Slovní druhy - kartičky

Kategorie:
Počet stran:
20
Velikost: 769.14 KB
Typ souboru: zip
Prodávající Lucitelka
Nahráno:
Naposledy upraveno:
1. 8. 2022
Sdílet:

140 kartiček na třídění slovních druhů ve druhé třídě. Materiál je upravitelný - možno přidat kartičky na jiné slovní druhy.

Cílem materiálu je procvičit si určování slovních druhů dle učiva druhé třídy – zaměřeno na podstatná jména, slovesa, předložky a spojky. Ostatní slovní druhy jsou pouze jako rozšiřující učivo a určujeme je společně.

1. varianta – učitel připraví včelí úly s názvy slovních druhů na chodbu či na koberec ve třídě (dle individuálních a prostorových možností) a děti chodí a po jedné přiřazují kartičky, dle slovního druhu. Poté následuje kontrola učitele.

2. varianta - stejná jako u varianty 1, pouze se hraje hra na policisty (velmi oblíbená). Jedno dítě je pan policista a kontroluje a hlídá kam děti přiřazují jednotlivé kartičky. Děti mají možnost se policisty 3 x ujistit se správností. Poté následuje společná kontrola a policista vyhodnotí situaci.

Doporučuji včelí úly tisknout barevné a kartičky na žlutý papír.

Nejvíce využíváme ve druhé třídě nebo k opakování ve třetí třídě.

Možné upravit a využít na další tvorbu kartiček pro jiná slova a jiné slovní druhy. 

Další produkty od autora Lucitelka

211404
Matematika
1., Speciální pedagogika
Skládačky
Cílem materiálu je procvičit si SČÍTÁNÍ A ODČÍTÁNÍ DO 10 S POMOCÍ OBRÁZKOVÉHO ZNÁZORNĚNÍ. Materiál procvičuje aritmetiku
39.00 Kč
664425
Český jazyk - čtení
1., 2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Pracovní listy
Cílem materiálu je procvičit si učivo prvouky a českého jazyka na téma PODZIM a rozvoj kritického myšlení formou
45.00 Kč
105932
Český jazyk
3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Skládačky
Cílem materiálu je procvičit si PRAVOPIS A VYJMENOVANÁ SLOVA PO S formou činnostního učení. Materiál vytiskněte a
33.00 Kč
87613
Český jazyk
3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Zábavné a u dětí oblíbené procvičování pravopisu ve vyjmenovaných slovech po V bez nutnosti tisku. Cílem materiálu je
29.00 Kč
Slovní druhy - kartičky Slovní druhy - kartičky
140 kartiček na třídění slovních druhů ve druhé třídě. Materiál je upravitelný - možno přidat kartičky na jiné slovní druhy. Cílem materiálu je procvičit si určování slovních druhů dle učiva druhé třídy – zaměřeno na podstatná jména, slovesa, předložky a spojky. Ostatní slovní druhy jsou pouze jako rozšiřující učivo a určujeme je společně. 1. varianta – učitel připraví včelí úly s názvy slovních druhů na chodbu či na koberec ve třídě (dle individuálních a prostorových možností) a děti chodí a po jedné přiřazují kartičky, dle slovního druhu. Poté následuje kontrola učitele. 2. varianta - stejná jako u varianty 1, pouze se hraje hra na policisty (velmi oblíbená). Jedno dítě je pan policista a kontroluje a hlídá kam děti přiřazují jednotlivé kartičky. Děti mají možnost se policisty 3 x ujistit se správností. Poté následuje společná kontrola a policista vyhodnotí situaci. Doporučuji včelí úly tisknout barevné a kartičky na žlutý papír. Nejvíce využíváme ve druhé třídě nebo k opakování ve třetí třídě. Možné upravit a využít na další tvorbu kartiček pro jiná slova a jiné slovní druhy. 
UUCZ-102427
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Ostatní>2.>3.>ZŠ – 1. STUPEŇ>🐝 Včely
25.00