lze společně porovnávat, kdo dostal více brambor, sladkostí a o kolik nebo kdo dostal méně… Tento materiál je vhodný i pro skupinovou práci, ideálně pro dvojice. Český jazyk: 1PL Čertovský kotel: Děti hledají a skládají v kotli slova, nápovědou jim jsou rámečky se slovy okolo kotle. Označují vždy stejnou barvou – slovo v kotli i slovo v rámečku. Lze udělat i k jednotlivým slovům značky slabik. Doprostřed kotle mohou nějaké slovo nakreslit. 4PL čertovský pytel – zde děti hledají a kroužkují všechny tvary určeného písmena, počet vždy napíší do rámečku u pytle 1PL – Mikulášská kniha- děti ,,ukáží“ Mikulášovi, jak se krásně naučily psát některá písmena, zakroužkují písmeno, které se jim nejvíce povedlo – tento list opravdu mohou Mikulášovi, až k nim přijde domů. Věřím, že materiál udělá pěkný MIKULÁŠSKÝ DEN  nejen vám učitelů a dětem ve škole, ale i rodičům a dětem doma 😊 Jedná se o autorský materiál i obrázky.
UUCZ-13585
Český jazyk - čtení>Český jazyk - psaní>Matematika>Pracovní listy>Projekty>1.>Čerti, andělé a Mikuláš>Zima
55.00