Čárka v souvětí - v pověstech

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
13
Velikost: 1.16 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Eva Šidelková
Nahráno:
Naposledy upraveno:
26. 12. 2023
Sdílet:

Procvičování psaní čárky v souvětí - žáci pracují se čtyřmi pověstmi z Vysočiny. Počítají slovesa ve větách, doplňují čárky. Různé doplňující úkoly (doplň slova do textu, doplň i/y, křížovka, dokončení textu apod.)

Pro učitele je ke všem textům řešení. V pověsti, ve které žák dokončuje závěr, je uvedeno pro učitele originální znění, abyste je mohli dětem přečíst.

Materiál můžete využívat v 6. - 9. ročníku. Složitější jevy (čárka ve větě jednoduché, složitější souvětí, druhy vedlejších vět) v tomto materiálu nehledejte. Je připravený tak, aby jej zvládli šesťáci. Některé úkoly jsou těžší, jiné lehké. 

Celkem žák pracuje s 6 stranami A4 (materiál obsahuje cíle hodiny, evokační část, samotné texty, sebehodnocení na závěr). 

Podle toho, jak šikovné máte děti, zabere práce 2 hodiny a více. Texty samotné jsou krátké.

Obsah:

- úvodní strana  - 1 str. A4

- PL pro žáky - 6x A4

- Řešení - 6x A4

Vzdělávací materiál pro ZŠ naplňující výstupy RVP: ČJL-9-2-07 v písemném projevu zvládá pravopis lexikální, slovotvorný, morfologický i syntaktický ve větě jednoduché i souvětí

Další produkty od autora Eva Šidelková

71449
Český jazyk - gramatika
5., 6., 7., 8., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Žáci vyplní vstupní test, opraví si chyby, potom se vrhnou na plnění různých aktivit. Ukončí závěrečným testem - není na
55.00 Kč
64135
Český jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
66 dětských hádanek na kartičkách. Je potřeba vytisknout na tvrdší papír, aby děti neviděly odpověď na zadní straně
32.00 Kč
254070
Český jazyk
4., 5., 6., 7.
Didaktické hry
72 zadání slov, která dáváme do správného tvaru. Žáci mají okamžitou kontrolu na zadní straně. Materiál vytiskněte a
25.00 Kč
104931
Český jazyk
5., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Vytiskněte kartičky oboustranně, zalaminujte a nastříhejte. Na každé jsou 3 slovní spojení, celkem je 48 kartiček
38.00 Kč
Čárka v souvětí - v pověstech Čárka v souvětí - v pověstech
Procvičování psaní čárky v souvětí - žáci pracují se čtyřmi pověstmi z Vysočiny. Počítají slovesa ve větách, doplňují čárky. Různé doplňující úkoly (doplň slova do textu, doplň i/y, křížovka, dokončení textu apod.) Pro učitele je ke všem textům řešení. V pověsti, ve které žák dokončuje závěr, je uvedeno pro učitele originální znění, abyste je mohli dětem přečíst. Materiál můžete využívat v 6. - 9. ročníku. Složitější jevy (čárka ve větě jednoduché, složitější souvětí, druhy vedlejších vět) v tomto materiálu nehledejte. Je připravený tak, aby jej zvládli šesťáci. Některé úkoly jsou těžší, jiné lehké.  Celkem žák pracuje s 6 stranami A4 (materiál obsahuje cíle hodiny, evokační část, samotné texty, sebehodnocení na závěr).  Podle toho, jak šikovné máte děti, zabere práce 2 hodiny a více. Texty samotné jsou krátké. Obsah: - úvodní strana  - 1 str. A4 - PL pro žáky - 6x A4 - Řešení - 6x A4Vzdělávací materiál pro ZŠ naplňující výstupy RVP: ČJL-9-2-07 v písemném projevu zvládá pravopis lexikální, slovotvorný, morfologický i syntaktický ve větě jednoduché i souvětí
UUCZ-168411
Český jazyk>Pracovní listy>ZŠ – 2. STUPEŇ
30.00