PROCVIČOVÁNÍ UČIVA HROU - CESTA TŘÍ KRÁLŮ - PRO SKUPINKY

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
25
Velikost: 9.94 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
6. 1. 2023
Cena:
49 Kč vč. DPH
Sdílet:

Milé kolegyně a kolegové,

pokud chcete dětem po vánočních prázdninách zpestřit výuku, nabídněte jim formu procvičování pomocí hracích ploch na principu ČLOVĚČE NEZLOB SE.

Naleznete zde také přípravu, kterou můžete dětem promítnout na tabuli - jedná se o obrázky a povídání o tradici TŘÍ KRÁLŮ, pranostiky a zvyky.

Tento materiál využijete k procvičování pravopisu 

- u, ú, ů

- tvrdé a měkké souhlásky + i,y

- procvičování slov nadřazených, podřazených a souřadných

- slohová část - tvorba textu pohádky nebo komixu

 

Pokud jste kreativní, můžete hrací plochy využít i v matematice a vytvořit si podle barevných políček své matematické úkoly.

 

Děti pracují ve trojicích.

 

postup hry:

1.    Učitelka může promítnout povídání o tradici na tabuli a využít tak připravených obrázků.

2.    NEBO - Učitelka si posadí děti do kruhu a seznámí podle vytištěné přípravy děti s tradicemi a pranostikami na dané téma

3.    Děti se rozdělí do trojic

4.    Každá trojice dostane 2 figurky od jedné barvy a jednu hrací kostku, 3 tužky, tabulku na zapisování řešení úkolů se slovy (stačí jedna dohromady) a šablonku na hvězdu. Pro psaní si připraví každé dítě sešit s linkami. (případně učitelka vytiskne papíry s linkami)

5.    Ve třídě učitelka připraví 4 stanoviště. Ke dvěma umístí hrací pole - pravopis, slova.

Ke každému poli přidá úkoly označené barevnými kolečky na hracích plochách. (pro úkoly si děti v průběhu hry chodí). Na třetí stanoviště připraví listy se slohovým úkolem.

Na čtvrté stanoviště připraví hrací plochu a omalovánky pro rychlíky.

6.    Každá trojice nasadí svou figurku, hodí kostkou a postupuje po hrací ploše až do BETLÉMA. Vždy plní úkol podle barvy políčka na které jí padne hodem volba.

7.    Po dosažení cíle trojice získá část hvězdy.

8.    Cílem hry je získat všechny 3 díly hvězdy a nalepit je do šablonky.

9.    Ve zbytku času si mohou děti zahrát klasické ČLOVĚČE NEZLOB SE upravené na téma TŘÍ KRÁLŮ, případně si děti mohou vybarvit omalovánky.

 

Další produkty od autora Libuše Sudová

186026
Matematika
1.
Didaktické hry
PROCVIČOVÁNÍ SČÍTÁNÍ A ODČÍTÁNÍ DO 10 AKTIVITA PRO CELOU TŘÍDU, skupinky, dvojice, jednotlivce Popis: CELKEM 18 LISTŮ A4
55.00 Kč
409451
Český jazyk
2., 3., 4.
Omalovánky
Další z vaší oblíbené sady čtení s porozuměním. Pracovní listy opět slouží k pozornému čtení a vybarvování podle
25.00 Kč
179317
Český jazyk
1.
Didaktické hry
MEDVÍDCI JDOU DO LESA 3 PROCVIČOVÁNÍ ČTENÍ PÍSMEN A SLABIK M, A, L, E, S, O, P,U Popis: Hrací plocha s políčky, na
25.00 Kč
195392
Matematika
1.
Didaktické hry
ČLOVĚČE, KDO BUDE PRVNÍ? PROCVIČOVÁNÍ NUMERACE 0-5 Popis: PROCVIČUJTE NUMERACI HROU Hrací plocha s políčky, na kterých
30.00 Kč
PROCVIČOVÁNÍ UČIVA HROU - CESTA TŘÍ KRÁLŮ - PRO SKUPINKY PROCVIČOVÁNÍ UČIVA HROU - CESTA TŘÍ KRÁLŮ - PRO SKUPINKY
Milé kolegyně a kolegové, pokud chcete dětem po vánočních prázdninách zpestřit výuku, nabídněte jim formu procvičování pomocí hracích ploch na principu ČLOVĚČE NEZLOB SE. Naleznete zde také přípravu, kterou můžete dětem promítnout na tabuli - jedná se o obrázky a povídání o tradici TŘÍ KRÁLŮ, pranostiky a zvyky. Tento materiál využijete k procvičování pravopisu  - u, ú, ů - tvrdé a měkké souhlásky + i,y - procvičování slov nadřazených, podřazených a souřadných - slohová část - tvorba textu pohádky nebo komixu   Pokud jste kreativní, můžete hrací plochy využít i v matematice a vytvořit si podle barevných políček své matematické úkoly.   Děti pracují ve trojicích.   postup hry: 1.    Učitelka může promítnout povídání o tradici na tabuli a využít tak připravených obrázků. 2.    NEBO - Učitelka si posadí děti do kruhu a seznámí podle vytištěné přípravy děti s tradicemi a pranostikami na dané téma 3.    Děti se rozdělí do trojic 4.    Každá trojice dostane 2 figurky od jedné barvy a jednu hrací kostku, 3 tužky, tabulku na zapisování řešení úkolů se slovy (stačí jedna dohromady) a šablonku na hvězdu. Pro psaní si připraví každé dítě sešit s linkami. (případně učitelka vytiskne papíry s linkami) 5.    Ve třídě učitelka připraví 4 stanoviště. Ke dvěma umístí hrací pole - pravopis, slova. Ke každému poli přidá úkoly označené barevnými kolečky na hracích plochách. (pro úkoly si děti v průběhu hry chodí). Na třetí stanoviště připraví listy se slohovým úkolem. Na čtvrté stanoviště připraví hrací plochu a omalovánky pro rychlíky. 6.    Každá trojice nasadí svou figurku, hodí kostkou a postupuje po hrací ploše až do BETLÉMA. Vždy plní úkol podle barvy políčka na které jí padne hodem volba. 7.    Po dosažení cíle trojice získá část hvězdy. 8.    Cílem hry je získat všechny 3 díly hvězdy a nalepit je do šablonky. 9.    Ve zbytku času si mohou děti zahrát klasické ČLOVĚČE NEZLOB SE upravené na téma TŘÍ KRÁLŮ, případně si děti mohou vybarvit omalovánky.  
UUCZ-231077
Český jazyk>Didaktické hry>2.>3.>Tři králové
49.00