Dějová posloupnost pro nejmladší žáky

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
11
Velikost: 1.06 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
21. 6. 2022
Sdílet:

Pracovní listy jsou zaměřeny na mladší školáky, kteří již umějí číst. Rozvíjí u dětí vnímání dějové posloupnosti. Zároveň si žáčci procvičí i čtení a psaní.

 

Obsah materiálu

Průvodní strana – 1 A4

10 černobílých pracovních listů

 

Žák si přečte velmi krátký příběh. Jeho úkolem je seřadit události z tabulky tak, aby odpovídaly výchozímu textu. Nakonec napíše události z tabulky ve správném pořadí na připravené řádky.

Žáci si procvičí čtení, psaní a hlavně jednoduchou práci s textem.

V pravém horním rohu pracovního listu najdete tři hvězdičky. Ty si mohou žáčci vybarvovat podle toho, jestli se jim dařilo. První hvězdičku si mohou vybarvit, když se jim podařilo text bez obtíží přečíst. Druhou si mohou vybarvit, pokud události správně seřadili. Poslední hvězdičkou mohou zhodnotit, jestli se jim povedlo vše krasopisně přepsat.

Tip: Pokud máte ve třídě rychlíky, kteří by se nudili, než jejich spolužáci práci dokončí, můžete je nechat, aby si pracovní list vybarvili (nadpis, obrázek).

Další produkty od autora Magda Cahová

50378
Matematika
1., Speciální pedagogika
Pracovní listy
Materiál nepotřebuje žádnou další přípravu. Jen vytiskněte a žáčci mohou vyplňovat. Obsah materiálu 20 podzimních
50.00 Kč
171318
Matematika
ZŠ – 1. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Jednoduchá pomůcka k výzdobě třídy i k výuce. Obsah materiálu Průvodní list - 1 strana A4 Přehled násobilky – 20 A4
45.00 Kč
351421
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Kartičky s otázkami na prázdniny, které jsou určené na utužení třídního kolektivu po létě a k vzájemné komunikaci. Obsah
30.00 Kč
184645
Nezařazené k předmětu
3., 4., 5.
Pracovní listy
Pracovní listy, které zábavnou formou seznamují žáky s osobností sv. Václava. Obsah materiálu • Průvodní strana a řešení
29.00 Kč
Dějová posloupnost pro nejmladší žáky Dějová posloupnost pro nejmladší žáky
Pracovní listy jsou zaměřeny na mladší školáky, kteří již umějí číst. Rozvíjí u dětí vnímání dějové posloupnosti. Zároveň si žáčci procvičí i čtení a psaní.   Obsah materiálu Průvodní strana – 1 A4 10 černobílých pracovních listů   Žák si přečte velmi krátký příběh. Jeho úkolem je seřadit události z tabulky tak, aby odpovídaly výchozímu textu. Nakonec napíše události z tabulky ve správném pořadí na připravené řádky. Žáci si procvičí čtení, psaní a hlavně jednoduchou práci s textem. V pravém horním rohu pracovního listu najdete tři hvězdičky. Ty si mohou žáčci vybarvovat podle toho, jestli se jim dařilo. První hvězdičku si mohou vybarvit, když se jim podařilo text bez obtíží přečíst. Druhou si mohou vybarvit, pokud události správně seřadili. Poslední hvězdičkou mohou zhodnotit, jestli se jim povedlo vše krasopisně přepsat. Tip: Pokud máte ve třídě rychlíky, kteří by se nudili, než jejich spolužáci práci dokončí, můžete je nechat, aby si pracovní list vybarvili (nadpis, obrázek).
UUCZ-71591
Český jazyk>Český jazyk - čtení>Český jazyk - psaní>Pracovní listy>1.>2.
39.00