Kočky 2 - přídavná jména, zájmena, číslovky, příslovce, částice, citoslovce

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
23
Velikost: 1.9 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
22. 9. 2022
-20 % 40 Kč
32 Kč
Sdílet:

Nakrm kočičky správnýma dobrotama. Jsou vybíravé a nechutná jim jen tak něco. Procvič si s kočičkami slovní druhy (přídavná jména, zájmena, číslovky, příslovce, částice, citoslovce). 

 

Soubor obsahuje:

  • barevné a černobílé kočičky se slovním druhem na bříšku
  • dobroty ve tvaru rybiček se slovy k třídění

 

Listy vytiskněte (rybičky můžete vytisknout na barevné papíry), zalaminujte a rybičky rozstříhejte.

Rybičky rozdělte do několika skupin (můžete si je rozdělit do uzavíratelných sáčků a sáčky si očíslovat).Sáček by měl obsahovat několik dobrot (rybiček) od každého slovního druhu . Děti pracují ve dvojicích, trojicích či větších skupinkách. Přiřazují rybičky k jednotlivým kočičkám. Každé skupince můžete vymyslet jinou aktivitu, děti se následně střídají na jednotlivých stanovištích (vymění si pracovní místa).

Sáčky umožní skupinky několikrát prostřídat a přitom pracovat s jinými (novými) slovy.

 

Tipy na další aktivity:

  • urči 4 kapitány, kteří budou představovat kočku (připněte jim například obrázek kočky na tričko) - zbylé děti si náhodně vyberou rybičku a následně pak hledají kočku, ke které patří. Několikrát zopakujte. Po každém kole probíhá kontrola, kterou dělá kapitán daného slovního druhu.

 

  • Vyberte si jeden slovní druh. Náhodně vylosujte několik dobrot. Se slovy utvořte věty. (lze využít jako samostatnou i skupinovou práci)

 

  • Utvořte několik hromádek s konkrétním slovním druhem. Náhodně přimíchejte několik dalších kartiček, které do hromádky nepatří. Děti hledají chybu. Následně správné slova přepíší do sešitu. K jednomu z nich můžou zapsat větu a následní k ní nakreslit obrázek.

Další produkty od autora Marcela Kolísková

273245
Matematika
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Omalovánky
Máte rádi Minecraft? Tak to jsou tyhle omalovánky dělané jako pro tebe. Navíc si procvičíš čísla od 0 až po 10 a užiješ
44.00 Kč
-20 % 44 Kč
35,2 Kč
182059
Matematika
MŠ - předškoláci, 1.
Pracovní listy
Procvič si počet do 10 pomocí jednoduchých pracovních listů k vybarvení s podzimní tematikou. K dispozici 10 pracovních
30.00 Kč
-20 % 30 Kč
24 Kč
460963
Matematika
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Omalovánky
Libuješ si v matematice a zároveň i rád maluješ a tvoříš? Tak to je tento materiál přímo pro tebe! Vymaluj čtyři zimní
32.00 Kč
-20 % 32 Kč
25,6 Kč
438182
Český jazyk
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Postřehovky
Mikulášská obrázková běhačka, při které není za potřebí umět číst. Stačí tužka, dobrý pamatovák a mrštné nožičky. Vhodné
45.00 Kč
-20 % 45 Kč
36 Kč
Kočky 2 - přídavná jména, zájmena, číslovky, příslovce, částice, citoslovce Kočky 2 - přídavná jména, zájmena, číslovky, příslovce, částice, citoslovce
Nakrm kočičky správnýma dobrotama. Jsou vybíravé a nechutná jim jen tak něco. Procvič si s kočičkami slovní druhy (přídavná jména, zájmena, číslovky, příslovce, částice, citoslovce).    Soubor obsahuje: barevné a černobílé kočičky se slovním druhem na bříšku dobroty ve tvaru rybiček se slovy k třídění   Listy vytiskněte (rybičky můžete vytisknout na barevné papíry), zalaminujte a rybičky rozstříhejte. Rybičky rozdělte do několika skupin (můžete si je rozdělit do uzavíratelných sáčků a sáčky si očíslovat).Sáček by měl obsahovat několik dobrot (rybiček) od každého slovního druhu . Děti pracují ve dvojicích, trojicích či větších skupinkách. Přiřazují rybičky k jednotlivým kočičkám. Každé skupince můžete vymyslet jinou aktivitu, děti se následně střídají na jednotlivých stanovištích (vymění si pracovní místa). Sáčky umožní skupinky několikrát prostřídat a přitom pracovat s jinými (novými) slovy.   Tipy na další aktivity: urči 4 kapitány, kteří budou představovat kočku (připněte jim například obrázek kočky na tričko) - zbylé děti si náhodně vyberou rybičku a následně pak hledají kočku, ke které patří. Několikrát zopakujte. Po každém kole probíhá kontrola, kterou dělá kapitán daného slovního druhu.   Vyberte si jeden slovní druh. Náhodně vylosujte několik dobrot. Se slovy utvořte věty. (lze využít jako samostatnou i skupinovou práci)   Utvořte několik hromádek s konkrétním slovním druhem. Náhodně přimíchejte několik dalších kartiček, které do hromádky nepatří. Děti hledají chybu. Následně správné slova přepíší do sešitu. K jednomu z nich můžou zapsat větu a následní k ní nakreslit obrázek.
UUCZ-184295
Český jazyk>Pracovní listy>3.
40.00