NESMYSLNÉ VĚTY SE SLOVNÍMI DRUHY

Předmět:
Ročník:
2., 3., 4.
Počet stran:
25
Velikost: 1.68 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
28. 12. 2023
Sdílet:

Děti mohou pracovat samostatně nebo ve dvojicích.

Já tento materiál využívám při skupinové práci – každá skupinka plní jiné úkoly. V dalších hodinách úkoly ve skupinkách vyměním. 

Kartičky mají na hromádkách podle barev – slovních druhů. Nejdříve si vyberou kartu s přídavným jménem, přiloží ji na velkou kartu - do prvního pole označeného „přídavné jméno“. Pak přiloží druhou s podst. jménem, přiloží na příslušné místo … a takto postupují u všech 5 polí.  Vyjde jim tak „nesmyslná“ (legrační, hloupá) věta. Přidají znaménko za větou.Tuto větu napíší do pracovního listu - slova mohou dávat do jiných tvarů tak, aby věta „dávala smysl“.

K větě mohou nakreslit obrázek - např. na zadní stranu prac. listu.

Další využití: - děti velmi rády vymýšlejí příběh s těmito nesmyslnými větami. Příběh mohou i napsat (podle věku a schopností dětí).

Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ.

Další produkty od autora HRAVĚ VÝUKOU - Učitelka Věrka

98381
Český jazyk
3., 4.
Já mám, kdo má
Hry slouží k procvičení učiva VYJMENOVANÁ SLOVA + SLOVA PŘÍBUZNÁ. Hra obsahuje 7 x 25 kartiček. Kartičky rozdejte dětem
150.00 Kč
454932
Český jazyk
5.
Didaktické hry
„Jaké úkoly skrývají sněhové koule? Postupně si vybírej sněhové koule a plň úkoly v nich ukryté. Uč se, bav se, hýbej se
42.00 Kč
113395
Matematika
1., 2.
Já mám, kdo má
„Procvičujte počítání do 20 hrou.“ Hra k procvičení počítání do 20 Materiál obsahuje 2 hry: 1. + a – do 20 bez přechodu
42.00 Kč
160825
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Rámečky (štítky) můžete použít jako jmenovky (sešity, šuplíčky) nebo jako medaile, záložky (dopíšete pochvalu)…. 7 druhů
49.00 Kč
NESMYSLNÉ VĚTY SE SLOVNÍMI DRUHY NESMYSLNÉ VĚTY SE SLOVNÍMI DRUHY
Děti mohou pracovat samostatně nebo ve dvojicích. Já tento materiál využívám při skupinové práci – každá skupinka plní jiné úkoly. V dalších hodinách úkoly ve skupinkách vyměním.  Kartičky mají na hromádkách podle barev – slovních druhů. Nejdříve si vyberou kartu s přídavným jménem, přiloží ji na velkou kartu - do prvního pole označeného „přídavné jméno“. Pak přiloží druhou s podst. jménem, přiloží na příslušné místo … a takto postupují u všech 5 polí.  Vyjde jim tak „nesmyslná“ (legrační, hloupá) věta. Přidají znaménko za větou.Tuto větu napíší do pracovního listu - slova mohou dávat do jiných tvarů tak, aby věta „dávala smysl“. K větě mohou nakreslit obrázek - např. na zadní stranu prac. listu. Další využití: - děti velmi rády vymýšlejí příběh s těmito nesmyslnými větami. Příběh mohou i napsat (podle věku a schopností dětí). Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ.
UUCZ-8880
Český jazyk>Didaktické hry>Pracovní listy>2.>3.>4.
44.00