AKTIVITY s písmeny B a U - ( JÁ MÁM! KDO MÁ?, KRESLÍME - BĚHAČKA, PEXESO, KARTY)

Předmět:
Ročník:
Počet stran:
50
Velikost: 29.89 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 9. 2022
Sdílet:

Soubor je určen žákům 1. tříd ZŠ a slouží k procvičení písmene B a U.

Materiál nabízí aktivity:

  • JÁ MÁM! KDO MÁ?
  • KRESLÍME PODLE ZNAČEK - BĚHAČKA
  • PEXESO
  • DEMONSTRAČNÍ KARTY (např. na tabuli, nástěnku) 

počet stran: 50

 

Popis:

KRESLÍME PODLE ZNAČEK - BĚHAČKA

Karty vytiskněte a rozmístěte po třídě. Žákům rozdáme prac. listy

s rámečky a nadpisy nakresli. Žák se podívá na svůj prac. list a na symbol u rámečku (např. buben) a následně jde hledat na rozmístěných kartách buben. Když nalezne kartu s bubnem podívá se, co má nakreslit (srdce). Žák tedy do prac. listu a rámečku s bubnem začne kreslit srdce. A stejným způsobem postupuje dál, až má nakresleny obrázky v celém prac. listě.

JÁ MÁM! KDO MÁ? - PÍSMENO B (stejný princip u písmena U)

Kartičky rozstříhejte, zalaminujte a rozdejte dětem. Začíná hráč, který v ruce drží kartu bez PRVNÍ KARTU říká: Kdo má BUBEN? Dítě, které drží v ruce kartičku se BUBÍNKEM, řekne: Já mám BUBEN, kdo má BERUŠKU? Kdo má kartičku se BERUŠKOU, řekne: Já mám BERUŠKU, kdo má BORŮVKU? …. Hra končí poslední kartou.

PEXESO

Na jedné straně jsou umístěny 4 obrázky. Pexeso má celkem 16 obrázků (u písmene B)/ 12 obrázků ( u písmene U), které je potřeba vytisknout dvakrát.

DEMONSTRAČNÍ KARTY (např. na tabuli, nástěnku) 

8 karet (písmeno B) a 11 karet (písmeno U) , 1 obrázek je umístěn na 1 straně.

Další produkty od autora ZÁBAVNÁ VÝUKA

290257
Matematika
1.
Pracovní listy
Omalovánky se zvířátky slouží k procvičení sčítání a odčítání do 15 a jsou určeny žákům 1. tříd. Soubor obsahuje: 5
25.00 Kč
220701
Český jazyk
1.
Didaktické hry
Materiál je určen žákům 1. tříd ZŠ a slouží k procvičení skládání slov z písmen ( O, S, B, U, A, L, M, E, I ). Jedná se
35.00 Kč
194102
Český jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Materiál slouží k oživení hodin čtení/ čtenářských dílen a je určen žákům 1.stupně ZŠ. SOUBOR OBSAHUJE : 19 kartiček ČTI
30.00 Kč
269880
Český jazyk
1., 2.
Domino
Materiál je určen pro žáky 1. a 2. tříd ZŠ. Materiál slouží k procvičení témat: povolání, zvířata, pohádka a sport
25.00 Kč
AKTIVITY s písmeny B a U - ( JÁ MÁM! KDO MÁ?, KRESLÍME - BĚHAČKA, PEXESO, KARTY) AKTIVITY s písmeny B a U - ( JÁ MÁM! KDO MÁ?, KRESLÍME - BĚHAČKA, PEXESO, KARTY)
Soubor je určen žákům 1. tříd ZŠ a slouží k procvičení písmene B a U. Materiál nabízí aktivity: JÁ MÁM! KDO MÁ? KRESLÍME PODLE ZNAČEK - BĚHAČKA PEXESO DEMONSTRAČNÍ KARTY (např. na tabuli, nástěnku)  počet stran: 50   Popis: KRESLÍME PODLE ZNAČEK - BĚHAČKA Karty vytiskněte a rozmístěte po třídě. Žákům rozdáme prac. listy s rámečky a nadpisy nakresli. Žák se podívá na svůj prac. list a na symbol u rámečku (např. buben) a následně jde hledat na rozmístěných kartách buben. Když nalezne kartu s bubnem podívá se, co má nakreslit (srdce). Žák tedy do prac. listu a rámečku s bubnem začne kreslit srdce. A stejným způsobem postupuje dál, až má nakresleny obrázky v celém prac. listě. JÁ MÁM! KDO MÁ? - PÍSMENO B (stejný princip u písmena U) Kartičky rozstříhejte, zalaminujte a rozdejte dětem. Začíná hráč, který v ruce drží kartu bez PRVNÍ KARTU říká: Kdo má BUBEN? Dítě, které drží v ruce kartičku se BUBÍNKEM, řekne: Já mám BUBEN, kdo má BERUŠKU? Kdo má kartičku se BERUŠKOU, řekne: Já mám BERUŠKU, kdo má BORŮVKU? …. Hra končí poslední kartou. PEXESO Na jedné straně jsou umístěny 4 obrázky. Pexeso má celkem 16 obrázků (u písmene B)/ 12 obrázků ( u písmene U), které je potřeba vytisknout dvakrát. DEMONSTRAČNÍ KARTY (např. na tabuli, nástěnku)  8 karet (písmeno B) a 11 karet (písmeno U) , 1 obrázek je umístěn na 1 straně.
UUCZ-186907
Český jazyk>Didaktické hry>Já mám, kdo má>Pexeso>1.
35.00