MEZOPOTÁMIE - kompletní příprava

Předmět:
Počet stran:
25
Velikost: 18.48 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
28. 2. 2024
Sdílet:

Materiál slouží k výuce tématu MEZOPOTÁMIE. Lze jej využít ke samostatné práci, práci ve dvojicích, skupinové práci, metodě skládankového učení. Vhodný materiál k projektové výuce.

Soubor obsahuje přehledové textové karty, které shrnují vývoj, kulturu, náboženství a každodennost Mezopotámie. Dále pracovní listy v černobílém provedení.

První pracovní list slouží k souhrnnému procvičení a zopakování tématu. Další dva pracovní listy jsou zaměřené na vybrané oblasti z dějin Mezopotámie - možnost poté vlepit jako zápis z učiva. Další dva pracovní listy obsahují tvůrčí úkoly k tématům  na přehledových kartách. Obojí možnost využít k ověření znalosti tématu.

Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ. 

Materiál rozvíjí kritické myšlení, klíčové kompetence k učení, sociální a personální a komunikativní. 

Materiál se věnuje výstupům z RVP D-9-3-01 rozpozná souvislost mezi přírodními podmínkami a vznikem prvních velkých zemědělských civilizací, D-9-3-02 uvede nejvýznamnější typy památek, které se staly součástí světového
kulturního dědictví.

Učivo z RVP: nejstarší starověké civilizace a jejich kulturní odkaz

Mezipředmětové vztahy: český jazyk

Další produkty od autora Teacher to teachers

307342
Dějepis
ZŠ – 2. STUPEŇ
Bingo
Materiál slouží k výuce tématu ŘECKÁ MYTOLOGIE. Soubor obsahuje hru bingo, hru já mám, kdo má, hru “dějepisné activity”
38.00 Kč
293758
Dějepis
ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ. Materiál slouží k výuce tématu STŘEDOVĚKÉ MĚSTO A VESNICE na druhém stupni
38.00 Kč
469915
Dějepis
9.
Bingo
Materiál slouží k výuce tématu DRUHÁ SVĚTOVÁ VÁLKA. Soubor obsahuje hru bingo (+ řešení), hru já mám, kdo má a
40.00 Kč
293761
Dějepis
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Přípravy hodiny/lekce
Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ. Materiál slouží k výuce období vlády Rudolfa II. Lze jej využít například ke
34.84 Kč
MEZOPOTÁMIE - kompletní příprava MEZOPOTÁMIE - kompletní příprava
Materiál slouží k výuce tématu MEZOPOTÁMIE. Lze jej využít ke samostatné práci, práci ve dvojicích, skupinové práci, metodě skládankového učení. Vhodný materiál k projektové výuce. Soubor obsahuje přehledové textové karty, které shrnují vývoj, kulturu, náboženství a každodennost Mezopotámie. Dále pracovní listy v černobílém provedení. První pracovní list slouží k souhrnnému procvičení a zopakování tématu. Další dva pracovní listy jsou zaměřené na vybrané oblasti z dějin Mezopotámie - možnost poté vlepit jako zápis z učiva. Další dva pracovní listy obsahují tvůrčí úkoly k tématům  na přehledových kartách. Obojí možnost využít k ověření znalosti tématu. Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ.  Materiál rozvíjí kritické myšlení, klíčové kompetence k učení, sociální a personální a komunikativní.  Materiál se věnuje výstupům z RVP D-9-3-01 rozpozná souvislost mezi přírodními podmínkami a vznikem prvních velkých zemědělských civilizací, D-9-3-02 uvede nejvýznamnější typy památek, které se staly součástí světového kulturního dědictví. Učivo z RVP: nejstarší starověké civilizace a jejich kulturní odkaz Mezipředmětové vztahy: český jazyk
UUCZ-360282
Dějepis>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>ZŠ – 2. STUPEŇ
60.01