Podstatná jména (pomnožná, látková, hromadná, konkrétní, abstraktní)

Kategorie:
Počet stran:
16
Velikost: 4.95 MB
Typ souboru: zip
Nahráno:
Naposledy upraveno:
18. 5. 2022
Sdílet:

Materiál obsahuje:
zásobník pojmů pro učitele (seznam pojmů ke všem 6 kategoriím PJ - konkrétní, abstraktní, pomnožná, látková, hromadná, běžná)
karty formátu A5 - žáci na nich ukazují učiteli správné odpovědi na zadané pojmy (např. učitel vybere pojem "vodstvo" - žák zvedne kartu "H" - hromadná) - celotřídní hromadná aktivita
menší kartičky pro žáky - opakování samostatně i ve skupině (75 pojmů k rozřazení do skupin podstatných jmen - P, L, H. Na druhé straně kartičky je správná odpověď)
pracovní listy pro začátečníky i k přijímačkám - obsahují zápis o podstatných jménech P, L, H, K, A a cvičení na rozlišení P, L, H a běžná (pro vysvětlení učiva nebo jednoduché opakování). Dalších 20 úkolů je pak "přijímačkového typu" a opakují téma Druhy podstatných jmen ve stylu CERMAT testů (zahrnuje práci s textem, přesah do literatury, ověřování definic aj.)
klíč s odpověďmi k úkolům v pracovním listě

Další produkty od autora Mgr. Monika Chmelařová

244171
Český jazyk
7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
• 20 testů + kopie s vyplněným řešením - k opakování a procvičení literární výchovy sestavených po vzoru "CERMAT" testů
30.00 Kč
93583
Český jazyk
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Tematická desková hra (s pirátskými motivy) do dvojice, na které žáci SAMOSTATNĚ PROCVIČUJÍ ZÁJMENA: 1) Skloňování JI -
48.00 Kč
13969
Český jazyk
8., 9., SŠ
Pracovní listy
1. ZÁPISY, PROCVIČENÍ (4 stránky) - zápisy k jednotlivým odchylkám od pravidelné větné stavby, které jsou považovány za
25.00 Kč
192098
Český jazyk
5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Kde se vzala tradice halloweenského koledování? Proč se původně nosily v noci z 31. října na 1. listopad masky a jak
40.00 Kč
Podstatná jména (pomnožná, látková, hromadná, konkrétní, abstraktní) Podstatná jména (pomnožná, látková, hromadná, konkrétní, abstraktní)
Materiál obsahuje: - zásobník pojmů pro učitele (seznam pojmů ke všem 6 kategoriím PJ - konkrétní, abstraktní, pomnožná, látková, hromadná, běžná) - karty formátu A5 - žáci na nich ukazují učiteli správné odpovědi na zadané pojmy (např. učitel vybere pojem "vodstvo" - žák zvedne kartu "H" - hromadná) - celotřídní hromadná aktivita - menší kartičky pro žáky - opakování samostatně i ve skupině (75 pojmů k rozřazení do skupin podstatných jmen - P, L, H. Na druhé straně kartičky je správná odpověď) - pracovní listy pro začátečníky i k přijímačkám - obsahují zápis o podstatných jménech P, L, H, K, A a cvičení na rozlišení P, L, H a běžná (pro vysvětlení učiva nebo jednoduché opakování). Dalších 20 úkolů je pak "přijímačkového typu" a opakují téma Druhy podstatných jmen ve stylu CERMAT testů (zahrnuje práci s textem, přesah do literatury, ověřování definic aj.) - klíč s odpověďmi k úkolům v pracovním listě
UUCZ-4350
Český jazyk - gramatika>Pracovní listy>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ
45.00