Svatý Václav (Den české státnosti) - různorodé materiály

Počet stran:
10
Velikost: 1.33 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
21. 9. 2023
Cena:
27 Kč vč. DPH
Sdílet:

Typ materiálu:

o  Materiál je určen do hodin dějepisu na ZŠ či SŠ. Materiál žáky seznamuje s patronem české země – svatým Václavem – v souvislosti se svátkem 28. září. Materiál obsahuje plán po celou hodinu, nabízí také další dobrovolné úkoly. Obsahuje několik pracovních listů, texty s otázkami, šablonu pro dopis Václavovi, komiks, anebo pětilístek. Materiál můžete vyžít celý, anebo jen jeho vybranou jeho část. Je to na vás.

Jak s materiálem pracovat?

o  Materiál obsahuje několik různorodých úkolů vztahujících se k osobě svatého Václava.

o  1. aktivita na úvod: každý žák dostane papír s několika otázkami, které mají tematiku o sv. Václavovi uvést. Na otázkách mohou pracovat samostatně nebo ve dvojici. Dejte žákům čas na jejich zpracování (přihlédněte k jejich věku). Jakmile mají hotovo, otázky jsou prodiskutovány.

o  2. aktivita práce s textem: V další části mají žáci tři texty, v nichž jsou zmapovány nejdůležitější části Václavova života. Texty dávkujte žákům po jednom, ať mají dostatek času odpovědět, popř. se mohou poradit ve dvojici. Otázky si společně vždy projděte, můžete také utvořit společný zápis na tabuli.

o  3. aktivita s odkazem sv. Václava: další část obsahuje dvoustránkový pracovní list s šesti obrázky, které se vztahují k osobě Václava. Úkolem žáků je rozeznat, v jakých různých oblastech se s odkazem Václava můžeme setkat (sochařství, peníze, písně, stavby…). Žáci zde mohou pracovat i s internetovými zdroji, které jim mohou pomoci.

o  4. aktivita komiks svatého Václava: rozdejte žákům obrázky svatého Václava, do nichž jsou vepsány bubliny. Úkolem žáků je do bublin napsat text, který bude k situaci nejlépe sedět – utvoří si jakýsi svatováclavský komiks. Komiks mohou tvořit ve dvojici, anebo samostatně. Nápady jsou poté sdíleny se všemi.

o  5. aktivita svatováclavský pětilístek: nechte žáky vyplnit pětilístek o sv. Václavovi. V pětilístku si shrnou nejdůležitější pojmy, které si zapamatovali.

o  6. aktivita dopis svatému Václavovi: v další části máte šablonu pro tvorbu žákovského dopisu Václavovi. Dopis můžete zadat jako dobrovolný úkol, anebo jej zapojit na konec hodiny.

o  7. aktivita doplňovačka: na závěr máte k dispozici doplňovačku, ve které si žáci ověří to, co si zapamatovali.

Materiálů je několik. Je jen na vás, zdali využijete všechny, anebo zapojíte jen vybrané ?.

Cíl materiálu:

Materiál žáky seznámí s osobou sv. Václava. Žáci si následně uvědomí, proč slavíme Den české státnosti a jak s ním Václav souvisí.

Další produkty od autora U Kantorky

240901
Nezařazené k předmětu
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Typ materiálu: o Materiál obsahuje čtyři pracovní listy, které se věnují sebehodnocení žáků a hodnocení učitelů ze
27.00 Kč
297195
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Typ materiálu: o Materiál se zaměřuje na den pálení čarodějnic. Obsahuje pracovní listy s texty a několika (nejen)
27.00 Kč
235369
Dějepis
6., 7., ZŠ – 2. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Typ materiálu: o Materiál se zaměřuje na procvičení starověkých oblastí jako Mezopotámie, Čína, Indie a Egypt, a to
25.00 Kč
248938
Český jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Typ materiálu: o Materiál obsahuje několik kartiček se slovy, každá kartička je očíslována. Kartičky slouží k
29.00 Kč
Svatý Václav (Den české státnosti) - různorodé materiály Svatý Václav (Den české státnosti) - různorodé materiály
Typ materiálu: o  Materiál je určen do hodin dějepisu na ZŠ či SŠ. Materiál žáky seznamuje s patronem české země – svatým Václavem – v souvislosti se svátkem 28. září. Materiál obsahuje plán po celou hodinu, nabízí také další dobrovolné úkoly. Obsahuje několik pracovních listů, texty s otázkami, šablonu pro dopis Václavovi, komiks, anebo pětilístek. Materiál můžete vyžít celý, anebo jen jeho vybranou jeho část. Je to na vás. Jak s materiálem pracovat? o  Materiál obsahuje několik různorodých úkolů vztahujících se k osobě svatého Václava. o  1. aktivita na úvod: každý žák dostane papír s několika otázkami, které mají tematiku o sv. Václavovi uvést. Na otázkách mohou pracovat samostatně nebo ve dvojici. Dejte žákům čas na jejich zpracování (přihlédněte k jejich věku). Jakmile mají hotovo, otázky jsou prodiskutovány. o  2. aktivita práce s textem: V další části mají žáci tři texty, v nichž jsou zmapovány nejdůležitější části Václavova života. Texty dávkujte žákům po jednom, ať mají dostatek času odpovědět, popř. se mohou poradit ve dvojici. Otázky si společně vždy projděte, můžete také utvořit společný zápis na tabuli. o  3. aktivita s odkazem sv. Václava: další část obsahuje dvoustránkový pracovní list s šesti obrázky, které se vztahují k osobě Václava. Úkolem žáků je rozeznat, v jakých různých oblastech se s odkazem Václava můžeme setkat (sochařství, peníze, písně, stavby…). Žáci zde mohou pracovat i s internetovými zdroji, které jim mohou pomoci. o  4. aktivita komiks svatého Václava: rozdejte žákům obrázky svatého Václava, do nichž jsou vepsány bubliny. Úkolem žáků je do bublin napsat text, který bude k situaci nejlépe sedět – utvoří si jakýsi svatováclavský komiks. Komiks mohou tvořit ve dvojici, anebo samostatně. Nápady jsou poté sdíleny se všemi. o  5. aktivita svatováclavský pětilístek: nechte žáky vyplnit pětilístek o sv. Václavovi. V pětilístku si shrnou nejdůležitější pojmy, které si zapamatovali. o  6. aktivita dopis svatému Václavovi: v další části máte šablonu pro tvorbu žákovského dopisu Václavovi. Dopis můžete zadat jako dobrovolný úkol, anebo jej zapojit na konec hodiny. o  7. aktivita doplňovačka: na závěr máte k dispozici doplňovačku, ve které si žáci ověří to, co si zapamatovali. Materiálů je několik. Je jen na vás, zdali využijete všechny, anebo zapojíte jen vybrané ?. Cíl materiálu: Materiál žáky seznámí s osobou sv. Václava. Žáci si následně uvědomí, proč slavíme Den české státnosti a jak s ním Václav souvisí.
UUCZ-372212
Dějepis>Občanská výchova>Prvouka>Pracovní listy>Ostatní>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Svatý Václav
27.00