Na poště - píšeme dopis

Předmět:
Ročník:
1., 2., 3.
Téma:
Počet stran:
66
Velikost: 3.9 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
10. 6. 2022
Cena:
85 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál (celkem 66 stran!) je vytvořen pro užití při diferencovaném vyučování. Způsob, jakým budete s materiálem pracovat se bude odvíjet od schopností a dovedností žáků ve vaší třídě. Můžete pracovat společně s celou třídou, ve skupinách, nebo mohou žáci pracovat v centrech aktivit (1. čtení, 2. psaní, 3. matematika, 4. VV – návrh známky apod.). Pracovní listy lze využít při výuce integrovaných žáků, žáků s odlišným mateřským jazykem a žáků s SPU.

V první části se žáci seznámí se základními pojmy - schránka, pošta, dopis, doručovatel, adresa, atd. Informace jsou předkládány formou čtecích listů v několika úrovních obtížnosti včetně malovaného čtení. Pracovní listy jsou zaměřeny především na rozvoj slovní zásoby a jazykového citu (tvoření jednotného a množného čísla, skloňování). Žáci se také naučí napsat krátký dopis a adresu. V závěru souboru naleznete kartičky určené k opakovanému použití.

Téma lze zařadit například před Vánocemi/Velikonocemi (psaní vánočního/velikonočního přání), před letními prázdninami (dopis z tábora), 9. října u příležitosti Světového dne pošty nebo kterýkoliv jiný den školního roku :) .

 

Materiál obsahuje také tipy na další aktivity k tématu pošta, s nimiž můžete snadno vykouzlit zajímavý projektový den.

Další produkty od autora Tereza Vavrečková

116639
Český jazyk
3.
Pracovní listy
Materiál obsahuje 63 karet (vždy po 10 slovních spojeních) zaměřených na pravopis y/ý a i/í po obojetných souhláskách (B
49.00 Kč
36511
Český jazyk - gramatika
3., 4., 5., ZŠ – 2. STUPEŇ
Testy a písemky
32 testů k procvičení pravopisu velkých písmen ve vlastních jménech Materiál je určen k procvičování pravopisu velkých
55.00 Kč
6516
Český jazyk
2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Soubor obsahuje 42 kartiček se slovy a 7 hexagonů . Úkolem žáka je roztřídit kartičky podle doplněné slabiky. Materiál
30.00 Kč
75802
Český jazyk
2.
Pracovní listy
Tematické pracovní listy pro 2. ročník. 6 pracovních listů obsahuje cvičení zaměřená na: práci s textem, čtení s
45.00 Kč
Na poště - píšeme dopis Na poště - píšeme dopis
Materiál (celkem 66 stran!) je vytvořen pro užití při diferencovaném vyučování. Způsob, jakým budete s materiálem pracovat se bude odvíjet od schopností a dovedností žáků ve vaší třídě. Můžete pracovat společně s celou třídou, ve skupinách, nebo mohou žáci pracovat v centrech aktivit (1. čtení, 2. psaní, 3. matematika, 4. VV – návrh známky apod.). Pracovní listy lze využít při výuce integrovaných žáků, žáků s odlišným mateřským jazykem a žáků s SPU. V první části se žáci seznámí se základními pojmy - schránka, pošta, dopis, doručovatel, adresa, atd. Informace jsou předkládány formou čtecích listů v několika úrovních obtížnosti včetně malovaného čtení. Pracovní listy jsou zaměřeny především na rozvoj slovní zásoby a jazykového citu (tvoření jednotného a množného čísla, skloňování). Žáci se také naučí napsat krátký dopis a adresu. V závěru souboru naleznete kartičky určené k opakovanému použití. Téma lze zařadit například před Vánocemi/Velikonocemi (psaní vánočního/velikonočního přání), před letními prázdninami (dopis z tábora), 9. října u příležitosti Světového dne pošty nebo kterýkoliv jiný den školního roku :) .   Materiál obsahuje také tipy na další aktivity k tématu pošta, s nimiž můžete snadno vykouzlit zajímavý projektový den.
UUCZ-39230
Český jazyk>Pracovní listy>Projekty>1.>2.>3.>Povolání
85.00