AZ - kvíz (Pohádky, Lidské tělo)

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
6
Velikost: 1.2 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
23. 6. 2022
Cena:
29 Kč vč. DPH
Sdílet:

AZ kvíz je zjednodušená dětská varianta známé vědomostní hry, která vychází z pravidel oblíbené televizní soutěže. Otázky jsou uzpůsobeny vědomostem dětí mladšího školního věku.

Ve hře AZ kvíz využijí děti své znalosti a uplatní i své strategické dovednosti. Jako nápověda slouží počáteční písmena požadovaných odpovědí. Obměna: děti odpovídají bez nápovědných písmen.

Soutěžící vybírají z 28 otázek hracího pole. Soutěží dva týmy ve snaze propojit tři strany, kdy jednotlivá družstva odpovídají na zvolené otázky a při správné odpovědi si označí políčko svojí barvou (zakroužkují číslo).

Cíl hry: Pomocí správných odpovědí na soutěžní otázky propojit tři strany herního plánu svojí barvou.

Hru lze využít na hodinách prvouky, ale i v hodinách ČJ, kde usilujeme o přirozený rozvoj vyjadřovacích schopností a komunikativních dovedností u dětí. Využíváme také motivačně na začátku hodiny či odpočinkově na konci vyučovací hodiny.

Počet hráčů: 2 a více (+ 1 moderátor, obvykle učitel)

Příprava hry:

1) Učitel si předem připraví na tabuli herní plán s čísly (viz šablona) a přehled s otázkami (tematicky zaměřenými). Pro zjednodušení lze hexagon nahradit obyčejným kroužkem s číslem.

2) Rozdělíme děti na 2 skupiny (v menším kolektivu)

3) Každá skupina si zvolí barvu (např. modrá x žlutá)

4) Skupiny si rozlosují pořadí, ve kterém jedna skupina začne s výběrem otázky a odpovědi, druhá ji následuje a vystřídá.

5) Políčka s čísly kroužkuje barevně podle správné či nesprávné odpovědi buď učitel, nebo hráč příslušného družstva.

 

Po přečtení otázky nastanou tyto situace:

1. Hráči ve skupině odpovědí správně – získávají políčko.

2. Hráči ve skupině odpoví špatně nebo odmítnou odpovídat – odpovědět mohou hráči z druhé skupiny, pokud mají o políčko zájem (odpoví-li správně, získávají políčko oni); pokud nikdo nezodpoví otázku správně, označí se políčko neutrální barvou (např. hnědá) a na závěr hry se o něj bude moci znovu hrát.

3. Hráči ve skupině neznají odpověď a ani soupeři nemají zájem o vybrané pole – políčko se označí neutrální barvou (hnědá) a na závěr hry se o něj bude moci znovu hrát. Využijeme náhradní (doplňkové otázky).

Předem je potřeba domluvit se na časovém limitu, do kterého je třeba otázku zodpovědět.

Ve hře se týmy pravidelně střídají. Po zodpovězení otázky je na řadě protihráč. V případě zájmu o hnědé políčko dochází k souboji. Zástupci z každé skupiny si hodí kostkou. Právo odpovídat na otázku má poté skupina, u níž padla na kostce vyšší hodnota čísla. V případě shodných čísel u obou skupin se hody opakují.

Konec hry: Vítězí družstvo, kterému se podaří propojit všechny tři strany hracího pole.

Hru lze aplikovat na jakákoliv témata z okruhu znalostí a zájmů dětí (dopravní prostředky, květiny, živočichové, rostliny, povolání, sporty,....). Zábavnou formou si tak děti rozvíjejí slovní zásobu i vyjadřovací dovednosti. Cílem je zpestření hodiny a vzbuzení zájmu u dětí.

