NAJDI OBRÁZEK K TEXTU

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
18
Velikost: 3.37 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
21. 6. 2022
Cena:
49 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál je vhodný ke čtení s porozuměním, rozvíjí kreativní myšlení dětí. 

Materiál obsahuje:

25 karet s obrázky

25 karet s texty

 

Materiál můžete použít pro více aktivit:

1. Každé dítě dostane kartičku s textem – indiciemi – a vyhledává obrázek (mezi ostatními) k textu. Karty s obrázky můžete rozložit na koberci, na lavici, na tabuli…

2. Děti pracují ve skupinkách. Do každé skupinky dáte určitý počet obrázků a textů k nim. Počet obrázků volte podle schopností dětí. Počítejte s tím, že není snadné ve velkém množství obrázků najít ten správný k jednomu textu.

3. Karty s obrázky můžete použít k tomu, že si děti s danými obrázky vymyslí příběh. Co se mohlo stát? Proč se na obrázku (v příběhu) objevil….?

4. Děti napíšou názvy obrázků nebo s obrázky vymyslí a napíšou věty.

5. Kartičky s textem můžete použít k tomu, že děti po přečtení vět nakreslí k textu obrázek.

6. Děti mohou vymýšlet nesmyslné nebo legrační věty s obrázky na kartě.

7. Děti počítají (vytleskávají) počet slabik v názvech obrázků.

8. Mohou určovat rod názvů daných obrázků.

9. Mohou také hledat souvislosti mezi některými obrázky na kartě.

 

Mezi obrázky je určitá nepravidelná posloupnost. Na obrázku s následujícím číslem se vždy ze sedmi předchozích obrázků objevují 3 – 4. (Díky tomu se dá zvýšit náročnost výběru obrázků např. do skupinky).

 

Určitě najdete i další náměty, jak s kartičkami pracovat. A pokud se budete chtít o své nápady nejen se mnou, ale i s ostatními učitelkami /učiteli podělit, napište mi zprávu na FB – Učitelka Věrka a já vaše nápady dále zveřejním pro ostatní. 

Další produkty od autora HRAVĚ VÝUKOU - Učitelka Věrka

259342
Český jazyk - čtení
1.
Didaktické hry
„Najdi písmenka a poskládej slovo. Písmenka můžeš skládat pomocí brčka.“ Materiál je doporučen pro práci pro 1.tř. – v
55.00 Kč
126883
Český jazyk
3., 4.
Didaktické hry
"Čti, procvičuj mluv. kategorie sloves, hýbej se..." 3 běhací hry na téma určování osoby, čísla a času sloves. Ke každé
49.00 Kč
84857
Český jazyk - čtení
ZŠ – 1. STUPEŇ
Skládačky
"Přečti si vánoční příběh o narození Ježíška. Poskládej obrázkový příběh. Čti, vybarvuj, stříhej, slepuj - bav se a
59.00 Kč
160825
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Rámečky (štítky) můžete použít jako jmenovky (sešity, šuplíčky) nebo jako medaile, záložky (dopíšete pochvalu)…. 7 druhů
49.00 Kč
NAJDI OBRÁZEK K TEXTU NAJDI OBRÁZEK K TEXTU
Materiál je vhodný ke čtení s porozuměním, rozvíjí kreativní myšlení dětí.  Materiál obsahuje: 25 karet s obrázky 25 karet s texty   Materiál můžete použít pro více aktivit: 1. Každé dítě dostane kartičku s textem – indiciemi – a vyhledává obrázek (mezi ostatními) k textu. Karty s obrázky můžete rozložit na koberci, na lavici, na tabuli… 2. Děti pracují ve skupinkách. Do každé skupinky dáte určitý počet obrázků a textů k nim. Počet obrázků volte podle schopností dětí. Počítejte s tím, že není snadné ve velkém množství obrázků najít ten správný k jednomu textu. 3. Karty s obrázky můžete použít k tomu, že si děti s danými obrázky vymyslí příběh. Co se mohlo stát? Proč se na obrázku (v příběhu) objevil….? 4. Děti napíšou názvy obrázků nebo s obrázky vymyslí a napíšou věty. 5. Kartičky s textem můžete použít k tomu, že děti po přečtení vět nakreslí k textu obrázek. 6. Děti mohou vymýšlet nesmyslné nebo legrační věty s obrázky na kartě. 7. Děti počítají (vytleskávají) počet slabik v názvech obrázků. 8. Mohou určovat rod názvů daných obrázků. 9. Mohou také hledat souvislosti mezi některými obrázky na kartě.   Mezi obrázky je určitá nepravidelná posloupnost. Na obrázku s následujícím číslem se vždy ze sedmi předchozích obrázků objevují 3 – 4. (Díky tomu se dá zvýšit náročnost výběru obrázků např. do skupinky).   Určitě najdete i další náměty, jak s kartičkami pracovat. A pokud se budete chtít o své nápady nejen se mnou, ale i s ostatními učitelkami /učiteli podělit, napište mi zprávu na FB – Učitelka Věrka a já vaše nápady dále zveřejním pro ostatní. 
UUCZ-30738
Český jazyk - čtení>Český jazyk - sloh>Skládačky>2.>3.
49.00