Stromeček, kapr, cukroví, koledy – 1. třída PSANÍ, ČTENÍ, POČÍTÁNÍ, GRAFOMOTORIKA

Ročník:
Téma:
Počet stran:
9
Velikost: 1.32 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
30. 1. 2022
Sdílet:

Zkraťme si čekání na Ježíška těmito zábavnými pracovními listy.

Materiál je vytvořen pro 1. třídu. Obsahuje matematiku, ve které si děti zábavnou formou procvičí sčítání, odčítání čísel v oboru čísle do 7, dále český jazyk- skládání slov ze slabik, čtení těchto slov, opakování a fixace tvarů písmen. Zároveň děti při plnění těchto úkolů rozvíjí jemnou motoriku - stříhají, lepí,...

Seznámí s některými symboly českých Vánoc.

Popis jednotlivých aktivit:

Vánoční stromeček
Ozdob stromeček ozdobami, které mají správný výsledek.
Děti nejdříve vybarví strom. Počítají řetězy. Ty, které mají výsledek 6, nalepí na stromeček. Dále počítají příklady z ozdob a lepí ty, které mají správný výsledek.
 

Kapr

Doporučuji nejdříve vybarvit kapra ze strany s příklady. Potom děti počítají příklady na kaprovi, vybarví, vystřihnou a lepí šupiny – výsledky na správné místo.
Potom kapra vystřihnou.
Vybarví kapra z druhé strany a tam se jim objeví=frotáží místo na šupiny s písmeny. K tiskacím tvarům píší na šupiny psací tvary a šupiny lepí na kapra.
Aby nám kapr stál, podložíme ho tvrdým papírem. Dovnitř můžeme vlepit přáníčko.

Vánoční cukroví

Děti píší na cukroví psací tvary daných písmen, potom dozdobí zakroužkováním tvarů, které se ti nejvíce povedly. Cukroví vystřihnou a nalepí na ,,plech“ 😊 - na černý papír.

Přikládám 1 nepředepsaný PL s cukrovím pro použití k docvičení tvarů písmen, které zrovna učitel potřebuje nebo pro jiné využití ve výuce.

Dárky

Matematika

Zjisti kolik dárečků letos dostane Anička. Jsou to ty, které májí výsledek 5.
Děti vypočítají příklady v dárcích a ten, který má výsledek 5, vykreslí.


Dárky český jazyk


Děti hledají a skládají z písmen jména dětí a zjistí tak, komu patří zbylé dárky.
Tato jména napíší na linku pod dárkem. Do dárku nakreslí, co by mohly tyto dárky ukrývat…

Koledy

Vánoční skřítek rozházel notičky z jedné koledy. Dokonce do nich napsal slova, která se také pomíchala.
Děti hledají a skládají ze slabik v notách slova, vybarvují stejnými barvami.

Přikládám průvodní list, kde jsou aktivity ještě podrobněji popsány.

Materiál je můj autorský.

 

 

187925
Anglický jazyk
3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Pracovní listy
Materiál obsahuje 7 PL pro 4.-5 . třídu s tématikou HOUBY. 3PL DO MATEMATIKY: RYZEC pravý - násobení, odčítání do 1000
44.00 Kč
102424
Český jazyk
1., Speciální pedagogika
Pracovní listy
Zábavné nejen pololetní opakování s pejskem a se sovou. Český jazyk – SOVA – přepis, počet slabik, doplňování písmen
45.00 Kč
137745
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Pracovní listy
Udělejme s dětmi pro děti tuto vzpomínku na uplynulý školní rok 😊 Nenáročné na přípravu pro učitele - jen vytisknete
35.00 Kč
434925
Český jazyk
4., 5., Speciální pedagogika
Pracovní listy
Materiál obsahuje 4 PL s adventním věncem zaměřené na opakování učiva pro 4.třídu: ČJ - 1PL - vykreslovačka-doplňování i
38.00 Kč
Stromeček, kapr, cukroví, koledy – 1. třída PSANÍ, ČTENÍ, POČÍTÁNÍ, GRAFOMOTORIKA Stromeček, kapr, cukroví, koledy – 1. třída PSANÍ, ČTENÍ, POČÍTÁNÍ, GRAFOMOTORIKA
Zkraťme si čekání na Ježíška těmito zábavnými pracovními listy. Materiál je vytvořen pro 1. třídu. Obsahuje matematiku, ve které si děti zábavnou formou procvičí sčítání, odčítání čísel v oboru čísle do 7, dále český jazyk- skládání slov ze slabik, čtení těchto slov, opakování a fixace tvarů písmen. Zároveň děti při plnění těchto úkolů rozvíjí jemnou motoriku - stříhají, lepí,... Seznámí s některými symboly českých Vánoc. Popis jednotlivých aktivit: Vánoční stromeček Ozdob stromeček ozdobami, které mají správný výsledek. Děti nejdříve vybarví strom. Počítají řetězy. Ty, které mají výsledek 6, nalepí na stromeček. Dále počítají příklady z ozdob a lepí ty, které mají správný výsledek.   Kapr Doporučuji nejdříve vybarvit kapra ze strany s příklady. Potom děti počítají příklady na kaprovi, vybarví, vystřihnou a lepí šupiny – výsledky na správné místo. Potom kapra vystřihnou. Vybarví kapra z druhé strany a tam se jim objeví=frotáží místo na šupiny s písmeny. K tiskacím tvarům píší na šupiny psací tvary a šupiny lepí na kapra. Aby nám kapr stál, podložíme ho tvrdým papírem. Dovnitř můžeme vlepit přáníčko. Vánoční cukroví Děti píší na cukroví psací tvary daných písmen, potom dozdobí zakroužkováním tvarů, které se ti nejvíce povedly. Cukroví vystřihnou a nalepí na ,,plech“ 😊 - na černý papír. Přikládám 1 nepředepsaný PL s cukrovím pro použití k docvičení tvarů písmen, které zrovna učitel potřebuje nebo pro jiné využití ve výuce. Dárky Matematika Zjisti kolik dárečků letos dostane Anička. Jsou to ty, které májí výsledek 5. Děti vypočítají příklady v dárcích a ten, který má výsledek 5, vykreslí. Dárky český jazyk Děti hledají a skládají z písmen jména dětí a zjistí tak, komu patří zbylé dárky. Tato jména napíší na linku pod dárkem. Do dárku nakreslí, co by mohly tyto dárky ukrývat… Koledy Vánoční skřítek rozházel notičky z jedné koledy. Dokonce do nich napsal slova, která se také pomíchala. Děti hledají a skládají ze slabik v notách slova, vybarvují stejnými barvami. Přikládám průvodní list, kde jsou aktivity ještě podrobněji popsány. Materiál je můj autorský.    
UUCZ-15096
Český jazyk>Matematika>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>Projekty>1.>Vánoce
48.00