Domino - nauka o slově (slova nadřazená, podřazená, souřadná, citově zabarvená, protikladná)

Předmět:
Počet stran:
16
Velikost: 1.39 MB
Typ souboru: zip
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
1. 10. 2023
Sdílet:

Materiál obsahuje 4 různá domina k procvičování základů z nauky o slově a jeho významu. Konkrétně se jedná o slova nadřazená a podřazená, slova souřadná, slova citově zabarvená a slova protikladná.

V souboru naleznete dokument o 16 stranách formátu A4 orientovaných na výšku, které obsahují čtyři různá domina sloužící k procvičování. Jednotlivá domina na příkladech procvičují slova nadřazená a podřazená (žáci spojují slovo nadřazené a podřazené), slova souřadná (žáci spojují slova souřadná patřící do stejné skupiny, resp. pod stejné nadřazené slovo), slova citově zabarvená (spojují slovo hanlivé a lichotivé vycházející ze stejného neutrálního slova) a slova protikladná (spojují protiklady). Na jedné straně A4 naleznete 16 “kostek” domina, dohromady 32 slov.

Každá sada domina je psána jiným fontem písma (pro snazší orientaci a roztřízení při tisku černobílé varianty) a je vytvořena ve čtyřech barevných sadách (černobílá, černé písmo s barevným pozadím, barevné písmo s barevným pozadím, barevné písmo s bílým pozadím).

Další produkty od autora BH

405848
Český jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Materiál obsahuje čtenářský deník vhodný jako doplněk k výuce. Čtenářský deník se skládá z celkem 13 stran A4 na
40.00 Kč
419758
Hudební výchova
SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Materiál obsahuje celkem 7 plakátů ke známým skladatelům. Skladatelé: J. S. Bach, G. F. Händel, J. Haydn, W. A. Mozart
40.00 Kč
368578
Český jazyk
1., 2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Materiál obsahuje tematicky neutrální zpracování pravidel psaní pro využití v rámci výzdoby třídy. Děti tak mají na
30.00 Kč
450180
Český jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Stolní hra na vyjmenovaná slova po B jako ukázka zdarma ZDE. Materiál obsahuje stolní hry k opakování vyjmenovaných slov
40.00 Kč
Domino - nauka o slově (slova nadřazená, podřazená, souřadná, citově zabarvená, protikladná) Domino - nauka o slově (slova nadřazená, podřazená, souřadná, citově zabarvená, protikladná)
Materiál obsahuje 4 různá domina k procvičování základů z nauky o slově a jeho významu. Konkrétně se jedná o slova nadřazená a podřazená, slova souřadná, slova citově zabarvená a slova protikladná. V souboru naleznete dokument o 16 stranách formátu A4 orientovaných na výšku, které obsahují čtyři různá domina sloužící k procvičování. Jednotlivá domina na příkladech procvičují slova nadřazená a podřazená (žáci spojují slovo nadřazené a podřazené), slova souřadná (žáci spojují slova souřadná patřící do stejné skupiny, resp. pod stejné nadřazené slovo), slova citově zabarvená (spojují slovo hanlivé a lichotivé vycházející ze stejného neutrálního slova) a slova protikladná (spojují protiklady). Na jedné straně A4 naleznete 16 “kostek” domina, dohromady 32 slov. Každá sada domina je psána jiným fontem písma (pro snazší orientaci a roztřízení při tisku černobílé varianty) a je vytvořena ve čtyřech barevných sadách (černobílá, černé písmo s barevným pozadím, barevné písmo s barevným pozadím, barevné písmo s bílým pozadím).
UUCZ-379781
Český jazyk>Didaktické hry>Domino>ZŠ – 1. STUPEŇ
40.00