Dýňové druhy vět

Počet stran:
41
Velikost: 433.17 KB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
4. 10. 2023
Sdílet:

Materiál je určen k procvičování druhů vět pro žáky 2. ročníku s podzimní tematikou. Děti si přečtou jednotlivé věty na dýních a kartičky přiřazují na správný vozíček. 

Co soubor obsahuje?

4 barevné vozíčky s jednotlivými druhy vět

96 barevných kartiček dýní s jednotlivými větami – ze zadní strany dýní je pro žáky připravená samokontrola

4 černobílé vozíčky s jednotlivými druhy vět

96 černobílých kartiček dýní s jednotlivými větami – ze zadní strany dýní je pro žáky připravená samokontrola

Jak se souborem pracovat?

Samostatně – Dětem dáme jeden vozíček a na koberec nebo jiné předem domluvené místo rozložíme dýně s větami. Úkolem žáčka je mezi ostatními větami najít ty, které poveze jeho vozíček.

Skupinově – dětem rozdáme jeden vozíček do skupiny a úkolem dětí je hledat dýně s větami, které veze jejich vozíček. Kvůli větší aktivnosti žáků volíme spíše menší skupinky max. po 2 – 3 žácích.

Dále je možné použít kartičky s dýněmi k opisu či přepisu vět do sešitu nebo mohou děti jednotlivé věty malovat.

Černobílá varianta také může posloužit jako pracovní list, na který žáci lepí správné dýně. Opět mohou děti pracovat samostatně nebo skupinově.

Další produkty od autora Mgr. Julie Kadlecová

245261
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., Speciální pedagogika
Pexeso
Materiál slouží k procvičování zrakové percepce a pravolevé orientace. Úkolem dětí je najít 12 stejných dvojic srdíček
40.00 Kč
250277
Český jazyk - čtení
Batole (1 - 3 roky), MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Pexeso
Materiál je určen k přečtení mírně upravené verze pohádky Princezna na hrášku od Hanse Christiana Andersena, kdy děti
40.00 Kč
282601
Matematika
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., Speciální pedagogika
Postřehovky
Materiál je určen především k procvičování logického myšlení s velikonoční tematikou. Vzhledem k tomu, že kartičky musí
45.00 Kč
262363
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., Speciální pedagogika
Pexeso
Materiál je určen k vyprávění pomocí obrázkové osnovy, čtení s porozuměním, zrakové percepci a logickému myšlení. Paní
60.00 Kč
Dýňové druhy vět Dýňové druhy vět
Materiál je určen k procvičování druhů vět pro žáky 2. ročníku s podzimní tematikou. Děti si přečtou jednotlivé věty na dýních a kartičky přiřazují na správný vozíček.  Co soubor obsahuje? 4 barevné vozíčky s jednotlivými druhy vět 96 barevných kartiček dýní s jednotlivými větami – ze zadní strany dýní je pro žáky připravená samokontrola 4 černobílé vozíčky s jednotlivými druhy vět 96 černobílých kartiček dýní s jednotlivými větami – ze zadní strany dýní je pro žáky připravená samokontrola Jak se souborem pracovat? Samostatně – Dětem dáme jeden vozíček a na koberec nebo jiné předem domluvené místo rozložíme dýně s větami. Úkolem žáčka je mezi ostatními větami najít ty, které poveze jeho vozíček. Skupinově – dětem rozdáme jeden vozíček do skupiny a úkolem dětí je hledat dýně s větami, které veze jejich vozíček. Kvůli větší aktivnosti žáků volíme spíše menší skupinky max. po 2 – 3 žácích. Dále je možné použít kartičky s dýněmi k opisu či přepisu vět do sešitu nebo mohou děti jednotlivé věty malovat. Černobílá varianta také může posloužit jako pracovní list, na který žáci lepí správné dýně. Opět mohou děti pracovat samostatně nebo skupinově.
UUCZ-382825
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Didaktické hry>Skládačky>Pracovní listy>2.>ZŠ – 1. STUPEŇ>Speciální pedagogika>🍂 Podzim>🍎 Ovoce-zelenina
40.00