VYJMENOVANÁ SLOVA - přehled + další využití

Ročník:
Počet stran:
52
Velikost: 2.23 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
17. 11. 2021
Cena:
33 Kč vč. DPH
Sdílet:

Soubor obsahuje přehled všech vyjmenovaných slov.

Soubor karet s vyjmenovanými slovy lze využít jako:

  • Přehled učiva - možno využít k seznámení s jednotlivými vyjmenovanými slovy či jako výzdoba třídy.
  • Vymysli větu - každý žák si vylosuje jedno slovo, jeho úkolem bude vymyslet s daným slovem větu a napsat ji do sešitu.
  • Myslím si vyjmenované slovo - vybraný žák si bude myslet nějaké vyjmenované slovo, ostatní žáci se pomocí otázek budou snažit dané slovo uhodnout.
  • Vylosuj a vysvětli - každý žák si vylosuje jedno vyjmenované slovo a jeho úkolem bude vysvětlit jeho význam (Např. žvýkat - drtit potravu zuby, výr - velký noční pták, výskat - hlasitě pokřikovat vysokým hlasem aj.).
  • Poskládej, jak jdou vyjmenovaná slova za sebou - žáci mohou ve skupinách (na koberci) řadit vyjmenovaná slova tak, jak jdou za sebou (být, bydlit, obyvatel, byt...).

Po vytištění v originální velikosti je materiál velmi rozsáhlý (52 stran). Pokud by ho chtěl vyučující využít jako přehled učiva, měl by počítat s větším prostorem ve třídě.

 

Pro delší trvanlivost doporučuji karty zalaminovat.

Další produkty od autora Lucie Ketzerová

174815
Český jazyk
2.
Didaktické hry
Soubor je zaměřený na procvičování složitějšího řazení slov podle abecedy. Úkolem žáků bude jednotlivé vagónky poskládat
27.00 Kč
47961
Český jazyk - čtení
1.
Didaktické hry
Materiál obsahuje 2 soubory zaměřené na procvičování čtení žáků v 1. třídě. Celkem 140 slov. Lze využít také jako
49.00 Kč
146206
Český jazyk
2.
Didaktické hry
Materiál obsahuje 2 soubory určené k procvičování řazení slov podle abecedy. K dispozici je celkem 64 kartiček. 1.soubor
37.00 Kč
47461
Přírodověda
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., Speciální pedagogika
Výzdoba třídy
Soubor obsahuje 4 karty s názvy ročních období a 12 kartiček s názvy měsíců v roce. Možno využít k seznámení žáků s
25.00 Kč
VYJMENOVANÁ SLOVA - přehled + další využití VYJMENOVANÁ SLOVA - přehled + další využití
Soubor obsahuje přehled všech vyjmenovaných slov. Soubor karet s vyjmenovanými slovy lze využít jako: Přehled učiva - možno využít k seznámení s jednotlivými vyjmenovanými slovy či jako výzdoba třídy. Vymysli větu - každý žák si vylosuje jedno slovo, jeho úkolem bude vymyslet s daným slovem větu a napsat ji do sešitu. Myslím si vyjmenované slovo - vybraný žák si bude myslet nějaké vyjmenované slovo, ostatní žáci se pomocí otázek budou snažit dané slovo uhodnout. Vylosuj a vysvětli - každý žák si vylosuje jedno vyjmenované slovo a jeho úkolem bude vysvětlit jeho význam (Např. žvýkat - drtit potravu zuby, výr - velký noční pták, výskat - hlasitě pokřikovat vysokým hlasem aj.). Poskládej, jak jdou vyjmenovaná slova za sebou - žáci mohou ve skupinách (na koberci) řadit vyjmenovaná slova tak, jak jdou za sebou (být, bydlit, obyvatel, byt...). Po vytištění v originální velikosti je materiál velmi rozsáhlý (52 stran). Pokud by ho chtěl vyučující využít jako přehled učiva, měl by počítat s větším prostorem ve třídě.   Pro delší trvanlivost doporučuji karty zalaminovat.
UUCZ-35637
Český jazyk - gramatika>Didaktické hry>Výzdoba třídy>3.
33.00