Staré české báje a pověsti - pracovní listy

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
7
Velikost: 942.51 KB
Typ souboru: zip
Prodávající Magda Cahová
Nahráno:
Naposledy upraveno:
24. 5. 2022
Sdílet:

V materiálu naleznete 7 pověstí, jejichž text vychází z pověstí podle Aloise Jiráska, ale je zkrácený a zjednodušený.

Vybranou pověst vytiskněte a rozdejte žákům. Záleží jen na Vás, jestli necháte žáky pracovat samostatně, ve dvojicích nebo zvolíte společnou práci.

Děti si nejdříve přečtou příběh, a pak se ho pokusí převyprávět svými slovy a vytvořit jeho osnovu. Zde doporučuji práci ve dvojicích (v lavicích), kdy se děti vzájemně doplňují a diskutují. Můžete jim přímo dát úkol, aby o pověsti diskutovali: (co je zaujalo, jestli už pověst slyšeli, jestli je tam nějaké poučení apod.) Další úkoly se list od listu liší. Děti v textu vyhledávají, podtrhávají či vysvětlují slovní obraty.

 

Další produkty od autora Magda Cahová

260581
Matematika
1.
Bingo
Jednoduchá hra do hodin matematiky. Žáci si procvičí počty do 20 a zároveň svou finanční gramotnost. Obsah materiálu
39.00 Kč
50718
Matematika
ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Pracovní listy
Osová souměrnost bývá pro některé žáky oříšek a potřebují více času a prostoru, aby si ji natrénovali. V učebnicích a
40.00 Kč
96847
Český jazyk
Pracovní listy
Materiál je určený pro děti mladšího školního věku. Slouží k zábavnému opakování měkkých a tvrdých souhlásek. Obsah
45.00 Kč
76139
Nezařazené k předmětu
3., 4.
Pracovní listy
5 pracovních listů A4, které jsou zaměřeny svátek svatého Martina pro mladší školáky. Obsah materiálu · Průvodní strana
29.00 Kč
Staré české báje a pověsti - pracovní listy Staré české báje a pověsti - pracovní listy
V materiálu naleznete 7 pověstí, jejichž text vychází z pověstí podle Aloise Jiráska, ale je zkrácený a zjednodušený. Vybranou pověst vytiskněte a rozdejte žákům. Záleží jen na Vás, jestli necháte žáky pracovat samostatně, ve dvojicích nebo zvolíte společnou práci. Děti si nejdříve přečtou příběh, a pak se ho pokusí převyprávět svými slovy a vytvořit jeho osnovu. Zde doporučuji práci ve dvojicích (v lavicích), kdy se děti vzájemně doplňují a diskutují. Můžete jim přímo dát úkol, aby o pověsti diskutovali: (co je zaujalo, jestli už pověst slyšeli, jestli je tam nějaké poučení apod.) Další úkoly se list od listu liší. Děti v textu vyhledávají, podtrhávají či vysvětlují slovní obraty.  
UUCZ-54088
Český jazyk>Pracovní listy>ZŠ – 1. STUPEŇ
40.00