Určování slovních druhů

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
10
Velikost: 601.6 KB
Typ souboru: zip
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
28. 8. 2022
Sdílet:

Materiál obsahuje herní desku a 180 slov k určování slovních druhů se správným řešením.

 

Rozdělte žáky do čtveřice. Každá skupinka dostane herní desku, balíček se slovy, herní kostku a 4 figurky, či cokoliv jiného, s čím bude každý žák hrát. Žáci se mezi sebou domluví, za jaké autíčko budou hrát. Úkolem je dostat se jako první do baráčku. 

 

PRAVIDLA HRY:

Každý žák hraje za jedno auto, na nějž postaví svou figurku, které se musí co nejrychleji dopravit domů, kde hra končí. Žáci hrají hezky popořadě, po směru hodinových ručiček. Žák hodí kostkou, jeho soused mu vylosuje slovo z balíčku a žák, který hodil kostkou musí správně přiřadit slovní druh danému slovu. Pokud odpoví správně, může popojet o počet políček, jaké si hodil na kostce. Pokud jeho odpověď nebude správná, zůstává stát. Správnou odpověď mu kontroluje soused spolu s ostatními hráči. Jelikož je správná odpověď napsána na zadní straně, je to brnkačka.

 

Materiál se dá samozřejmě využít i bez hraní, stačí jen vylosovat slovo a určit slovní druh. Můžete kartičky i rozvěsit po třídě a využít je tak jako běhací procvičování. Materiál se dá využít i do dvojic, kdy se žáci mohou navzájem „zkoušet“ a tím tak slovní druhy procvičovat.

Další produkty od autora Jsem_učiTerka

325281
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Prázdninový deník pro děti od 2. do 5. ročníku pro zaznamenávání si těch nej okamžiků z léta. :) Vytiskněte buďto
45.00 Kč
317616
Český jazyk - gramatika
4., 5.
Pracovní listy
Běhací cvičení na shodu přísudku s podmětem na procvičení a upevnění této látky. :) Jak s materiálem naložit? Kartičky
33.00 Kč
279136
Český jazyk
4., 5.
Ostatní
Stolní hra pro 2-4 hráče na procvičení a upevnění vzorů podstatných jmen. :) Materiál obsahuje herní desku - volba z 5
49.00 Kč
464396
Český jazyk
4., 5., 6.
Pracovní listy
Co v materiálu najdete? 96 kartiček v barevné i černobílé verzi - každá kartička obsahuje slovní spojení + pracovní list
38.00 Kč
Určování slovních druhů Určování slovních druhů
Materiál obsahuje herní desku a 180 slov k určování slovních druhů se správným řešením.   Rozdělte žáky do čtveřice. Každá skupinka dostane herní desku, balíček se slovy, herní kostku a 4 figurky, či cokoliv jiného, s čím bude každý žák hrát. Žáci se mezi sebou domluví, za jaké autíčko budou hrát. Úkolem je dostat se jako první do baráčku.    PRAVIDLA HRY: Každý žák hraje za jedno auto, na nějž postaví svou figurku, které se musí co nejrychleji dopravit domů, kde hra končí. Žáci hrají hezky popořadě, po směru hodinových ručiček. Žák hodí kostkou, jeho soused mu vylosuje slovo z balíčku a žák, který hodil kostkou musí správně přiřadit slovní druh danému slovu. Pokud odpoví správně, může popojet o počet políček, jaké si hodil na kostce. Pokud jeho odpověď nebude správná, zůstává stát. Správnou odpověď mu kontroluje soused spolu s ostatními hráči. Jelikož je správná odpověď napsána na zadní straně, je to brnkačka.   Materiál se dá samozřejmě využít i bez hraní, stačí jen vylosovat slovo a určit slovní druh. Můžete kartičky i rozvěsit po třídě a využít je tak jako běhací procvičování. Materiál se dá využít i do dvojic, kdy se žáci mohou navzájem „zkoušet“ a tím tak slovní druhy procvičovat.
UUCZ-169052
Český jazyk>Ostatní>3.>4.
49.00