PÁDY, VZORY - MANIPULAČNÍ KARTIČKY

Ročník:
Počet stran:
22
Velikost: 9.39 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
21. 2. 2023
Cena:
44 Kč vč. DPH
Sdílet:

Manipulační kartičky pro 3. třídu na seznámení s pády a pro 4. třídu na seznámení se vzory podstatných jmen. 14 slov s obrázky v jednotném a množném čísle. Určeno k rozstříhání a skládání.

Využití:

Materiál je vytvořen k procvičování pádových otázek a k seznámení se vzory podstatných jmen.

Obsah materiálu

Průvodní list

21 stran A4

Popis činnosti:

Materiál obsahuje 3 sady, v každé je 14 slov (vzory) v sedmi pádech v jednotném a v množném čísle. První sada je s pomocnými slovy, která moje děti používají (bez, k, vidím, !, o ,s). Druhá sada stejných obrázků je bez pomocných slov a je uvedeno, pokud má slovo více tvarů. Třetí sada je určená na dopisování tvarů.

PÁDY - Ze začátku dávám slovo srovnat pouze v jednotném čísle, později přidávám i množné číslo. Podle šikovnosti mají kartičky jednotlivci nebo dvojice. Obrázky mám rozložené po třídě. Po složení a kontrole se děti přesunují na další stanoviště. Když to zvládají, dostanou i druhou sadu.

VZORY - Při kruhové aktivitě postupně projíždíme první a druhou sadu. Třetí je určena k dopisování a vyplněné vzory postupně lepíme do sešitů.

Další produkty od autora Veronika Osobová

193883
Matematika
1., 2.
Pracovní listy
Trénovací sloupečky s "vykousanými příklady" na sčítání a odčítání do 100 se zvyšující se obtížností. Materiál obsahuje
44.00 Kč
415180
Český jazyk - gramatika
3., 4.
Didaktické hry
Materiál obsahuje 60 kartiček-myšek na trénování vyjmenovaných slov po L v kolektivní hře Pozor, kocour jde! Využití
32.00 Kč
167309
Matematika
2., 3.
Pracovní listy
Trénovací sloupečky pro pamětné počítání. Shrnutí látky 2. třídy. Počáteční opakování ve 3. třídě. Materiál obsahuje 40
44.00 Kč
116697
Český jazyk - čtení
ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Staré pověsti české, vhodné do hodin Čtení a Vlastivědy. Materiál obsahuje 8 pověstí, které si děti přečtou a dotvoří
30.00 Kč
PÁDY, VZORY - MANIPULAČNÍ KARTIČKY PÁDY, VZORY - MANIPULAČNÍ KARTIČKY
Manipulační kartičky pro 3. třídu na seznámení s pády a pro 4. třídu na seznámení se vzory podstatných jmen. 14 slov s obrázky v jednotném a množném čísle. Určeno k rozstříhání a skládání. Využití: Materiál je vytvořen k procvičování pádových otázek a k seznámení se vzory podstatných jmen. Obsah materiálu Průvodní list 21 stran A4 Popis činnosti: Materiál obsahuje 3 sady, v každé je 14 slov (vzory) v sedmi pádech v jednotném a v množném čísle. První sada je s pomocnými slovy, která moje děti používají (bez, k, vidím, !, o ,s). Druhá sada stejných obrázků je bez pomocných slov a je uvedeno, pokud má slovo více tvarů. Třetí sada je určená na dopisování tvarů. PÁDY - Ze začátku dávám slovo srovnat pouze v jednotném čísle, později přidávám i množné číslo. Podle šikovnosti mají kartičky jednotlivci nebo dvojice. Obrázky mám rozložené po třídě. Po složení a kontrole se děti přesunují na další stanoviště. Když to zvládají, dostanou i druhou sadu. VZORY - Při kruhové aktivitě postupně projíždíme první a druhou sadu. Třetí je určena k dopisování a vyplněné vzory postupně lepíme do sešitů.
UUCZ-263604
Český jazyk - gramatika>Skládačky>Pracovní listy>3.>4.
44.00