KVARTETO NA MNOHO ZPŮSOBŮ POUŽITÍ VE VÝUCE

Ročník:
Počet stran:
9
Velikost: 3.25 MB
Prodávající:
Nahráno: 5. 9. 2022
Upraveno: 20. 9. 2022
Cena:
35 Kč vč. DPH

KARTY NA ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU

VYUŽITÍ V PŘEDMĚTECH : Český jazyk, prvouka na začátek školního roku

Popis:

·       9 kvartetových čtveřic obrázků, které spolu významově souvisí

·       36 jednotlivých karet

·       jednostranný tisk, zalaminovat, vystřihat

·       pomůcka je barevná, lze využít i černobíle

 

Návrh použití:

·       klasická hra kvarteto

·       kartičky schováme po třídě, děti rozdělíme do pracovních skupinek, mají za úkol všechny nalézt a sesadit správné k sobě – vyhrává skupinka s největším počtem úplných čtveřic (Pokud mají děti ve skupinkách neúplná kvarteta, dohrají hru klasicky jako skupinky)

·       pokud nechceme hrát jako kvarteto, rozložíme kartičky rubem vzhůru na koberec. Děti posadíme do kruhu kolem karet. Každé dítě si vezme jednu kartičku (počet karet přizpůsobíme počtu dětí). Pustíme písničku a do doby, kdy hraje hudba, děti musí utvořit skupinky podle barvy a významu karet. (můžeme tvořit dvojice, trojice i čtveřice, podle toho, kolik jednotlivých karet z kvarteta vyjmeme)

·       další hrou na koberci může být rozvoj paměťových schopností dětí. Děti sedí v kruhu. Odkryjeme jim pár karet, úkolem je zapamatovat si co na nich je. Pak některé odebereme a děti musí uhádnout, které to byly.

·       Obdobné jako předešlý úkol – použijeme jen 3 karty z jednotlivých kvartet, děti si musí zapamatovat ty, které jsou na koberci. Pak vyměníme některou stejně barevnou za jinou. Děti musí poznat, u které z trojic došlo k výměně a co se vyměnilo za obrázek.

·       Sestavíme čtveřice kvartet z kvarteta, děti vymýšlí další kartičky, které by se do kvarteta významově mohly přidat. (možno využít i tvorbu kartiček dětmi, malováním a doplněním do sady)

Další produkty od autora Libuše Sudová

270863
Český jazyk - čtení
6., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Další z řady zábavných karet pro zvířecí detektivy. Děti se často neumí vyjadřovat a chybí jim slovní zásoba. Proto jsem
39.00 Kč
179318
Český jazyk
1.
Didaktické hry
ŽABÁCI SKÁČOU ZA ŽABÍ KRÁLOVNOU 4 PROCVIČOVÁNÍ ČTENÍ PÍSMEN A SLABIK M, A, L, E, S, O, P, U, I, Y Popis: Hrací plocha s
25.00 Kč
260183
Matematika
1., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Více o produktu: Hra začíná tím, že si každý ze dvou hráčů vezme své čtverce s výsledky a postaví z nich své lodě
39.00 Kč
216156
Český jazyk - čtení
1., 2.
Didaktické hry
BINGO – ČTENÍ PRVNÍCH SLOV Z PÍSMEN - m, l , p, s, t, j + samohlásky Popis: 3sady karet ke hře BINGO, kde místo číslic
35.00 Kč
KVARTETO NA MNOHO ZPŮSOBŮ POUŽITÍ VE VÝUCE KVARTETO NA MNOHO ZPŮSOBŮ POUŽITÍ VE VÝUCE
KARTY NA ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU VYUŽITÍ V PŘEDMĚTECH : Český jazyk, prvouka na začátek školního roku Popis: ·       9 kvartetových čtveřic obrázků, které spolu významově souvisí ·       36 jednotlivých karet ·       jednostranný tisk, zalaminovat, vystřihat ·       pomůcka je barevná, lze využít i černobíle   Návrh použití: ·       klasická hra kvarteto ·       kartičky schováme po třídě, děti rozdělíme do pracovních skupinek, mají za úkol všechny nalézt a sesadit správné k sobě – vyhrává skupinka s největším počtem úplných čtveřic (Pokud mají děti ve skupinkách neúplná kvarteta, dohrají hru klasicky jako skupinky) ·       pokud nechceme hrát jako kvarteto, rozložíme kartičky rubem vzhůru na koberec. Děti posadíme do kruhu kolem karet. Každé dítě si vezme jednu kartičku (počet karet přizpůsobíme počtu dětí). Pustíme písničku a do doby, kdy hraje hudba, děti musí utvořit skupinky podle barvy a významu karet. (můžeme tvořit dvojice, trojice i čtveřice, podle toho, kolik jednotlivých karet z kvarteta vyjmeme) ·       další hrou na koberci může být rozvoj paměťových schopností dětí. Děti sedí v kruhu. Odkryjeme jim pár karet, úkolem je zapamatovat si co na nich je. Pak některé odebereme a děti musí uhádnout, které to byly. ·       Obdobné jako předešlý úkol – použijeme jen 3 karty z jednotlivých kvartet, děti si musí zapamatovat ty, které jsou na koberci. Pak vyměníme některou stejně barevnou za jinou. Děti musí poznat, u které z trojic došlo k výměně a co se vyměnilo za obrázek. ·       Sestavíme čtveřice kvartet z kvarteta, děti vymýšlí další kartičky, které by se do kvarteta významově mohly přidat. (možno využít i tvorbu kartiček dětmi, malováním a doplněním do sady)
UUCZ-175260
Český jazyk>Český jazyk - sloh>Prvouka>Didaktické hry>Postřehovky>Skládačky>Školní družina>1.>2.>Pro ukrajinské děti>Podzim
35.00