UČÍME SE PÍSMENKA - ZIMA

Počet stran:
17
Velikost: 4.85 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
5. 1. 2024
Sdílet:

17 stran pracovních listů zaměřené na učení písmen.
Děti se pomocí materiálů hravou formou seznámí s tiskacím písmem.
Materiály jsou uzpůsobené jak menším dětem, které se s písmeny seznamují, tak i starším, které již mají základy.

Vše je seřazené dle obtížnosti.
1. Přiřazování písmen ke slovu
9 stran, které slouží nejmenším dětem. Díky vyobrazenému obrázku a slovu se dítě jednoduše učí písmena. Nejprve může hledat písmenka a spojovat je k jednotlivým políčkům nad daná písmena daného slova. Později může spojování doplnit i o zapsání písmen do políček.
2. Hledání písmen a jejich kroužkování
4 strany (celkem 8 obrázků). Děti mají za úkol kroužkovat jednotlivá písmena daného slova. Úkol je složitější na správné zapamatování, aby dítě nehledalo stejné písmeno dvakrát. Menší děti si proto mohou jednotlivá písmena ze slova odškrtnout, aby věděla, že je již nalezla.
3. Hledání prvního a posledního písmene
4 strany. Tento druh je nejtěžší. Pro správné splnění úkolu je pro dítě snazší, když samo slyší a rozpozná první a poslední písmeno ve slově. Úkolem je vybrat správné písmeno z nabídky. Karty můžete také zalaminovat a rozstříhat a použít jako kolíčkové karty.
Soubor obsahuje celkem 17 stran A4 (+ 2 úvodní strany) a 20 obrázků na téma zima.

Listy můžete využít při probírání témat jako jsou zima, co děláme v zimě, oblečení, zimní sporty, ...

Seznam vyobrazených obrázků:
sněhulák, vločky, krmítko, lyže, brusle, teplé oblečení, čaj, rukavice, čepice, šála, stromy, ptáčci, svíčka, závěj, zimní boty, kabát, větvička, ořechy, hvězdičky, sněží

Jedná se o výukový – vzdělávací materiál pro ZŠ podle RVP ZV je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů pro pedagogicko-didaktický proces.
Výukový charakter: Materiál je primárně určený jako didaktický a výukový materiál určen pro nácvik čtení a psaní. Dále je materiál určen pro osvojení si a procvičení pojmů na téma zima.

 

K tématu doporučujeme další soubory učíme se písmenka a vše k tématu ZIMA (omalovánky, pracovní listy,...).

Další produkty od autora malá Áňa (Jaroslav Vaňásek)

13866
Přírodověda
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Pracovní listy
Omalovánky pro děti i dospělé. Sada obsahuje 13 zvířat z hmyzí říše, kteří jsou reprodukcemi našich autorských kreseb
50.00 Kč
313032
Český jazyk
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Celoroční tematická hra
12 stran pracovních listů na učení písmen. Děti se pomocí materiálů hravou formou seznámí s tiskacím písmem. Materiály
25.00 Kč
534345
Přírodověda
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Didaktické hry
Děti se naučí celkem 8 vývojových cyklů. Děti se jednoduše a hravou formou podle obrázků naučí, jak které zvíře, či
60.00 Kč
395649
Grafomotorika
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Didaktické hry
21 stran pracovních listů plné podzimní tématiky. A co se děti naučí: procvičí jemnou motoriku, potrénují trpělivost a
39.00 Kč
UČÍME SE PÍSMENKA - ZIMA  UČÍME SE PÍSMENKA - ZIMA
17 stran pracovních listů zaměřené na učení písmen. Děti se pomocí materiálů hravou formou seznámí s tiskacím písmem. Materiály jsou uzpůsobené jak menším dětem, které se s písmeny seznamují, tak i starším, které již mají základy. Vše je seřazené dle obtížnosti. 1. Přiřazování písmen ke slovu 9 stran, které slouží nejmenším dětem. Díky vyobrazenému obrázku a slovu se dítě jednoduše učí písmena. Nejprve může hledat písmenka a spojovat je k jednotlivým políčkům nad daná písmena daného slova. Později může spojování doplnit i o zapsání písmen do políček. 2. Hledání písmen a jejich kroužkování 4 strany (celkem 8 obrázků). Děti mají za úkol kroužkovat jednotlivá písmena daného slova. Úkol je složitější na správné zapamatování, aby dítě nehledalo stejné písmeno dvakrát. Menší děti si proto mohou jednotlivá písmena ze slova odškrtnout, aby věděla, že je již nalezla. 3. Hledání prvního a posledního písmene 4 strany. Tento druh je nejtěžší. Pro správné splnění úkolu je pro dítě snazší, když samo slyší a rozpozná první a poslední písmeno ve slově. Úkolem je vybrat správné písmeno z nabídky. Karty můžete také zalaminovat a rozstříhat a použít jako kolíčkové karty. Soubor obsahuje celkem 17 stran A4 (+ 2 úvodní strany) a 20 obrázků na téma zima. Listy můžete využít při probírání témat jako jsou zima, co děláme v zimě, oblečení, zimní sporty, ... Seznam vyobrazených obrázků: sněhulák, vločky, krmítko, lyže, brusle, teplé oblečení, čaj, rukavice, čepice, šála, stromy, ptáčci, svíčka, závěj, zimní boty, kabát, větvička, ořechy, hvězdičky, sněží Jedná se o výukový – vzdělávací materiál pro ZŠ podle RVP ZV je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů pro pedagogicko-didaktický proces. Výukový charakter: Materiál je primárně určený jako didaktický a výukový materiál určen pro nácvik čtení a psaní. Dále je materiál určen pro osvojení si a procvičení pojmů na téma zima.   K tématu doporučujeme další soubory učíme se písmenka a vše k tématu ZIMA (omalovánky, pracovní listy,...).
UUCZ-455484
Český jazyk - čtení>Český jazyk - psaní>Logopedie>Didaktické hry>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>Školní družina>MŠ - předškoláci>1.>2.>Speciální pedagogika>Čtenářská gramotnost 1. stupeň>Zima>Roční období
25.00