KVARTETO NA MNOHO ZPŮSOBŮ POUŽITÍ VE VÝUCE

Ročník:
Počet stran:
9
Velikost: 3.25 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
30. 12. 2023
Sdílet:

Brožura obsahující námět k procvičování poznávání školních potřeb. Karty lze rozstříhat a zahrát si hru.

KARTY NA ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU

VYUŽITÍ V PŘEDMĚTECH : Český jazyk, prvouka na začátek školního roku

Popis:

·       9 kvartetových čtveřic obrázků, které spolu významově souvisí

·       36 jednotlivých karet

·       jednostranný tisk, zalaminovat, vystřihat

·       pomůcka je barevná, lze využít i černobíle

 

Návrh použití:

·       klasická hra kvarteto

·       kartičky schováme po třídě, děti rozdělíme do pracovních skupinek, mají za úkol všechny nalézt a sesadit správné k sobě – vyhrává skupinka s největším počtem úplných čtveřic (Pokud mají děti ve skupinkách neúplná kvarteta, dohrají hru klasicky jako skupinky)

·       pokud nechceme hrát jako kvarteto, rozložíme kartičky rubem vzhůru na koberec. Děti posadíme do kruhu kolem karet. Každé dítě si vezme jednu kartičku (počet karet přizpůsobíme počtu dětí). Pustíme písničku a do doby, kdy hraje hudba, děti musí utvořit skupinky podle barvy a významu karet. (můžeme tvořit dvojice, trojice i čtveřice, podle toho, kolik jednotlivých karet z kvarteta vyjmeme)

·       další hrou na koberci může být rozvoj paměťových schopností dětí. Děti sedí v kruhu. Odkryjeme jim pár karet, úkolem je zapamatovat si co na nich je. Pak některé odebereme a děti musí uhádnout, které to byly.

·       Obdobné jako předešlý úkol – použijeme jen 3 karty z jednotlivých kvartet, děti si musí zapamatovat ty, které jsou na koberci. Pak vyměníme některou stejně barevnou za jinou. Děti musí poznat, u které z trojic došlo k výměně a co se vyměnilo za obrázek.

·       Sestavíme čtveřice kvartet z kvarteta, děti vymýšlí další kartičky, které by se do kvarteta významově mohly přidat. (možno využít i tvorbu kartiček dětmi, malováním a doplněním do sady)

Další produkty od autora Libuše Sudová

289786
Matematika
Školní družina, 1.
Didaktické hry
Oblíbená dětská hra k procvičení paměťových schopností dětí a sčítání a odčítání do 20. VÍCE ZPŮSOBŮ VYUŽITÍ. 2 SADY -
39.00 Kč
519653
Výtvarná výchova
ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Milé kolegyně, pro velký úspěch mých předešlých sad k dokreslování podle osové souměrnosti jsem pro Vaše děti vytvořila
25.00 Kč
200985
Matematika
2., 3.
Didaktické hry
ČLOVĚČE, KDO BUDE PRVNÍ? PROCVIČOVÁNÍ NUMERACE 0 - 100 bez přechodu 10 a základních geometrických tvarů Popis
30.00 Kč
497561
Matematika - geometrie
ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Milé kolegyně a kolegové, tento materiál se skládá z názorných výukových karet a pracovních listů k procvičování
30.00 Kč
KVARTETO NA MNOHO ZPŮSOBŮ POUŽITÍ VE VÝUCE KVARTETO NA MNOHO ZPŮSOBŮ POUŽITÍ VE VÝUCE
Brožura obsahující námět k procvičování poznávání školních potřeb. Karty lze rozstříhat a zahrát si hru. KARTY NA ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU VYUŽITÍ V PŘEDMĚTECH : Český jazyk, prvouka na začátek školního roku Popis: ·       9 kvartetových čtveřic obrázků, které spolu významově souvisí ·       36 jednotlivých karet ·       jednostranný tisk, zalaminovat, vystřihat ·       pomůcka je barevná, lze využít i černobíle   Návrh použití: ·       klasická hra kvarteto ·       kartičky schováme po třídě, děti rozdělíme do pracovních skupinek, mají za úkol všechny nalézt a sesadit správné k sobě – vyhrává skupinka s největším počtem úplných čtveřic (Pokud mají děti ve skupinkách neúplná kvarteta, dohrají hru klasicky jako skupinky) ·       pokud nechceme hrát jako kvarteto, rozložíme kartičky rubem vzhůru na koberec. Děti posadíme do kruhu kolem karet. Každé dítě si vezme jednu kartičku (počet karet přizpůsobíme počtu dětí). Pustíme písničku a do doby, kdy hraje hudba, děti musí utvořit skupinky podle barvy a významu karet. (můžeme tvořit dvojice, trojice i čtveřice, podle toho, kolik jednotlivých karet z kvarteta vyjmeme) ·       další hrou na koberci může být rozvoj paměťových schopností dětí. Děti sedí v kruhu. Odkryjeme jim pár karet, úkolem je zapamatovat si co na nich je. Pak některé odebereme a děti musí uhádnout, které to byly. ·       Obdobné jako předešlý úkol – použijeme jen 3 karty z jednotlivých kvartet, děti si musí zapamatovat ty, které jsou na koberci. Pak vyměníme některou stejně barevnou za jinou. Děti musí poznat, u které z trojic došlo k výměně a co se vyměnilo za obrázek. ·       Sestavíme čtveřice kvartet z kvarteta, děti vymýšlí další kartičky, které by se do kvarteta významově mohly přidat. (možno využít i tvorbu kartiček dětmi, malováním a doplněním do sady)
UUCZ-175260
Český jazyk>Český jazyk - sloh>Prvouka>Didaktické hry>Postřehovky>Skládačky>Školní družina>1.>2.>Podzim>Pro ukrajinské děti
35.00