Inzerát - tvůrčí psaní

Počet stran:
21
Velikost: 5.24 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
2. 7. 2024
Sdílet:

Materiál s aktivitami pro rozvoj tvůrčího psaní v hodinách slohu. Materiál se zaměřuje na slohový útvar - inzerát. Materiál je vhodný pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

K čemu je materiál dobrý?

Materiál rozvíjí kritické myšlení, práci s informacemi a tvůrčí psaní.

Obsahuje:

Materiál obsahuje pracovní listy (5 pracovních listů), na kterých jsou popsané osudy lidí, kteří se rozhodli prodat své věci (např. pan Karel se stěhuje do Španělska, proto musí prodat nábytek). Informace o prodávaných předmětech jsou napsané formou vypravování majitele předmětů (např. pan Karel vypráví o tom, kde a za jakých okolností koupil židli). Úkolem žáků je vybrat z textu důležité informace a napsat poutavý inzerát. Materiál obsahuje dvě verze pracovních listů - první verze obsahuje fotografie předmětů (generováno pomocí AI), druhá verze je bez fotografií. Materiál obsahuje template pro psaní inzerátů.

V průvodním listu materiálu jsou napsané nápady na různá využití materiálu v hodině.

Další produkty od autora Petra Svobodová

369363
Český jazyk - čtení
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál pro rozvoj čtení s porozuměním. Obsahuje texty o vzniku ČSR, T. G. Masarykovi a Státních vyznamenáních
30.00 Kč
552641
Český jazyk - psaní
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál zaměřený na slohové útvary zpráva a oznámení. Obsahuje: 1) O čem to mluví? Žáci dostanou pracovní list a na něm
40.00 Kč
249777
Český jazyk
6., ZŠ – 1. STUPEŇ
Domino
Didaktické hry k procvičení vyjmenovaných slov a slov příbuzných. Obsahuje: Já mám, kdo má? Domino
25.00 Kč
412208
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál zaměření na definování a rozeznání fake news a spolehlivých zdrojů zpráv/ informací. Vhodné pro 2. stupeň ZŠ
40.00 Kč
Inzerát - tvůrčí psaní Inzerát - tvůrčí psaní
Materiál s aktivitami pro rozvoj tvůrčího psaní v hodinách slohu. Materiál se zaměřuje na slohový útvar - inzerát. Materiál je vhodný pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.K čemu je materiál dobrý?Materiál rozvíjí kritické myšlení, práci s informacemi a tvůrčí psaní.Obsahuje:Materiál obsahuje pracovní listy (5 pracovních listů), na kterých jsou popsané osudy lidí, kteří se rozhodli prodat své věci (např. pan Karel se stěhuje do Španělska, proto musí prodat nábytek). Informace o prodávaných předmětech jsou napsané formou vypravování majitele předmětů (např. pan Karel vypráví o tom, kde a za jakých okolností koupil židli). Úkolem žáků je vybrat z textu důležité informace a napsat poutavý inzerát. Materiál obsahuje dvě verze pracovních listů - první verze obsahuje fotografie předmětů (generováno pomocí AI), druhá verze je bez fotografií. Materiál obsahuje template pro psaní inzerátů.V průvodním listu materiálu jsou napsané nápady na různá využití materiálu v hodině.
UUCZ-600840
Český jazyk>Český jazyk - psaní>Český jazyk - sloh>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ
45.00