Masopust, karneval + hromnice

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
15
Velikost: 3.06 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
20. 3. 2022
Sdílet:

Materiál obsahuje 12 (masopust, karneval) + 3 PL (HROMNICE) do matematiky a českého jazyka pro 1. třídu.

Matematika – procvičování + - do 9. Český jazyk – čtení písmen, doplňování vynechaných písmen, psaní některých písmen....

Téma MASOPUST A KARNEVAL:

4PL matematika – vybarvování podle zadání:

2PL Klaunovy balónky: Klaunovi uletěly balónky. Pomoz mu je najít. Jsou to ty, které mají výsledek 9.

 

Obrázek odebrán.Úkol pro děti: Tyto balónky vykresli, vystřihni a nalep klaunovi.

2PL LAUFR

Vůdcem masopustního průvodu je vždycky ,,laufr“. Mívá bílou kombinézu zdobenou odstřižky látek a barevnou čepici zdobenou krepovými květinami. Našemu ,,laufrovi“ se čepice ztratila. Pomoz mu ji najít. Je to ta, která je správně vypočítaná.

Úkol pro děti:  Tuto čepici vykresli, vystřihni a nalep ji laufrovi. Kolem čela laufrovi dodělej růžičky, na čepici nahoru nakresli ještě barevné fáborky. Nezapomeň dokreslit obličej. Doplň vedle obrázku vynechaná písmena.

3PL pečivo pro průvod masek

K masopustnímu veselí patří zpěv, tanec, pití a jídlo. Průvod masek se zastavuje u jednotlivých domů. Domácí ho vítají přípitkem, hospodyně nabízí maso nebo klobásy. Nechybí ani pečivo. Na MASOPUST se smažily koblihy nebo pekly koláče. Připrav také mísu s pečivem pro průvod masek.

Úkol pro děti:  Na připravený talíř vystřihni, vykresli a lep jen ty koláče, které mají součet všech čtyř čísel 9. Koblihy ty, ve kterých se výsledek příkladu rovná také 9.

1PL písmenkové balónky

Úkol pro děti: Hledej a označ všechny tvary předepsaných písmen stejnou barvou.

Barvy si zvol sám/sama.

1PL matematická záložka

Úkol pro děti: Vyzdob si záložku klauna připravenými puntíky. Lep výsledky na příklady v klaunovi. Potom si záložku vykresli, vystřihni a bude-li možnost, paní učitelka ti ji i zalaminuje 😊

1PL Klaunův klobouk:

Děti píší předepsané tvary písmen psacím písmem, písmena kolem klobouku si vystřihnou a složí slovo KARNEVAL na určené místo – dole v klobouku. Klobouk barevně vykreslí, vystřihnou…

Navíc ZDARMA 😊

Téma HROMNICE: 1PL – vybarvování podle zadání

                                  2PL – matematika – popis jednotlivých úkolů jsou v PL

Popis PL i s fotkami je součástí zakoupeného materiálu.

Věřím, že si PL s dětmi užijete jako já s těmi svými 😊

Materiál i obrázky jsou moje autorské. Používejte je, prosím, JEN PRO SVOJI POTŘEBU!!!

154163
Prvouka
MŠ, Školní družina, ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Výzdoba třídy
12 barevných vlaječek + černobílá varianta pro výzdobu třídy nebo jako využití v prvouce nebo při třídnických hodinách
40.00 Kč
14431
Český jazyk - čtení
1.
Pracovní listy
Materiál je určen pro 1. třídu, když se začnou učit písmeno T. Vždycky každé písmeno motivuji nějakou pohádkou a
25.00 Kč
159287
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Pracovní listy
Super ,,aktivita" na začátek nového školního roku... Ohlédnutí za uplynulými prázdninami.... Výzdoba třídy - na
35.00 Kč
47678
Český jazyk
1., 2., 3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál obsahuje 16 PL. Je vhodný pro děti od 1. do 5. třídy. Ohlédnutí za prvním školním dnem, ohlédnutí - zhodnocení
58.00 Kč
Masopust, karneval + hromnice Masopust, karneval + hromnice
Materiál obsahuje 12 (masopust, karneval) + 3 PL (HROMNICE) do matematiky a českého jazyka pro 1. třídu. Matematika – procvičování + - do 9. Český jazyk – čtení písmen, doplňování vynechaných písmen, psaní některých písmen....Téma MASOPUST A KARNEVAL:4PL matematika – vybarvování podle zadání:2PL Klaunovy balónky: Klaunovi uletěly balónky. Pomoz mu je najít. Jsou to ty, které mají výsledek 9.  Úkol pro děti: Tyto balónky vykresli, vystřihni a nalep klaunovi.2PL LAUFRVůdcem masopustního průvodu je vždycky ,,laufr“. Mívá bílou kombinézu zdobenou odstřižky látek a barevnou čepici zdobenou krepovými květinami. Našemu ,,laufrovi“ se čepice ztratila. Pomoz mu ji najít. Je to ta, která je správně vypočítaná.Úkol pro děti:  Tuto čepici vykresli, vystřihni a nalep ji laufrovi. Kolem čela laufrovi dodělej růžičky, na čepici nahoru nakresli ještě barevné fáborky. Nezapomeň dokreslit obličej. Doplň vedle obrázku vynechaná písmena.3PL pečivo pro průvod masekK masopustnímu veselí patří zpěv, tanec, pití a jídlo. Průvod masek se zastavuje u jednotlivých domů. Domácí ho vítají přípitkem, hospodyně nabízí maso nebo klobásy. Nechybí ani pečivo. Na MASOPUST se smažily koblihy nebo pekly koláče. Připrav také mísu s pečivem pro průvod masek.Úkol pro děti:  Na připravený talíř vystřihni, vykresli a lep jen ty koláče, které mají součet všech čtyř čísel 9. Koblihy ty, ve kterých se výsledek příkladu rovná také 9.1PL písmenkové balónkyÚkol pro děti: Hledej a označ všechny tvary předepsaných písmen stejnou barvou. Barvy si zvol sám/sama.1PL matematická záložkaÚkol pro děti: Vyzdob si záložku klauna připravenými puntíky. Lep výsledky na příklady v klaunovi. Potom si záložku vykresli, vystřihni a bude-li možnost, paní učitelka ti ji i zalaminuje 😊1PL Klaunův klobouk:Děti píší předepsané tvary písmen psacím písmem, písmena kolem klobouku si vystřihnou a složí slovo KARNEVAL na určené místo – dole v klobouku. Klobouk barevně vykreslí, vystřihnou…Navíc ZDARMA 😊Téma HROMNICE: 1PL – vybarvování podle zadání                                  2PL – matematika – popis jednotlivých úkolů jsou v PLPopis PL i s fotkami je součástí zakoupeného materiálu.Věřím, že si PL s dětmi užijete jako já s těmi svými 😊Materiál i obrázky jsou moje autorské. Používejte je, prosím, JEN PRO SVOJI POTŘEBU!!!
UUCZ-18431
Český jazyk>Matematika>Pracovní listy>1.>Masopust, Karneval>Zima
39.00