ZVÍŘECÍ ABECEDA A - Ž

Počet stran:
20
Velikost: 7.42 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
10. 9. 2021
Cena:
75 Kč vč. DPH
Sdílet:

Obrazové karty ABECEDA ZVÍŘATA

obsahují 36 karet zvířat ve velikosti A5 a zahrnují všechna písmena abecedy i s jejich měkkou variantou.

Soubor je nastaven tak, abyste se mohli rozhodnout, zda budete chtít používat jen základní písmena nebo přidáte i jejich měkkou variantu. 

Karty lze využít jako obrázky a zarámovat, sestavit z nich obrázkovou knihu (má i přední stranu) a tu následně svázat nebo je použít jako tzv. flashcards. Nastavením tisku na tisk 2 strany na 1list (4 karty na 1 A4) docílíte menší velikosti karet pro tzv. flashcards čili obrazové karty pro učení slovní zásoby  

Možný způsob použití pro učení slovní zásoby a písmen: Karty vyskládáme na koberci nebo připevníme na tabuli do řady. Nejprve si každý obrázek pojmenujeme, nechte ať děti opakují.  Poté, co se s kartami seznámí, můžeme přejít k samotné aktivitě. Zábavné je  v rytmu vyslovovat názvy písmen a zvířat a ukazovat přitom na jednotlivé obrázky. To vše alespoň 3x za sebou zopakovat. Když už máme pocit, že si jsou děti jisté a při opakování se nezasekávají, začneme karty postupně odstraňovat (nebo otáčet). Odebereme  jednu kartu a začneme opět pojmenovávat celou řadu. Když se dostaneme k prázdnému místu (otočené kartě), říkáme název obrázku, jako by tam byl. Takto pokračujeme do té doby, než odstraníme (otočíme) všechny karty. 

Vybereme ty karty, u nichž chceme ověřit, že si děti zapamatovaly jejich názvy. Soubor karet dáme dětem do ruky a ony samy pojmenovávají jednotlivé obrázky. Pokud správně pojmenují karty, mohou je odložit, ty na které si nemohou vzpomenout, vrací dospod balíčku a zkouší to znovu, případně jim pak můžete pomoci vše zopakovat. 

Další produkty od autora VERDAEL (Veronika Štěrbová)

9539
Logopedie
MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Didaktické hry
Podzimní multipostřehovka je hra založená na principu cvičení rychlého postřehu. Hra má 2 varianty, buď je možno hrát ve
49.00 Kč
116964
Přírodověda
Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Sada žába Sada je určená pro všechny malé objevitele, které zajímají žabky, jejich druhy, životní cyklus a stavba těla
60.00 Kč
355612
Nezařazené k předmětu
Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Venkovní stezky, aktivity
HLEDEJ A NAJDI - sada 7 her sada 7 jednoduchých her pro zabavení dětí venku při hledání a odškrtávání nalezených
69.00 Kč
51579
Český jazyk
MŠ - předškoláci, 1., 2.
Pracovní listy
Sada pro děti 5-7 let BÍLÁ ZIMA Sada slouží pro procvičení dovedností hravou formou. Procvičení abecedy, uvědomování si
107.00 Kč
ZVÍŘECÍ ABECEDA A - Ž ZVÍŘECÍ ABECEDA A - Ž
Obrazové karty ABECEDA ZVÍŘATA obsahují 36 karet zvířat ve velikosti A5 a zahrnují všechna písmena abecedy i s jejich měkkou variantou. Soubor je nastaven tak, abyste se mohli rozhodnout, zda budete chtít používat jen základní písmena nebo přidáte i jejich měkkou variantu.  Karty lze využít jako obrázky a zarámovat, sestavit z nich obrázkovou knihu (má i přední stranu) a tu následně svázat nebo je použít jako tzv. flashcards. Nastavením tisku na tisk 2 strany na 1list (4 karty na 1 A4) docílíte menší velikosti karet pro tzv. flashcards čili obrazové karty pro učení slovní zásoby   Možný způsob použití pro učení slovní zásoby a písmen: Karty vyskládáme na koberci nebo připevníme na tabuli do řady. Nejprve si každý obrázek pojmenujeme, nechte ať děti opakují.  Poté, co se s kartami seznámí, můžeme přejít k samotné aktivitě. Zábavné je  v rytmu vyslovovat názvy písmen a zvířat a ukazovat přitom na jednotlivé obrázky. To vše alespoň 3x za sebou zopakovat. Když už máme pocit, že si jsou děti jisté a při opakování se nezasekávají, začneme karty postupně odstraňovat (nebo otáčet). Odebereme  jednu kartu a začneme opět pojmenovávat celou řadu. Když se dostaneme k prázdnému místu (otočené kartě), říkáme název obrázku, jako by tam byl. Takto pokračujeme do té doby, než odstraníme (otočíme) všechny karty.  Vybereme ty karty, u nichž chceme ověřit, že si děti zapamatovaly jejich názvy. Soubor karet dáme dětem do ruky a ony samy pojmenovávají jednotlivé obrázky. Pokud správně pojmenují karty, mohou je odložit, ty na které si nemohou vzpomenout, vrací dospod balíčku a zkouší to znovu, případně jim pak můžete pomoci vše zopakovat. 
UUCZ-44573
Český jazyk>Prvouka>Výzdoba třídy>Ostatní>Školní družina>MŠ - předškoláci>1.>2.>Abeceda>Živočichové
75.00