Kartičky vajíčková abeceda

Téma:
Počet stran:
18
Velikost: 1.67 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
1. 6. 2021
Cena:
40 Kč vč. DPH
Sdílet:

Tyto kartičky jsou určeny pro opakování vzhledu jednotlivých písmen. Jedna kartička obsahuje vajíčko a v něm napsané všechny tvary písmene – velké a malé tiskací, velké a malé psací. Na kartičce k ní patřící je vajíčko a v něm umělecky zakomponován jeden tvar písmene/písmen.

Vajíčka jsou ručně malovaná a následně upravena v počítači.

Obsahuje 27 písmen české abecedy bez háčků.

Karty obsahují i zadní strany.

Výroba: tisk, (laminace) rozstříhat podél čárkované čáry

Tipy jak pracovat s kartičkami:

  1. Najdi k sobě – všechny kartičky dáme dětem k dispozici a ony mají za úkol, v co nejkratší době přiřadit správné dvojice vajíček k sobě (a poskládat podle abecedy). Lze hrát ve skupinách, která skupina dříve seřadí vajíčka.
  2. Pexeso – kartičky vytiskneme oboustranně i se zadními stranami a můžeme je používat jako pexeso.
  3. Hledej své vajíčko – barevná vajíčka rozprostřeme na zemi a děti si vylosují jedno černobílé, potom mají za úkol najít kartičku, která patří k té, co mají v ruce. Když jí najdou, zajdou k vedoucímu/učiteli, on zkontroluje a pokud má dítě správně dá mu další kartičku, pokud má špatnou vrátí ho zpátky, aby hledalo dál.
  4. Hledáme abecedu – vybereme všechna barevná vajíčka (pokud budeme hrát ve skupinách – každá skupina musí mít svou sadu), rozprostřeme je na zemi. Děti si stoupnou do řady a na povel vybíhá první, hledá písmeno A. Až ho najde vrátí se ke skupině na konec řady a vybíhá druhý, ten hledá písmeno B. A takto postupně děti musí hledat písmena celé abecedy až do písmene Z.
  5. Tvoříme šifry – děti mohou z barevných vajíček skládat různá slova, musí přitom myslet na to, že mají od každého písmenka jen jedno. Můžeme jim to ztížit tím, že jim zadáme nějaké téma – zvíře, Velikonoce, jména…..

Další produkty od autora Táborovky - Kateřina Hladišová

14986
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
3 prezentace na zpestření online výuky. Soubor obsahuje 3 prezentace – čas se bude lišit, jedna prezentace zabere cca 5
40.00 Kč
21888
Tělesná výchova
MŠ, Školní družina, ZŠ – 1. STUPEŇ
Venkovní stezky, aktivity
Stezka obsahuje 17 karet. Na každé je úkol, při kterém si budete protahovat své tělo. Každé zadání má vždy jedno
40.00 Kč
90509
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2.
Pracovní listy
24 dokreslovaček s tématikou zimy a Vánoce. Hravou formou děti procvičují grafomotoriku. Obsahuje 24 listů na trénování
30.00 Kč
202633
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Venkovní stezky, aktivity
Strašidelná stezka kterou můžete využít jako noční bojovku pro nejmenší děti. Ideální na Halloweenskou noc (31.10.)
55.00 Kč
Kartičky vajíčková abeceda Kartičky vajíčková abeceda
Tyto kartičky jsou určeny pro opakování vzhledu jednotlivých písmen. Jedna kartička obsahuje vajíčko a v něm napsané všechny tvary písmene – velké a malé tiskací, velké a malé psací. Na kartičce k ní patřící je vajíčko a v něm umělecky zakomponován jeden tvar písmene/písmen. Vajíčka jsou ručně malovaná a následně upravena v počítači. Obsahuje 27 písmen české abecedy bez háčků. Karty obsahují i zadní strany. Výroba: tisk, (laminace) rozstříhat podél čárkované čáry Tipy jak pracovat s kartičkami: Najdi k sobě – všechny kartičky dáme dětem k dispozici a ony mají za úkol, v co nejkratší době přiřadit správné dvojice vajíček k sobě (a poskládat podle abecedy). Lze hrát ve skupinách, která skupina dříve seřadí vajíčka. Pexeso – kartičky vytiskneme oboustranně i se zadními stranami a můžeme je používat jako pexeso. Hledej své vajíčko – barevná vajíčka rozprostřeme na zemi a děti si vylosují jedno černobílé, potom mají za úkol najít kartičku, která patří k té, co mají v ruce. Když jí najdou, zajdou k vedoucímu/učiteli, on zkontroluje a pokud má dítě správně dá mu další kartičku, pokud má špatnou vrátí ho zpátky, aby hledalo dál. Hledáme abecedu – vybereme všechna barevná vajíčka (pokud budeme hrát ve skupinách – každá skupina musí mít svou sadu), rozprostřeme je na zemi. Děti si stoupnou do řady a na povel vybíhá první, hledá písmeno A. Až ho najde vrátí se ke skupině na konec řady a vybíhá druhý, ten hledá písmeno B. A takto postupně děti musí hledat písmena celé abecedy až do písmene Z. Tvoříme šifry – děti mohou z barevných vajíček skládat různá slova, musí přitom myslet na to, že mají od každého písmenka jen jedno. Můžeme jim to ztížit tím, že jim zadáme nějaké téma – zvíře, Velikonoce, jména…..
UUCZ-23522
Český jazyk>Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>Pexeso>Školní družina>MŠ - předškoláci>ZŠ – 1. STUPEŇ>Velikonoce
40.00