Bojovka - starověký Egypt

Předmět:
Počet stran:
18
Velikost: 5.14 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
24. 8. 2023
Cena:
80 Kč vč. DPH
Sdílet:

Zkuste na nalezištích v Egyptě vypátrat bájný amulet. 12 úkolů prověří vaši představivost i logiku. Bojovka vhodná pro první dny nového školního roku i jako pomůcka pro výuku dějepisu.

Starověký Egypt – bojovka

Předmět: libovolný – zaměření: dějepis

Ročník: 2. stupeň

Obsah: 12 herních karet, zápisová karta pro žáky, řešení

Práce s pomůckou:

1) Bojovka je opřena o historické téma starověkého Egypta, není však potřeba toto téma znát. Bojovka je koncipovaná tak, že ji žáci zvládnou bez dějepisných znalostí.

2) Jednotlivé karty vylepte kam potřebujete. Pouze kartu č. 10 nechte u sebe nebo ji někde poblíž schovejte – viz bod 4.

3) Úkoly na sebe navazují podle čísel karet. Nápovědy ale žáci používají různě. Např. nápovědu pro řešení úkolu karty 11 naleznou na kartě 1. Proto žákům doporučte si zapisovat vše obyčejnou tužkou a na další zápis a potřebu mají zadní stranu zápisové karty.

4) Hra je 2x zavede k Vám – k učiteli.

 Poprvé po splnění úkolu karty č. 9. Pokud budou mít prozatím úkoly správně, pošlete je ke kartě č. 10. Pokud mají chybu, musí hledat a řešit znovu.

 Podruhé k Vám zajdou na konci hry, zda mají i zbytek dobře.

Další produkty od autora Kateřina Malypetrová

243407
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Karty "Já mám, kdo má?" jsou bezvadné na procvičování. Zvládnou obsáhnout jakékoliv téma. Tak co třeba natrénovat
35.00 Kč
241468
Dějepis
4., 7.
Pracovní listy
Přehledná a jednoduchá časová osa, se kterou se žáci rychleji zorientují v nejdůležitějších událostech za dob
25.00 Kč
312599
Dějepis
6.
Domino
Další z možností, jak si jednoduše procvičit znalosti ze starověkého Egypta. Jednoduché a rychlé - domino. Předmět
25.00 Kč
425742
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Kalendář pro děti
Blíží se čas Vánoc a jak jinak si připomenout všechny ty tradice a zvyky než krásným adventním kalendářem. Najděte si
50.00 Kč
Bojovka - starověký Egypt Bojovka - starověký Egypt
Zkuste na nalezištích v Egyptě vypátrat bájný amulet. 12 úkolů prověří vaši představivost i logiku. Bojovka vhodná pro první dny nového školního roku i jako pomůcka pro výuku dějepisu. Starověký Egypt – bojovka Předmět: libovolný – zaměření: dějepis Ročník: 2. stupeň Obsah: 12 herních karet, zápisová karta pro žáky, řešení Práce s pomůckou: 1) Bojovka je opřena o historické téma starověkého Egypta, není však potřeba toto téma znát. Bojovka je koncipovaná tak, že ji žáci zvládnou bez dějepisných znalostí. 2) Jednotlivé karty vylepte kam potřebujete. Pouze kartu č. 10 nechte u sebe nebo ji někde poblíž schovejte – viz bod 4. 3) Úkoly na sebe navazují podle čísel karet. Nápovědy ale žáci používají různě. Např. nápovědu pro řešení úkolu karty 11 naleznou na kartě 1. Proto žákům doporučte si zapisovat vše obyčejnou tužkou a na další zápis a potřebu mají zadní stranu zápisové karty. 4) Hra je 2x zavede k Vám – k učiteli.  Poprvé po splnění úkolu karty č. 9. Pokud budou mít prozatím úkoly správně, pošlete je ke kartě č. 10. Pokud mají chybu, musí hledat a řešit znovu.  Podruhé k Vám zajdou na konci hry, zda mají i zbytek dobře.
UUCZ-343664
Dějepis>Venkovní stezky, aktivity>Školní družina>ZŠ – 2. STUPEŇ
80.00