Kultura raného středověku (románské umění)

Předmět:
Ročník:
Počet stran:
8
Velikost: 765.83 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 8. 2023
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Sada slouží k upevnění poznatků o kultuře raného středověku. Je určena střední školy buď do předmětu dějin umění (dějin kultury), anebo může doplnit gymnaziální učivo dějepisu specializovanou kapitolou zaměřenou pouze na kulturu.

Sada obsahuje dva pracovní listy. První se zabývá souhrnně románským uměním v Evropě i na našem území, obsahuje rozmanité úlohy včetně práce s textem. Druhý se zabývá výhradně křesťanstvím, které je nedílnou součástí raně středověké evropské kultury a vzdělanosti; úlohy druhého pracovního listu mohou sloužit jako námět k domácí aktivitě či k samostatné práci s využitím informačních technologií.

Hra obsahuje psané zadání hry Riskuj (tabulku s tématy + bodové hodnocení otázek lze snadno zapsat na tabuli), které shrnuje umění pravěku, starověku a raného středověku (celkem 6 kategorií, každá obsahuje 5 otázek odstupňovaných dle náročnosti), metodika obsahuje také podrobný návod ke hře.

Součástí sady je také test, který lze využít k opakování či k testování na známky.

 

Obsah sady

  • metodický list
  • pracovní list: křesťanství (vč. řešení)
  • pracovní list: románské umění (vč. řešení)
  • Riskuj! (6 kategorií, v každé 5 otázek vč. řešení)
  • test: kultura raného středověku (vč. řešení)

Další produkty od autora kantorka Kateřina

342070
Český jazyk
Testy a písemky
Sada slouží k procvičování a nebo testování literatury v rámci přípravy k maturitní zkoušce. Je určena pro střední
35.00 Kč
359979
Hudební výchova
Batole (1 - 3 roky), MŠ, MŠ - předškoláci
Lapbook
Quietbook pro nejmenší s osmi aktivitami, jež pojí jeden motiv: HUDBA. Je určena pro nejmenší děti (od 2,5 roku do 5 let
80.00 Kč
344524
Dějepis
Didaktické hry
Sada slouží k upevnění poznatků o kultuře doby renesanční. Je určena pro střední školy buď do předmětu dějin umění
25.00 Kč
344947
Český jazyk
Didaktické hry
Sada slouží k opakování gramatických jevů a procvičování práce s textem. Úlohy jsou tvořeny dle úloh maturitních
40.00 Kč
Kultura raného středověku (románské umění) Kultura raného středověku (románské umění)
Sada slouží k upevnění poznatků o kultuře raného středověku. Je určena střední školy buď do předmětu dějin umění (dějin kultury), anebo může doplnit gymnaziální učivo dějepisu specializovanou kapitolou zaměřenou pouze na kulturu. Sada obsahuje dva pracovní listy. První se zabývá souhrnně románským uměním v Evropě i na našem území, obsahuje rozmanité úlohy včetně práce s textem. Druhý se zabývá výhradně křesťanstvím, které je nedílnou součástí raně středověké evropské kultury a vzdělanosti; úlohy druhého pracovního listu mohou sloužit jako námět k domácí aktivitě či k samostatné práci s využitím informačních technologií. Hra obsahuje psané zadání hry Riskuj (tabulku s tématy + bodové hodnocení otázek lze snadno zapsat na tabuli), které shrnuje umění pravěku, starověku a raného středověku (celkem 6 kategorií, každá obsahuje 5 otázek odstupňovaných dle náročnosti), metodika obsahuje také podrobný návod ke hře. Součástí sady je také test, který lze využít k opakování či k testování na známky.   Obsah sady metodický list pracovní list: křesťanství (vč. řešení) pracovní list: románské umění (vč. řešení) Riskuj! (6 kategorií, v každé 5 otázek vč. řešení) test: kultura raného středověku (vč. řešení)
UUCZ-344520
Dějepis>Didaktické hry>Pracovní listy>Testy a písemky>SŠ
30.00