Úřední dopisy - Tohle by (na úřadu) neprošlo!

Počet stran:
11
Velikost: 3.37 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
10. 10. 2023
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Úřední dopisy - Tohle by (na úřadu) neprošlo!

Tento materiál obsahuje 3 úřední dopisy (reklamaci, žádost, stížnost), které jsou plné chyb (gramatické, stylizační,…) a přehlednou tabulku některých slohových útvarů. Úkolem žáků bude chyby najít a přetvořit dopisy do smysluplné podoby.

Páni! Ty jsi opravdu držitelem mého materiálu? Musím Ti poděkovat! Co ale tento materiál obsahuje a na co je zaměřen?

 

Co jsem si to koupil(a):

Tento materiál obsahuje 3 úřední dopisy (reklamaci, žádost, stížnost), které jsou plné chyb (gramatické, stylizační,…) a přehlednou tabulku některých slohových útvarů Úkolem žáků bude chyby najít a přetvořit dopisy do smysluplné podoby. Dopisy jsou sice vymyšlené, ale jsem přesvědčena, že se s něčím podobným můžeme setkat.

SOUČÁSTÍ JE I KOMENTOVANÁ OPRAVA, NEBOLI MOŽNOST SPRÁVNÉHO ŘEŠENÍ.

 

Soupis stránek:

stránka 1) = pokyny, jak s materiálem pracovat

stránka 2) = první pracovní list (reklamace)

stránka 3) = druhý pracovní list (stížnost)

stránka 4) = třetí pracovní list (žádost)

stránka 5) = tabulka s některými slohovými útvary (menší formát kvůli tisku)

stránky 6)-7) = možné řešení (reklamace)

stránky 8) - 9) = možné řešení (stížnost)

stránky 10)-11) = možné řešení (žádost)

 

Jak s tímto materiálem pracovat:

1) Vytiskni si soubor s dopisy a tabulku (ideálně barevně). Můžeš ale vytisknout pouze jeden dopis a ten používat v hodině. Je to čistě na Tobě.

 

2) Dopis(y) pak rozdej žákům, klidně utvoř dvojice. Žáci mají za úkol najít v úředních dopisech chyby (a že jich tam je!) a přepsat dopis do správné podoby. Ale pozor – nejsou tam jen gramatické chyby, ale také stylizační, obsahové,…

 

3) Následně se žáky zkontroluj jejich řešení. Dopisy jsem se snažila napsat vtipně, takže můžete následně diskutovat o jejich obsahu.

 

4) Poté můžeš žákům rozdat tabulku, která mapuje základní slohové útvary. Jedná se o souhrn, který žáci mohou mít nalepený v sešitě. Můžeš však dopisy využít i jinak! Je to čistě na Tobě :).

Další produkty od autora Lucie Königová

389191
Zeměpis
6.
Postřehovky
Zapovězeno! Tento materiál je vhodný na opakování tématu „vesmír“ při hodině zeměpisu. Materiál obsahuje celkem 60
37.00 Kč
389195
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Postřehovky
Zapovězeno II.! Tento materiál je vhodný na opakování pojmů z českého jazyka. Materiál obsahuje celkem 60 kartiček
35.00 Kč
396173
Matematika
ZŠ – 2. STUPEŇ
Postřehovky
Potřeh(ovka) – procvičování malé násobilky (představení) Páni! Ty jsi opravdu držitelem mého materiálu? Musím Ti
27.00 Kč
389199
Český jazyk - gramatika
ZŠ – 1. STUPEŇ
Skládačky
Sbírání kaštanů - slovní druhy trochu jinak Tento materiál obsahuje obrázky kaštanů, které přestavují jednotlivé slovní
30.00 Kč
Úřední dopisy - Tohle by (na úřadu) neprošlo! Úřední dopisy - Tohle by (na úřadu) neprošlo!
Úřední dopisy - Tohle by (na úřadu) neprošlo! Tento materiál obsahuje 3 úřední dopisy (reklamaci, žádost, stížnost), které jsou plné chyb (gramatické, stylizační,…) a přehlednou tabulku některých slohových útvarů. Úkolem žáků bude chyby najít a přetvořit dopisy do smysluplné podoby. Páni! Ty jsi opravdu držitelem mého materiálu? Musím Ti poděkovat! Co ale tento materiál obsahuje a na co je zaměřen?   Co jsem si to koupil(a): Tento materiál obsahuje 3 úřední dopisy (reklamaci, žádost, stížnost), které jsou plné chyb (gramatické, stylizační,…) a přehlednou tabulku některých slohových útvarů Úkolem žáků bude chyby najít a přetvořit dopisy do smysluplné podoby. Dopisy jsou sice vymyšlené, ale jsem přesvědčena, že se s něčím podobným můžeme setkat. SOUČÁSTÍ JE I KOMENTOVANÁ OPRAVA, NEBOLI MOŽNOST SPRÁVNÉHO ŘEŠENÍ.   Soupis stránek: stránka 1) = pokyny, jak s materiálem pracovat stránka 2) = první pracovní list (reklamace) stránka 3) = druhý pracovní list (stížnost) stránka 4) = třetí pracovní list (žádost) stránka 5) = tabulka s některými slohovými útvary (menší formát kvůli tisku) stránky 6)-7) = možné řešení (reklamace) stránky 8) - 9) = možné řešení (stížnost) stránky 10)-11) = možné řešení (žádost)   Jak s tímto materiálem pracovat: 1) Vytiskni si soubor s dopisy a tabulku (ideálně barevně). Můžeš ale vytisknout pouze jeden dopis a ten používat v hodině. Je to čistě na Tobě.   2) Dopis(y) pak rozdej žákům, klidně utvoř dvojice. Žáci mají za úkol najít v úředních dopisech chyby (a že jich tam je!) a přepsat dopis do správné podoby. Ale pozor – nejsou tam jen gramatické chyby, ale také stylizační, obsahové,…   3) Následně se žáky zkontroluj jejich řešení. Dopisy jsem se snažila napsat vtipně, takže můžete následně diskutovat o jejich obsahu.   4) Poté můžeš žákům rozdat tabulku, která mapuje základní slohové útvary. Jedná se o souhrn, který žáci mohou mít nalepený v sešitě. Můžeš však dopisy využít i jinak! Je to čistě na Tobě :).
UUCZ-389205
Český jazyk - sloh>Přípravy hodiny/lekce>ZŠ – 2. STUPEŇ>Čtenářská gramotnost 2. stupeň
30.00