Stromeček, kapr, cukroví, koledy – 1. třída PSANÍ, ČTENÍ, POČÍTÁNÍ, GRAFOMOTORIKA

Ročník:
Téma:
Počet stran:
9
Velikost: 1.32 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
30. 1. 2022
Cena:
48 Kč vč. DPH
Sdílet:

Zkraťme si čekání na Ježíška těmito zábavnými pracovními listy.

Materiál je vytvořen pro 1. třídu. Obsahuje matematiku, ve které si děti zábavnou formou procvičí sčítání, odčítání čísel v oboru čísle do 7, dále český jazyk- skládání slov ze slabik, čtení těchto slov, opakování a fixace tvarů písmen. Zároveň děti při plnění těchto úkolů rozvíjí jemnou motoriku - stříhají, lepí,...

Seznámí s některými symboly českých Vánoc.

Popis jednotlivých aktivit:

Vánoční stromeček
Ozdob stromeček ozdobami, které mají správný výsledek.
Děti nejdříve vybarví strom. Počítají řetězy. Ty, které mají výsledek 6, nalepí na stromeček. Dále počítají příklady z ozdob a lepí ty, které mají správný výsledek.
 

Kapr

Doporučuji nejdříve vybarvit kapra ze strany s příklady. Potom děti počítají příklady na kaprovi, vybarví, vystřihnou a lepí šupiny – výsledky na správné místo.
Potom kapra vystřihnou.
Vybarví kapra z druhé strany a tam se jim objeví=frotáží místo na šupiny s písmeny. K tiskacím tvarům píší na šupiny psací tvary a šupiny lepí na kapra.
Aby nám kapr stál, podložíme ho tvrdým papírem. Dovnitř můžeme vlepit přáníčko.

Vánoční cukroví

Děti píší na cukroví psací tvary daných písmen, potom dozdobí zakroužkováním tvarů, které se ti nejvíce povedly. Cukroví vystřihnou a nalepí na ,,plech“ 😊 - na černý papír.

Přikládám 1 nepředepsaný PL s cukrovím pro použití k docvičení tvarů písmen, které zrovna učitel potřebuje nebo pro jiné využití ve výuce.

Dárky

Matematika

Zjisti kolik dárečků letos dostane Anička. Jsou to ty, které májí výsledek 5.
Děti vypočítají příklady v dárcích a ten, který má výsledek 5, vykreslí.


Dárky český jazyk


Děti hledají a skládají z písmen jména dětí a zjistí tak, komu patří zbylé dárky.
Tato jména napíší na linku pod dárkem. Do dárku nakreslí, co by mohly tyto dárky ukrývat…

Koledy

Vánoční skřítek rozházel notičky z jedné koledy. Dokonce do nich napsal slova, která se také pomíchala.
Děti hledají a skládají ze slabik v notách slova, vybarvují stejnými barvami.

Přikládám průvodní list, kde jsou aktivity ještě podrobněji popsány.

Materiál je můj autorský.

 

 

267083
Matematika
1., Speciální pedagogika
Pracovní listy
Materiál obsahuje 28 kartiček s ,,ŘETÍZKY " zaměřené na sčítání a odčítání do 10 bez přechodu přes základ deset. Dále
44.00 Kč
127454
Přírodověda
ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Pracovní listy
Stručná charakteristika některých globálních problémů + úkol Vystřihneme jednotlivá kolečka, přečteme si informace a
33.00 Kč
435676
Český jazyk
2., Speciální pedagogika
Pracovní listy
Materiál obsahuje 4 PL s adventním věncem zaměřené na opakování učiva pro 2. třídu: ČJ - 1PL - vykreslovačka-antonyma -
38.00 Kč
273800
Český jazyk - čtení
ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Lapbook
Lapbook: PL přeložíme na půl, potištěnou stranou dovnitř. Nastřihneme čáry, které prosvítají. Tento dílek protlačíme po
55.00 Kč
Stromeček, kapr, cukroví, koledy – 1. třída PSANÍ, ČTENÍ, POČÍTÁNÍ, GRAFOMOTORIKA Stromeček, kapr, cukroví, koledy – 1. třída PSANÍ, ČTENÍ, POČÍTÁNÍ, GRAFOMOTORIKA
Zkraťme si čekání na Ježíška těmito zábavnými pracovními listy. Materiál je vytvořen pro 1. třídu. Obsahuje matematiku, ve které si děti zábavnou formou procvičí sčítání, odčítání čísel v oboru čísle do 7, dále český jazyk- skládání slov ze slabik, čtení těchto slov, opakování a fixace tvarů písmen. Zároveň děti při plnění těchto úkolů rozvíjí jemnou motoriku - stříhají, lepí,... Seznámí s některými symboly českých Vánoc. Popis jednotlivých aktivit: Vánoční stromeček Ozdob stromeček ozdobami, které mají správný výsledek. Děti nejdříve vybarví strom. Počítají řetězy. Ty, které mají výsledek 6, nalepí na stromeček. Dále počítají příklady z ozdob a lepí ty, které mají správný výsledek.   Kapr Doporučuji nejdříve vybarvit kapra ze strany s příklady. Potom děti počítají příklady na kaprovi, vybarví, vystřihnou a lepí šupiny – výsledky na správné místo. Potom kapra vystřihnou. Vybarví kapra z druhé strany a tam se jim objeví=frotáží místo na šupiny s písmeny. K tiskacím tvarům píší na šupiny psací tvary a šupiny lepí na kapra. Aby nám kapr stál, podložíme ho tvrdým papírem. Dovnitř můžeme vlepit přáníčko. Vánoční cukroví Děti píší na cukroví psací tvary daných písmen, potom dozdobí zakroužkováním tvarů, které se ti nejvíce povedly. Cukroví vystřihnou a nalepí na ,,plech“ 😊 - na černý papír. Přikládám 1 nepředepsaný PL s cukrovím pro použití k docvičení tvarů písmen, které zrovna učitel potřebuje nebo pro jiné využití ve výuce. Dárky Matematika Zjisti kolik dárečků letos dostane Anička. Jsou to ty, které májí výsledek 5. Děti vypočítají příklady v dárcích a ten, který má výsledek 5, vykreslí. Dárky český jazyk Děti hledají a skládají z písmen jména dětí a zjistí tak, komu patří zbylé dárky. Tato jména napíší na linku pod dárkem. Do dárku nakreslí, co by mohly tyto dárky ukrývat… Koledy Vánoční skřítek rozházel notičky z jedné koledy. Dokonce do nich napsal slova, která se také pomíchala. Děti hledají a skládají ze slabik v notách slova, vybarvují stejnými barvami. Přikládám průvodní list, kde jsou aktivity ještě podrobněji popsány. Materiál je můj autorský.    
UUCZ-15096
Český jazyk>Matematika>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>Projekty>1.>Vánoce
48.00