Masopust, karneval + hromnice

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
15
Velikost: 3.06 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
20. 3. 2022
Cena:
39 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál obsahuje 12 (masopust, karneval) + 3 PL (HROMNICE) do matematiky a českého jazyka pro 1. třídu.

Matematika – procvičování + - do 9. Český jazyk – čtení písmen, doplňování vynechaných písmen, psaní některých písmen....

Téma MASOPUST A KARNEVAL:

4PL matematika – vybarvování podle zadání:

2PL Klaunovy balónky: Klaunovi uletěly balónky. Pomoz mu je najít. Jsou to ty, které mají výsledek 9.

 

Obrázek odebrán.Úkol pro děti: Tyto balónky vykresli, vystřihni a nalep klaunovi.

2PL LAUFR

Vůdcem masopustního průvodu je vždycky ,,laufr“. Mívá bílou kombinézu zdobenou odstřižky látek a barevnou čepici zdobenou krepovými květinami. Našemu ,,laufrovi“ se čepice ztratila. Pomoz mu ji najít. Je to ta, která je správně vypočítaná.

Úkol pro děti:  Tuto čepici vykresli, vystřihni a nalep ji laufrovi. Kolem čela laufrovi dodělej růžičky, na čepici nahoru nakresli ještě barevné fáborky. Nezapomeň dokreslit obličej. Doplň vedle obrázku vynechaná písmena.

3PL pečivo pro průvod masek

K masopustnímu veselí patří zpěv, tanec, pití a jídlo. Průvod masek se zastavuje u jednotlivých domů. Domácí ho vítají přípitkem, hospodyně nabízí maso nebo klobásy. Nechybí ani pečivo. Na MASOPUST se smažily koblihy nebo pekly koláče. Připrav také mísu s pečivem pro průvod masek.

Úkol pro děti:  Na připravený talíř vystřihni, vykresli a lep jen ty koláče, které mají součet všech čtyř čísel 9. Koblihy ty, ve kterých se výsledek příkladu rovná také 9.

1PL písmenkové balónky

Úkol pro děti: Hledej a označ všechny tvary předepsaných písmen stejnou barvou.

Barvy si zvol sám/sama.

1PL matematická záložka

Úkol pro děti: Vyzdob si záložku klauna připravenými puntíky. Lep výsledky na příklady v klaunovi. Potom si záložku vykresli, vystřihni a bude-li možnost, paní učitelka ti ji i zalaminuje 😊

1PL Klaunův klobouk:

Děti píší předepsané tvary písmen psacím písmem, písmena kolem klobouku si vystřihnou a složí slovo KARNEVAL na určené místo – dole v klobouku. Klobouk barevně vykreslí, vystřihnou…

Navíc ZDARMA 😊

Téma HROMNICE: 1PL – vybarvování podle zadání

                                  2PL – matematika – popis jednotlivých úkolů jsou v PL

Popis PL i s fotkami je součástí zakoupeného materiálu.

Věřím, že si PL s dětmi užijete jako já s těmi svými 😊

Materiál i obrázky jsou moje autorské. Používejte je, prosím, JEN PRO SVOJI POTŘEBU!!!

334040
Český jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Výzdoba třídy
Materiál obsahuje 10 KARET se slovními druhy, které můžeme využít jako tematickou výzdobu čí přehled. Materiál obsahuje
45.00 Kč
297768
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Lapbook
Udělejme s dětmi lapbook pro maminku, babičku, tetu... pěkný dáreček, ve které se maminky třeba o sobě dozví i něco
37.00 Kč
43623
Český jazyk
1., 2., Speciální pedagogika
Pracovní listy
Materiál obsahuje PL do matematiky a to + - do 20 bez přechodu přes 10 stejné listy do matematiky jsou upraveny i do
59.00 Kč
102423
Český jazyk
2., Speciální pedagogika
Pracovní listy
Zábavné nejen pololetní opakování s pejskem a se sovou. Český jazyk – SOVA – ú/ů, i/í-y/ý po tvrdých a měkkých
45.00 Kč
Masopust, karneval + hromnice Masopust, karneval + hromnice
Materiál obsahuje 12 (masopust, karneval) + 3 PL (HROMNICE) do matematiky a českého jazyka pro 1. třídu. Matematika – procvičování + - do 9. Český jazyk – čtení písmen, doplňování vynechaných písmen, psaní některých písmen.... Téma MASOPUST A KARNEVAL: 4PL matematika – vybarvování podle zadání: 2PL Klaunovy balónky: Klaunovi uletěly balónky. Pomoz mu je najít. Jsou to ty, které mají výsledek 9.   Úkol pro děti: Tyto balónky vykresli, vystřihni a nalep klaunovi. 2PL LAUFR Vůdcem masopustního průvodu je vždycky ,,laufr“. Mívá bílou kombinézu zdobenou odstřižky látek a barevnou čepici zdobenou krepovými květinami. Našemu ,,laufrovi“ se čepice ztratila. Pomoz mu ji najít. Je to ta, která je správně vypočítaná. Úkol pro děti:  Tuto čepici vykresli, vystřihni a nalep ji laufrovi. Kolem čela laufrovi dodělej růžičky, na čepici nahoru nakresli ještě barevné fáborky. Nezapomeň dokreslit obličej. Doplň vedle obrázku vynechaná písmena. 3PL pečivo pro průvod masek K masopustnímu veselí patří zpěv, tanec, pití a jídlo. Průvod masek se zastavuje u jednotlivých domů. Domácí ho vítají přípitkem, hospodyně nabízí maso nebo klobásy. Nechybí ani pečivo. Na MASOPUST se smažily koblihy nebo pekly koláče. Připrav také mísu s pečivem pro průvod masek. Úkol pro děti:  Na připravený talíř vystřihni, vykresli a lep jen ty koláče, které mají součet všech čtyř čísel 9. Koblihy ty, ve kterých se výsledek příkladu rovná také 9. 1PL písmenkové balónky Úkol pro děti: Hledej a označ všechny tvary předepsaných písmen stejnou barvou. Barvy si zvol sám/sama. 1PL matematická záložka Úkol pro děti: Vyzdob si záložku klauna připravenými puntíky. Lep výsledky na příklady v klaunovi. Potom si záložku vykresli, vystřihni a bude-li možnost, paní učitelka ti ji i zalaminuje 😊 1PL Klaunův klobouk: Děti píší předepsané tvary písmen psacím písmem, písmena kolem klobouku si vystřihnou a složí slovo KARNEVAL na určené místo – dole v klobouku. Klobouk barevně vykreslí, vystřihnou… Navíc ZDARMA 😊 Téma HROMNICE: 1PL – vybarvování podle zadání                                   2PL – matematika – popis jednotlivých úkolů jsou v PL Popis PL i s fotkami je součástí zakoupeného materiálu. Věřím, že si PL s dětmi užijete jako já s těmi svými 😊 Materiál i obrázky jsou moje autorské. Používejte je, prosím, JEN PRO SVOJI POTŘEBU!!!
UUCZ-18431
Český jazyk>Matematika>Pracovní listy>1.>Masopust, Karneval>Zima
39.00