Čarodějnické lektvary - měkké a tvrdé souhlásky

Kategorie:
Počet stran:
10
Velikost: 937.36 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající Lučitelka
Nahráno:
Naposledy upraveno:
20. 4. 2023
Sdílet:

Procvičování pravopisu měkkých a tvrdých souhlásek.

Cílem materiálu je procvičit si pravopis po měkkých a tvrdých souhláskách zábavnou, tematicky zaměřenou formou.

Žák čte slovní spojení či slova a dle pravidel českého pravopisu vybírá správný kotlík, kam lektvar umístí/ dle y,ý,i,í. Pokud jsou lektvary zalaminovány, je možné i/y zapisovat mazacím fixem. Materiál vytiskněte a rozstříhejte na lektvary. Doporučuji zalaminovat. Tisknout ideálně barevně.

Slova opisujeme na mazací tabulku nebo do sešitu, píšeme a vymýšlíme věty na daná slova, tvoříme jiná slova do nabídky, kreslíme obrázky.

Možné využít variantu pro individuální práci či skupinovou práci.

Součástí materiálu je 4x kotlík + 40 lektvarů. 

Nejvíce využíváme ve druhé třídě v období čarodějnic nebo Halloweenu ve třetí třídě.

Další produkty od autora Lučitelka

136523
Český jazyk
1., 2.
Skládačky
Materiál obsahuje 15 archů A4. Každý arch je určen pro jednu skupinu, popřípadě jednotlivce. Žáci přiřazují slova k
35.00 Kč
207507
Logopedie
MŠ - předškoláci, 1., Speciální pedagogika
Pracovní listy
Cílem materiálu je procvičit si sluchové vnímání a správnou výslovnost hlásek C S Z a rozvoj slovní zásoby formou
25.00 Kč
321365
Matematika
2., 3.
Didaktické hry
Materiál procvičuje rozklad čísel do 100. Cílem materiálu je procvičit si ROZKLAD ČÍSEL 0-100. Žák dopíše číslo dle
39.00 Kč
308643
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Zakódovaná slova s egyptskou tematikou. Cílem materiálu je rozluštit zakódované šifry a poté procvičit čtenářskou
39.00 Kč
Čarodějnické lektvary - měkké a tvrdé souhlásky Čarodějnické lektvary - měkké a tvrdé souhlásky
Procvičování pravopisu měkkých a tvrdých souhlásek. Cílem materiálu je procvičit si pravopis po měkkých a tvrdých souhláskách zábavnou, tematicky zaměřenou formou. Žák čte slovní spojení či slova a dle pravidel českého pravopisu vybírá správný kotlík, kam lektvar umístí/ dle y,ý,i,í. Pokud jsou lektvary zalaminovány, je možné i/y zapisovat mazacím fixem. Materiál vytiskněte a rozstříhejte na lektvary. Doporučuji zalaminovat. Tisknout ideálně barevně. Slova opisujeme na mazací tabulku nebo do sešitu, píšeme a vymýšlíme věty na daná slova, tvoříme jiná slova do nabídky, kreslíme obrázky. Možné využít variantu pro individuální práci či skupinovou práci. Součástí materiálu je 4x kotlík + 40 lektvarů.  Nejvíce využíváme ve druhé třídě v období čarodějnic nebo Halloweenu ve třetí třídě.
UUCZ-297085
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Český jazyk - psaní>Didaktické hry>2.>ZŠ – 1. STUPEŇ>🧙 Čarodějnice>🎃 Halloween, Dušičky
39.00