Jablíčkové tvary písmen

Kategorie:
Počet stran:
84
Velikost: 4.14 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
16. 10. 2023
Cena:
40 Kč vč. DPH
Sdílet:

K čemu je matriál určen? 

Materiál je určen k procvičování tvarů písmen pro žáky 1. ročníku. Děti si prohlédnou obrázek na stánku a zjistí počáteční písmeno. Pak se k němu snaží dohledat všechny tvary písmene, na který obrázek začíná.

Jak se souborem pracovat?

Samostatně – Dětem dáme jeden či více stánků a na koberec nebo jiné předem domluvené místo rozložíme jablíčka s tvary písmen.

Skupinově – dětem rozdáme jeden stánek do skupiny a úkolem dětí je hledat jablíčka s tvary písmen, které patří na stánek. Kvůli větší aktivnosti žáků volíme spíše menší skupinky max. po 2 – 3 žácích. Pro skupinovou práci je vhodné zapojit do činnosti i obměňovací kartičky. Zajistíte tím tak, že nebude v oběhu pouze jeden stánek s daným písmenem. Jediné, co je pro skupinovou práci důležité obstarat, je potřebné množství jablíčkových tvarů písmen.

Dále je možné použít kartičky s jablíčky ke hře „Najdi svou písmenkovou rodinu“ – každému dítěti dáme jedno písmenko, které jsme už probrali a jejich úkolem je najít všechny tvary písmene.

S jablíčkovými tvary písmen můžeme také pracovat tak, že z nich děti samostatně nebo ve skupince skládají slova.

Materiál je k dispozici v barevné a černobílé variantě.

 

 

Další produkty od autora Mgr. Julie Kadlecová

288463
Český jazyk
1., 2., 3., Speciální pedagogika
Postřehovky
Materiál je určen k procvičení čtení s porozuměním, pozornosti a paměti. Tentokrát totiž nebudou děti jen pasivně sedět
40.00 Kč
247072
Nezařazené k předmětu
1., Speciální pedagogika
Pexeso
Materiál slouží k procvičování sčítání a odčítání tří čísel do 10 s valentýnskou tematikou. Ověřuje však také schopnost
50.00 Kč
254086
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Pexeso
Soubor obsahuje 18 dvojic kartiček. Hra procvičuje paměť, postřeh a zrakovou percepci. Materiál doporučuji po vytisknutí
30.00 Kč
310970
Český jazyk
1., 2., Speciální pedagogika
Pexeso
Materiál je určen k procvičování čtení s porozuměním, rozlišování tiskacího a psacího písma, paměti a pozornosti
40.00 Kč
Jablíčkové tvary písmen Jablíčkové tvary písmen
K čemu je matriál určen?  Materiál je určen k procvičování tvarů písmen pro žáky 1. ročníku. Děti si prohlédnou obrázek na stánku a zjistí počáteční písmeno. Pak se k němu snaží dohledat všechny tvary písmene, na který obrázek začíná. Jak se souborem pracovat? Samostatně – Dětem dáme jeden či více stánků a na koberec nebo jiné předem domluvené místo rozložíme jablíčka s tvary písmen. Skupinově – dětem rozdáme jeden stánek do skupiny a úkolem dětí je hledat jablíčka s tvary písmen, které patří na stánek. Kvůli větší aktivnosti žáků volíme spíše menší skupinky max. po 2 – 3 žácích. Pro skupinovou práci je vhodné zapojit do činnosti i obměňovací kartičky. Zajistíte tím tak, že nebude v oběhu pouze jeden stánek s daným písmenem. Jediné, co je pro skupinovou práci důležité obstarat, je potřebné množství jablíčkových tvarů písmen. Dále je možné použít kartičky s jablíčky ke hře „Najdi svou písmenkovou rodinu“ – každému dítěti dáme jedno písmenko, které jsme už probrali a jejich úkolem je najít všechny tvary písmene. S jablíčkovými tvary písmen můžeme také pracovat tak, že z nich děti samostatně nebo ve skupince skládají slova. Materiál je k dispozici v barevné a černobílé variantě.    
UUCZ-395158
Český jazyk>Český jazyk - čtení>Skládačky>1.>ZŠ – 1. STUPEŇ>Speciální pedagogika>Čtenářská gramotnost 1. stupeň>Podzim>Ovoce-zelenina
40.00