Pád a číslo podstatných jmen

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
28
Velikost: 1.14 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Smysluplné učení
Nahráno:
Naposledy upraveno:
8. 7. 2022
Sdílet:

Soubor obsahuje několik variant hexagonů (kombinace pádu a čísla) a 168 kartiček s názvy osob a věcí. Ze souboru vytvoříte hned 4 sady.

Jsou použita vyjmenovaná (a příbuzná) slova. Žáci si kromě třídění pojmů do skupin, procvičí také jazykový cit a opakovaně se budou setkávat s tvary slov, ve kterých se po obojetné souhlásce píše y/ý.

Náměty na použití:

  • dělení na názvy osob a věcí,
  • dělení na číslo jednotné a množné,
  • skládání sloupečků slov,
  • přiřazování k pádové otázce,
  • přiřazování k pádové otázce a číslu,
  • tvoření vět se slovy v daném tvaru.

 

TIP: Nelaminuji. Listy vytisknu na papír vyšší gramáže (alespoň 160g/m2). Nemusím stránky laminovat. Ušetřím čas, peníze a mám ekologickou variantu. Na konci roku lze z kartiček vytvořit koláž, nalepit správná řešení, apod. Další rok si žáci připraví nové sady.

Další produkty od autora Smysluplné učení

44143
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Projekty
Materiál je koncipován jako soubor námětů k tematickému dnu. Využití materiálu se bude dovíjet od dovedností žáků
40.00 Kč
581751
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2.
Písničky, básničky
Materiál obsahuje soubor 13 písniček, které si mohou děti zahrát samy na klavír, xyloxon nebo zvonečky. Aktivita u dětí
49.00 Kč
568597
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci
Skládačky
Materiál obsahuje sadu aktivit a pracovních listů pro rozvoj dětí předškolního věku. Rozvíjené oblasti: zrakové vnímání
49.00 Kč
6514
Český jazyk
3., 4., 5.
Didaktické hry
Žáci si při aktivitě procvičují doplňování (144) slov vhodnými slabikami s obojetnými souhláskami B, L, M, P, S, V
55.00 Kč
Pád a číslo podstatných jmen Pád a číslo podstatných jmen
Soubor obsahuje několik variant hexagonů (kombinace pádu a čísla) a 168 kartiček s názvy osob a věcí. Ze souboru vytvoříte hned 4 sady.Jsou použita vyjmenovaná (a příbuzná) slova. Žáci si kromě třídění pojmů do skupin, procvičí také jazykový cit a opakovaně se budou setkávat s tvary slov, ve kterých se po obojetné souhlásce píše y/ý. Náměty na použití: dělení na názvy osob a věcí, dělení na číslo jednotné a množné, skládání sloupečků slov, přiřazování k pádové otázce, přiřazování k pádové otázce a číslu, tvoření vět se slovy v daném tvaru.  TIP: Nelaminuji. Listy vytisknu na papír vyšší gramáže (alespoň 160g/m2). Nemusím stránky laminovat. Ušetřím čas, peníze a mám ekologickou variantu. Na konci roku lze z kartiček vytvořit koláž, nalepit správná řešení, apod. Další rok si žáci připraví nové sady.
UUCZ-114803
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Didaktické hry>3.>4.
45.00