Napiš větu o...

Ročník:
Počet stran:
20
Velikost: 24.54 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Ivana Kapustová
Nahráno:
Naposledy upraveno:
3. 11. 2024
Sdílet:

Soubor obsahuje 30 barevných a 30 ČB kartiček pro tvoření smysluplných vět na dané téma.

Kartičky si pro delší životnost zalaminujte a následně vystřihněte. Tyto kartičky slouží k sestavování/tvoření smysluplných vět. Děti kromě slov navádějí obrázky. Jejich úkolem je ze slov sestavit smysluplnou větu. Samozřejmě je podstatné, aby věta začínala velkým písmenem a končila tečkou nebo jiným interpunkčním znaménkem. S dětmi využíváme jako běhací aktivitu. Kartičky jsou položeny např. na koberci, děti si vždy jednu kartu přinesou do lavice, zapíší větu a vrátí zpět.

Je vhodné před začátkem aktivity uvést pár příkladů vět, aby si děti byly jistější, jak při práci postupovat.

Nejprve mohou žáci psát pouze věty jednoduché, následně mohou dle Vašich pokynů věty rozvíjet. Řešení mohou být různá.

Další produkty od autora Ivana Kapustová

781227
Český jazyk - čtení
2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Soubor obsahuje 2 kompletní detektivní příběhy. Ke každému příběhu je 1x A4 úvodní text, 6 kartiček s obrázky
45.00 Kč
951561
Etická výchova
2., 3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Běhací diktát
Materiál obsahuje: 1x strana To jsem já 1x strana To jsem já a prázdniny 1x strana Moje prázdniny 1x strana Běhací
30.00 Kč
703930
Český jazyk
2., 3.
Skládačky
Soubor obsahuje 72 kartiček barevných a 72 ČB kartiček (36 párů) s protiklady. Jednotlivé kartičky využívají žáci k
30.00 Kč
707894
Český jazyk
2., 3.
Pracovní listy
Soubor obsahuje 14 kartiček k doplnění slovní odpovědi na otázky Kdo? Co? Kde? Kdy? Dále naleznete 14 kartiček s výběrem
30.00 Kč
Napiš větu o... Napiš větu o...
Soubor obsahuje 30 barevných a 30 ČB kartiček pro tvoření smysluplných vět na dané téma.Kartičky si pro delší životnost zalaminujte a následně vystřihněte. Tyto kartičky slouží k sestavování/tvoření smysluplných vět. Děti kromě slov navádějí obrázky. Jejich úkolem je ze slov sestavit smysluplnou větu. Samozřejmě je podstatné, aby věta začínala velkým písmenem a končila tečkou nebo jiným interpunkčním znaménkem. S dětmi využíváme jako běhací aktivitu. Kartičky jsou položeny např. na koberci, děti si vždy jednu kartu přinesou do lavice, zapíší větu a vrátí zpět.Je vhodné před začátkem aktivity uvést pár příkladů vět, aby si děti byly jistější, jak při práci postupovat.Nejprve mohou žáci psát pouze věty jednoduché, následně mohou dle Vašich pokynů věty rozvíjet. Řešení mohou být různá.
UUCZ-703483
Český jazyk>Český jazyk - psaní>Běhací diktát>Ostatní>2.>3.
30.00