Domino - antonyma

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
5
Velikost: 808.95 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
22. 10. 2022
Cena:
39 Kč vč. DPH
Sdílet:

Oblíbená hra, která je zaměřená na procvičování slov a rozšiřování slovní zásoby – hledání antonym (slov opačného významu). Obsahuje celkem 4 varianty (po 15 kartičkách), které jsou vhodné spíše pro žáky druhého stupně. Zároveň je také možné určovat slovní druhy u jednotlivých dvojic (často jsou to podstatná jména, slovesa, přídavná jména a příslovce).

Materiál je možné vytisknout na barevné papíry a zalaminovat, tímto způsobem můžete rozlišit jednotlivá domina. Po seskládání vznikne slovo, které mohou žáci vysvětlit z hlediska významu a pokusit se najít slovo významu podobného nebo opačného, případně se pokusí vymyslet větu, do které by slovo začlenili.

Další produkty od autora Eliška Špačková

72697
Český jazyk - gramatika
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Práce s textem je zaměřena na pravopis velkých písmen. Text vypráví krátce o jednotlivých svátcích. Součástí je i PL na
49.00 Kč
74851
Český jazyk
5., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Soubor Příšerky se skládá z pracovních listů s různou příšerkou. Žáci mají za úkol vytvořit profil příšerky. Následně se
60.00 Kč
58548
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Jedná se o soubor pracovních listů zaměřených na popis člověka jak vnitřní, tak vnější. Skládá se z 12postav na jednom
70.00 Kč
91915
Český jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Soubor obsahuje myšlenkovou mapu zaměřenou na slovesa a pochopení jednotlivých mluvnických kategorií. Myšlenkových map
45.00 Kč
Domino - antonyma Domino - antonyma
Oblíbená hra, která je zaměřená na procvičování slov a rozšiřování slovní zásoby – hledání antonym (slov opačného významu). Obsahuje celkem 4 varianty (po 15 kartičkách), které jsou vhodné spíše pro žáky druhého stupně. Zároveň je také možné určovat slovní druhy u jednotlivých dvojic (často jsou to podstatná jména, slovesa, přídavná jména a příslovce). Materiál je možné vytisknout na barevné papíry a zalaminovat, tímto způsobem můžete rozlišit jednotlivá domina. Po seskládání vznikne slovo, které mohou žáci vysvětlit z hlediska významu a pokusit se najít slovo významu podobného nebo opačného, případně se pokusí vymyslet větu, do které by slovo začlenili.
UUCZ-200840
Český jazyk>Domino>ZŠ – 2. STUPEŇ
39.00