Čárka v souvětí - v pověstech

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
13
Velikost: 1.16 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
26. 12. 2023
Sdílet:

Procvičování psaní čárky v souvětí - žáci pracují se čtyřmi pověstmi z Vysočiny. Počítají slovesa ve větách, doplňují čárky. Různé doplňující úkoly (doplň slova do textu, doplň i/y, křížovka, dokončení textu apod.)

Pro učitele je ke všem textům řešení. V pověsti, ve které žák dokončuje závěr, je uvedeno pro učitele originální znění, abyste je mohli dětem přečíst.

Materiál můžete využívat v 6. - 9. ročníku. Složitější jevy (čárka ve větě jednoduché, složitější souvětí, druhy vedlejších vět) v tomto materiálu nehledejte. Je připravený tak, aby jej zvládli šesťáci. Některé úkoly jsou těžší, jiné lehké. 

Celkem žák pracuje s 6 stranami A4 (materiál obsahuje cíle hodiny, evokační část, samotné texty, sebehodnocení na závěr). 

Podle toho, jak šikovné máte děti, zabere práce 2 hodiny a více. Texty samotné jsou krátké.

Obsah:

- úvodní strana  - 1 str. A4

- PL pro žáky - 6x A4

- Řešení - 6x A4

Vzdělávací materiál pro ZŠ naplňující výstupy RVP: ČJL-9-2-07 v písemném projevu zvládá pravopis lexikální, slovotvorný, morfologický i syntaktický ve větě jednoduché i souvětí

Další produkty od autora Eva Šidelková

231394
Český jazyk
7., 8., 9.
Pracovní listy
Materiál obsahuje dvě čtenářské lekce do dvou vyučovacích hodin pro žáky 7. - 9. ročníku. První lekce je zaměřena na
35.00 Kč
83981
Český jazyk
5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Drilovací karty - z jedné strany zadání, na druhé straně řešení. Tento materiál nepřináší nic nového nebo převratného
45.00 Kč
94641
Český jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Matriál využívám na doučování češtiny, ale lze použít i v běžné výuce. Obsahuje 8 krátkých textů a k nim jednoduché
35.00 Kč
77650
Dějepis
ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
1) kartičky Materiál obsahuje kartičky s různorodými informacemi, které žáci řadí k sobě. Nejprve spojí data , jméno
60.00 Kč
Čárka v souvětí - v pověstech Čárka v souvětí - v pověstech
Procvičování psaní čárky v souvětí - žáci pracují se čtyřmi pověstmi z Vysočiny. Počítají slovesa ve větách, doplňují čárky. Různé doplňující úkoly (doplň slova do textu, doplň i/y, křížovka, dokončení textu apod.) Pro učitele je ke všem textům řešení. V pověsti, ve které žák dokončuje závěr, je uvedeno pro učitele originální znění, abyste je mohli dětem přečíst. Materiál můžete využívat v 6. - 9. ročníku. Složitější jevy (čárka ve větě jednoduché, složitější souvětí, druhy vedlejších vět) v tomto materiálu nehledejte. Je připravený tak, aby jej zvládli šesťáci. Některé úkoly jsou těžší, jiné lehké.  Celkem žák pracuje s 6 stranami A4 (materiál obsahuje cíle hodiny, evokační část, samotné texty, sebehodnocení na závěr).  Podle toho, jak šikovné máte děti, zabere práce 2 hodiny a více. Texty samotné jsou krátké. Obsah: - úvodní strana  - 1 str. A4 - PL pro žáky - 6x A4 - Řešení - 6x A4 Vzdělávací materiál pro ZŠ naplňující výstupy RVP: ČJL-9-2-07 v písemném projevu zvládá pravopis lexikální, slovotvorný, morfologický i syntaktický ve větě jednoduché i souvětí
UUCZ-168411
Český jazyk>Pracovní listy>ZŠ – 2. STUPEŇ
30.00