Druhy vět podle postoje mluvčího - HRA PRO ZPESTŘENÍ VÝUKY

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
Velikost: 3.25 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
12. 10. 2023
Cena:
39 Kč vč. DPH
Sdílet:

Pojďme společně s dětmi procvičit hravou formou učivo o druzích vět.

Tento materiál obsahuje velké hrací pole pro až 4 děti.

Hra je na principu ,,Člověče, nezlob se.”

Postup:

Každý z hráčů umístí na hrací políčko svou hrací figurku. Hra začíná hodem hrací kostkou a určením prvního hráče. Začíná ten, kterému padne nejvyšší číslo.

Hráč hodí kostkou a postoupí na políčko podle číselné hodnoty na kostce. Pokud vstoupí na políčko s písmenkem O, musí vymyslet a nahlas říct větu oznamovací. Pokud vstoupí na políčko s písmenkem R, musí vymyslet a nahlas říct větu rozkazovací. Pokud vstoupí na políčko s písmenkem T, musí vymyslet a nahlas říct větu tázací. Pokud vstoupí na políčko s písmenkem P, musí vymyslet a nahlas říct větu přací.

Pokud vstoupí na černé políčko s otazníkem, vytáhne si kartičku z balíčku a musí splnit úkol. Kartičky v balíčku jsou umístěny na hromádce vedle hracího pole rubem nahoru. (Nebo si je děti mohou rozložit.)

Pokud hráč řekne špatnou odpověď, nebo mu vymýšlení trvá příliš dlouho (můžete použít přesýpací hodiny, stopky...), musí se vrátit na předešlé místo.

Vyhrává hráč, který první dojde se svou figurkou do svého domečku.

Na vás je rozhodnutí, zda dětem v pravidlech hry povolíte ,,vyhazování.”

Doporučuji vytisknout hrací pole, které se skládá ze 4 částí a zalaminovat ho. Díly k sobě slepte izolepou, pole se tak dá dobře skládat a uklízet. Kartičky s úkoly také laminujte. (Karet je 32 kusů)

Materiál obsahuje i karty s připomenutím co který druh věty vyjadřuje. (4 karty)

Děkuji za váš nákup a přeji vám krásné a zábavné hodiny českého jazyka. Podívejte se i na mé další výukové hry.

Mgr. L. Sudová

Další produkty od autora Libuše Sudová

222064
Matematika
2., Speciální pedagogika
Didaktické hry
Věková skupina : 7 – 8 let, vánoční čas Popis: 24 stran A4 Hrací pole – 2 ks dílů na stránce, celkem, 6 polí Karta na
39.00 Kč
192398
Český jazyk
1.
Didaktické hry
SOUBOR PEXES A KARET Z PSANÉHO PÍSMA K PROCVIČOVÁNÍ ČTENÍ PRVNÍCH PÍSMEN, SLABIK A JEDNOSLABIČNÝCH A DVOUSLABIČNÝCH SLOV
100.00 Kč
217510
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Celoroční tematická hra
VÝJEZDY ZE SILNIC Tyto karty děti umístí na začátky všech silnic, zaparkují tam svá autíčka a hra začíná! Tyto karty
25.00 Kč
198941
Český jazyk - čtení
1., 2.
Didaktické hry
CELOTŘÍDNÍ AKTIVITA M, A, L, E, S, O, P, U, I, Y Popis: · Celý soubor obsahuje celkem 109 kartiček pro děti k práci ·
55.00 Kč
Druhy vět podle postoje mluvčího - HRA PRO ZPESTŘENÍ VÝUKY Druhy vět podle postoje mluvčího - HRA PRO ZPESTŘENÍ VÝUKY
Pojďme společně s dětmi procvičit hravou formou učivo o druzích vět. Tento materiál obsahuje velké hrací pole pro až 4 děti. Hra je na principu ,,Člověče, nezlob se.” Postup: Každý z hráčů umístí na hrací políčko svou hrací figurku. Hra začíná hodem hrací kostkou a určením prvního hráče. Začíná ten, kterému padne nejvyšší číslo. Hráč hodí kostkou a postoupí na políčko podle číselné hodnoty na kostce. Pokud vstoupí na políčko s písmenkem O, musí vymyslet a nahlas říct větu oznamovací. Pokud vstoupí na políčko s písmenkem R, musí vymyslet a nahlas říct větu rozkazovací. Pokud vstoupí na políčko s písmenkem T, musí vymyslet a nahlas říct větu tázací. Pokud vstoupí na políčko s písmenkem P, musí vymyslet a nahlas říct větu přací. Pokud vstoupí na černé políčko s otazníkem, vytáhne si kartičku z balíčku a musí splnit úkol. Kartičky v balíčku jsou umístěny na hromádce vedle hracího pole rubem nahoru. (Nebo si je děti mohou rozložit.) Pokud hráč řekne špatnou odpověď, nebo mu vymýšlení trvá příliš dlouho (můžete použít přesýpací hodiny, stopky...), musí se vrátit na předešlé místo. Vyhrává hráč, který první dojde se svou figurkou do svého domečku. Na vás je rozhodnutí, zda dětem v pravidlech hry povolíte ,,vyhazování.” Doporučuji vytisknout hrací pole, které se skládá ze 4 částí a zalaminovat ho. Díly k sobě slepte izolepou, pole se tak dá dobře skládat a uklízet. Kartičky s úkoly také laminujte. (Karet je 32 kusů) Materiál obsahuje i karty s připomenutím co který druh věty vyjadřuje. (4 karty) Děkuji za váš nákup a přeji vám krásné a zábavné hodiny českého jazyka. Podívejte se i na mé další výukové hry. Mgr. L. Sudová
UUCZ-391604
Český jazyk>Didaktické hry>2.>3.
39.00