Učíme se pády

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
22
Velikost: 1.6 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
11. 4. 2022
Sdílet:

Materiál obsahuje 24 karet s pádovými otázkami a vyskloňovaná slova jako řešení na druhou stranu.

24 karet s krátkými texty a barevně vyznačenými slovy k určování pádů.

POPIS AKTIVITY:

  • strany 3–14 vytiskněte oboustranně, zalamimujte.
  • strany 16–21 vytiskněte na jednu stranu a na druhou si pastelkou příslušné barvy vyznačte řešení. Teprve poté zalaminujte.
  • děti nejprve trénují skloňování podle pádových otázek a tím se je učí. Skloňované slovo mohou psát na tabulku a pak si zkontrolovat vzadu na kartě. Pro starší na druhé straně i vzor, podle kterého skloňují.
  • mohou číst krátké texty a barevnými kolíčky označit pády pods.jmen – kontrola vzadu. Určují i rod a číslo. Můžete vyznačit barevně i jiná slova. Myslím ale, že pro začátek stačí určit ty čtyři označené.

Další produkty od autora Gabriela Rechbergová

28455
Český jazyk - čtení
1., 2., 3.
Pracovní listy
22 karet zvířat-savců Pracovní listy k záznamu informací Pracovní listy k vytvoření vlastní knihy o zvířatech Pracovní
55.00 Kč
321457
Český jazyk - čtení
1., 2.
Pracovní listy
Materiál obsahuje 8 pracovních listů na čtení s porozuměním: jelen, srnec, liška, veverka, jezevec, kanec, sovy, datel a
50.00 Kč
913
Český jazyk
3.
Pracovní listy
Náměty: Karty vlepte do sešitu. Děti vyhledávají slova příbuzná, mohou si doplnit slova, která v sešitě chybí. Lze též
49.00 Kč
210767
Matematika
1.
Domino
Materiál obsahuje4 domina s příklady na sčítání do 10, 4 domina na odčítání do 10 a 2 domina na sčítání a odčítání do 10
49.00 Kč
Učíme se pády Učíme se pády
Materiál obsahuje 24 karet s pádovými otázkami a vyskloňovaná slova jako řešení na druhou stranu. 24 karet s krátkými texty a barevně vyznačenými slovy k určování pádů. POPIS AKTIVITY: strany 3–14 vytiskněte oboustranně, zalamimujte. strany 16–21 vytiskněte na jednu stranu a na druhou si pastelkou příslušné barvy vyznačte řešení. Teprve poté zalaminujte. děti nejprve trénují skloňování podle pádových otázek a tím se je učí. Skloňované slovo mohou psát na tabulku a pak si zkontrolovat vzadu na kartě. Pro starší na druhé straně i vzor, podle kterého skloňují. mohou číst krátké texty a barevnými kolíčky označit pády pods.jmen – kontrola vzadu. Určují i rod a číslo. Můžete vyznačit barevně i jiná slova. Myslím ale, že pro začátek stačí určit ty čtyři označené.
UUCZ-909
Český jazyk - gramatika>Ostatní>3.
45.00