Tři králové - pracovní listy s jazykovými úkoly (tvorba výtahu, otázek a další)

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
4
Velikost: 448.98 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
3. 1. 2023
Cena:
25 Kč vč. DPH
Sdílet:

Typ materiálu:

o  Materiál se zaměřuje na svátek Tří králů. Obsahuje pracovní listy s texty a několika jazykovými úkoly. Materiál je vhodný do lednových hodin českého jazyka při příležitosti svátku Tří králů. Vhodné pro celý druhý stupeň.

Jak s materiálem pracovat:

o  Práce s materiálem není nijak náročná. Buďto každému žákovi vytiskněte pracovní listy s texty, anebo texty rozdejte žákům do dvojice – možno utvořit také menší skupinky po třech žácích. Jako první se žáci zaměří na text č. 1. Text si potichu přečtou a následně splní úkoly pod texty. Jakmile mají hotovo, dochází ke sdílení ve třídě. Dále můžete pokračovat na text č. 2, kde aplikujete stejný postup. Jakmile máte i tyto úkoly hotovy, můžete žákům rozdat dvoustránkový pracovní list, který se zaměřuje na oba předešlé texty. Obsahuje celkem sedm různých jazykových úkolů – tvorba synonym a antonym, hledání slovních druhů, tvorba básně, výpisků či výtahu. Tento pracovní list mohou žáci vyplňovat opět v malé skupince, kde si vzájemně pomohou. Jakmile bude práce hotova, opět dochází ke společnému sdílení mezi všemi žáky a učitelem. Na závěr můžete zakomponovat diskuzi o Tříkrálové sbírce.

Cíl materiálu

o  Materiál si klade za cíl seznámit žáky se svátkem Tří králů. Toto seznámení probíhá pomocí dvou textů a několika jazykových úkolů. Žáci si tedy osvojí nejen informace o Třech králích, ale také si procvičí různé jazykové úkoly. 

Další produkty od autora U Kantorky

248938
Český jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Typ materiálu: o Materiál obsahuje několik kartiček se slovy, každá kartička je očíslována. Kartičky slouží k
29.00 Kč
302043
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Typ materiálu: o Chcete se se svými žáky vrhnout na literaturu/literární žánry a nevíte, jak toto téma uvést? Zahrajte
25.00 Kč
420115
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Projekty
· Typ materiálu: o Materiál představuje adventní kalendář, který se svými cvičeními zaměřuje na různorodé oblasti a
30.00 Kč
307014
Český jazyk - literatura
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál se zaměřuje na zábavnou a aktivní práci s řeckou mytologií. Skládá se ze tří částí: první část je tvořena
28.00 Kč
Tři králové - pracovní listy s jazykovými úkoly (tvorba výtahu, otázek a další) Tři králové - pracovní listy s jazykovými úkoly (tvorba výtahu, otázek a další)
Typ materiálu: o  Materiál se zaměřuje na svátek Tří králů. Obsahuje pracovní listy s texty a několika jazykovými úkoly. Materiál je vhodný do lednových hodin českého jazyka při příležitosti svátku Tří králů. Vhodné pro celý druhý stupeň. Jak s materiálem pracovat: o  Práce s materiálem není nijak náročná. Buďto každému žákovi vytiskněte pracovní listy s texty, anebo texty rozdejte žákům do dvojice – možno utvořit také menší skupinky po třech žácích. Jako první se žáci zaměří na text č. 1. Text si potichu přečtou a následně splní úkoly pod texty. Jakmile mají hotovo, dochází ke sdílení ve třídě. Dále můžete pokračovat na text č. 2, kde aplikujete stejný postup. Jakmile máte i tyto úkoly hotovy, můžete žákům rozdat dvoustránkový pracovní list, který se zaměřuje na oba předešlé texty. Obsahuje celkem sedm různých jazykových úkolů – tvorba synonym a antonym, hledání slovních druhů, tvorba básně, výpisků či výtahu. Tento pracovní list mohou žáci vyplňovat opět v malé skupince, kde si vzájemně pomohou. Jakmile bude práce hotova, opět dochází ke společnému sdílení mezi všemi žáky a učitelem. Na závěr můžete zakomponovat diskuzi o Tříkrálové sbírce. Cíl materiálu o  Materiál si klade za cíl seznámit žáky se svátkem Tří králů. Toto seznámení probíhá pomocí dvou textů a několika jazykových úkolů. Žáci si tedy osvojí nejen informace o Třech králích, ale také si procvičí různé jazykové úkoly. 
UUCZ-232982
Český jazyk>Pracovní listy>ZŠ – 2. STUPEŇ>Tři králové
25.00