Podstatná jména (pomnožná, látková, hromadná, konkrétní, abstraktní)

Kategorie:
Počet stran:
16
Velikost: 4.95 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
18. 5. 2022
Cena:
45 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál obsahuje:
zásobník pojmů pro učitele (seznam pojmů ke všem 6 kategoriím PJ - konkrétní, abstraktní, pomnožná, látková, hromadná, běžná)
karty formátu A5 - žáci na nich ukazují učiteli správné odpovědi na zadané pojmy (např. učitel vybere pojem "vodstvo" - žák zvedne kartu "H" - hromadná) - celotřídní hromadná aktivita
menší kartičky pro žáky - opakování samostatně i ve skupině (75 pojmů k rozřazení do skupin podstatných jmen - P, L, H. Na druhé straně kartičky je správná odpověď)
pracovní listy pro začátečníky i k přijímačkám - obsahují zápis o podstatných jménech P, L, H, K, A a cvičení na rozlišení P, L, H a běžná (pro vysvětlení učiva nebo jednoduché opakování). Dalších 20 úkolů je pak "přijímačkového typu" a opakují téma Druhy podstatných jmen ve stylu CERMAT testů (zahrnuje práci s textem, přesah do literatury, ověřování definic aj.)
klíč s odpověďmi k úkolům v pracovním listě

Další produkty od autora Mgr. Monika Chmelařová

31548
Český jazyk
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Interpunkce mezi větami v souvětí - pracovní listy zápisy, vysvětlení, příklady a procvičení (9 stran) - 10 testů typu
30.00 Kč
333868
Český jazyk
7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Soubor aktivit k opakování druhů vedlejších vět: 1) AZ-KVÍZ: 56 otázek ( 28 základních + 28 náhradních ) otázky s
68.00 Kč
6709
Český jazyk
7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Souhrnné opakování přísudku: 1. Přehled pro žáky - druhy přísudku (vhodné i pro žáky s SPU) 2. 9 pracovních listů +
40.00 Kč
115013
Český jazyk
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
AZ KVÍZ k zábavnému opakování a ujasnění prozaických útvarů 56 OTÁZEK (28 otázek + 28 náhradních) cestopis, poezie
38.00 Kč
Podstatná jména (pomnožná, látková, hromadná, konkrétní, abstraktní) Podstatná jména (pomnožná, látková, hromadná, konkrétní, abstraktní)
Materiál obsahuje: - zásobník pojmů pro učitele (seznam pojmů ke všem 6 kategoriím PJ - konkrétní, abstraktní, pomnožná, látková, hromadná, běžná) - karty formátu A5 - žáci na nich ukazují učiteli správné odpovědi na zadané pojmy (např. učitel vybere pojem "vodstvo" - žák zvedne kartu "H" - hromadná) - celotřídní hromadná aktivita - menší kartičky pro žáky - opakování samostatně i ve skupině (75 pojmů k rozřazení do skupin podstatných jmen - P, L, H. Na druhé straně kartičky je správná odpověď) - pracovní listy pro začátečníky i k přijímačkám - obsahují zápis o podstatných jménech P, L, H, K, A a cvičení na rozlišení P, L, H a běžná (pro vysvětlení učiva nebo jednoduché opakování). Dalších 20 úkolů je pak "přijímačkového typu" a opakují téma Druhy podstatných jmen ve stylu CERMAT testů (zahrnuje práci s textem, přesah do literatury, ověřování definic aj.) - klíč s odpověďmi k úkolům v pracovním listě
UUCZ-4350
Český jazyk - gramatika>Pracovní listy>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ
45.00