Jak dobře znáte české a moravské koledy?

Počet stran:
12
Velikost: 12.48 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
24. 11. 2022
Cena:
36 Kč vč. DPH
Sdílet:

Kvíz: Koledy. Zpíváme je každý rok – více či méně, doma u stromečku, na školní besídce, na vánočních koncertech, v kostele. Přemýšlíme o textech? Máme je zautomatizované? A co naši žáci? Znají je vůbec? :-)

Soubor obsahuje deset kvízových otázek s variantami a/b/c. Všechny otázky jsem vybrala z textů českých a moravských koled, snažila jsem se nabídnout ty nejznámější, aby k řešení snadno došli všichni a třeba se i pobavili. Pozor – někdy jako otázka poslouží incipit koledy, jindy jsem záměrně otevřela některou z dalších slok. ;-)

Kvíz vybízí k návazným aktivitám – ke zpěvu, instrumentálním činnostem, ale třeba i k vymýšlení dalších (možná i legračních) možností, k originálnímu tvoření veršů a rýmů.

Kvízové otázky jsou zpracované jako samostatné barevné plakáty – je možné je žákům promítnout, nebo jimi vyzdobit třídu.

Pro každý případ kvíz obsahuje řešení!

Pokojný advent a radostné Vánoce!

Radka Rozkovcová :-)

Další produkty od autora Radka Rozkovcová

286299
Hudební výchova
Didaktické hry
Aiolská, harmonická a melodická moll v názorných schématech (půltóny, zvýšené stupně, kvintakordy). Neobsahuje noty – s
44.00 Kč
282669
Hudební výchova
Pracovní listy
Mollové stupnice ve vaječné šifře! 9 mollových stupnic se zpřeházenými tóny. Vypiš je ve správném pořadí, urči název a
40.00 Kč
425662
Hudební výchova
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Autorské aranžmá doprovodu známé české koledy pro melodické zvonky nebo ozvučné kameny v barvách boomwhackers. Ideální
48.00 Kč
279393
Hudební výchova
SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Písničky, básničky
Autorská úprava lidové písně. Doprovod na melodické zvonky pro 4 hráče – F+C, E+D, A+G, C+Bb. (Je potřeba mít
140.00 Kč
Jak dobře znáte české a moravské koledy? Jak dobře znáte české a moravské koledy?
Kvíz: Koledy. Zpíváme je každý rok – více či méně, doma u stromečku, na školní besídce, na vánočních koncertech, v kostele. Přemýšlíme o textech? Máme je zautomatizované? A co naši žáci? Znají je vůbec? :-) Soubor obsahuje deset kvízových otázek s variantami a/b/c. Všechny otázky jsem vybrala z textů českých a moravských koled, snažila jsem se nabídnout ty nejznámější, aby k řešení snadno došli všichni a třeba se i pobavili. Pozor – někdy jako otázka poslouží incipit koledy, jindy jsem záměrně otevřela některou z dalších slok. ;-) Kvíz vybízí k návazným aktivitám – ke zpěvu, instrumentálním činnostem, ale třeba i k vymýšlení dalších (možná i legračních) možností, k originálnímu tvoření veršů a rýmů. Kvízové otázky jsou zpracované jako samostatné barevné plakáty – je možné je žákům promítnout, nebo jimi vyzdobit třídu. Pro každý případ kvíz obsahuje řešení! Pokojný advent a radostné Vánoce! Radka Rozkovcová :-)
UUCZ-216658
Český jazyk>Hudební výchova>Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>Výzdoba třídy>Ostatní>Školní družina>SŠ>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Tři králové>Vánoce
36.00