Další produkty od autora Lenka Válalová

35660
Matematika
3.
Ostatní
Materiál slouží k procvičení učiva v oboru malé násobilky. Pomocí kartiček děti procvičují početní spoje (dělení) formou
25.00 Kč
282890
Český jazyk
1., 2., ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Pracovní listy
Pracovní listy pro malé školáky, u nichž si obohatí slovní zásobu, utvrdí učivo prvouky a procvičí čtení, psaní
59.00 Kč
153816
Český jazyk - čtení
1., 2., 3., Speciální pedagogika
Postřehovky
Materiál vytiskneme, získáme tak 21 pracovních listů s kontrolním klíčem . Před vyplňováním úkolů dětem zakryjeme řešení
59.00 Kč
45858
Český jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Skládačky
Slovní druhy – louka · 10 karet se slovními druhy (květy) · 228 karet se slovy Příprava: Soubor vytiskneme, zalaminujeme
45.00 Kč
AZ - kvíz (Pohádky, Lidské tělo) AZ - kvíz (Pohádky, Lidské tělo)
AZ kvíz je zjednodušená dětská varianta známé vědomostní hry, která vychází z pravidel oblíbené televizní soutěže. Otázky jsou uzpůsobeny vědomostem dětí mladšího školního věku. Ve hře AZ kvíz využijí děti své znalosti a uplatní i své strategické dovednosti. Jako nápověda slouží počáteční písmena požadovaných odpovědí. Obměna: děti odpovídají bez nápovědných písmen. Soutěžící vybírají z 28 otázek hracího pole. Soutěží dva týmy ve snaze propojit tři strany, kdy jednotlivá družstva odpovídají na zvolené otázky a při správné odpovědi si označí políčko svojí barvou (zakroužkují číslo). Cíl hry: Pomocí správných odpovědí na soutěžní otázky propojit tři strany herního plánu svojí barvou. Hru lze využít na hodinách prvouky, ale i v hodinách ČJ, kde usilujeme o přirozený rozvoj vyjadřovacích schopností a komunikativních dovedností u dětí. Využíváme také motivačně na začátku hodiny či odpočinkově na konci vyučovací hodiny. Počet hráčů: 2 a více (+ 1 moderátor, obvykle učitel) Příprava hry: 1) Učitel si předem připraví na tabuli herní plán s čísly (viz šablona) a přehled s otázkami (tematicky zaměřenými). Pro zjednodušení lze hexagon nahradit obyčejným kroužkem s číslem. 2) Rozdělíme děti na 2 skupiny (v menším kolektivu) 3) Každá skupina si zvolí barvu (např. modrá x žlutá) 4) Skupiny si rozlosují pořadí, ve kterém jedna skupina začne s výběrem otázky a odpovědi, druhá ji následuje a vystřídá. 5) Políčka s čísly kroužkuje barevně podle správné či nesprávné odpovědi buď učitel, nebo hráč příslušného družstva.   Po přečtení otázky nastanou tyto situace: 1. Hráči ve skupině odpovědí správně – získávají políčko. 2. Hráči ve skupině odpoví špatně nebo odmítnou odpovídat – odpovědět mohou hráči z druhé skupiny, pokud mají o políčko zájem (odpoví-li správně, získávají políčko oni); pokud nikdo nezodpoví otázku správně, označí se políčko neutrální barvou (např. hnědá) a na závěr hry se o něj bude moci znovu hrát. 3. Hráči ve skupině neznají odpověď a ani soupeři nemají zájem o vybrané pole – políčko se označí neutrální barvou (hnědá) a na závěr hry se o něj bude moci znovu hrát. Využijeme náhradní (doplňkové otázky). Předem je potřeba domluvit se na časovém limitu, do kterého je třeba otázku zodpovědět. Ve hře se týmy pravidelně střídají. Po zodpovězení otázky je na řadě protihráč. V případě zájmu o hnědé políčko dochází k souboji. Zástupci z každé skupiny si hodí kostkou. Právo odpovídat na otázku má poté skupina, u níž padla na kostce vyšší hodnota čísla. V případě shodných čísel u obou skupin se hody opakují. Konec hry: Vítězí družstvo, kterému se podaří propojit všechny tři strany hracího pole. Hru lze aplikovat na jakákoliv témata z okruhu znalostí a zájmů dětí (dopravní prostředky, květiny, živočichové, rostliny, povolání, sporty,....). Zábavnou formou si tak děti rozvíjejí slovní zásobu i vyjadřovací dovednosti. Cílem je zpestření hodiny a vzbuzení zájmu u dětí.
UUCZ-46222
Český jazyk>Prvouka>AZ-kvíz>2.>3.>Lidské tělo>Pohádky
29.00