Skupinová práce pro prvňáčky

Téma:
Počet stran:
9
Velikost: 24.46 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
10. 9. 2023
Sdílet:

Materiál obsahuje:

5 stanovišť s úkoly, popisky a podrobným návodem.

Všechny listy s čísly stanovišť 1 - 5 vytiskněte a pro delší životnost zalaminujte. Listy umístěte na různá místa ve třídě nebo na chodbě. Všechna stanoviště nejprve s dětmi projděte a vysvětlete jim, co se kde bude dělat. Pomůžou obrázky na listech. Stanoviště 1, děti budou potřebovat hrací kostky a pastelky + pracovní list z materiálu. Stanoviště 2, děti budou potřebovat tužku a velkou roli papíru, kterou jim připravíte. Stanoviště 3, děti budou potřebovat interaktivní tabuli, tady bude s dětmi vyučující nebo asistent. Stanoviště 4, děti potřebují lepidlo, papír A3 a předem připravené a rozstříhané kartičky z materiálu. Stanoviště 5, děti potřebují pastelky nebo tužku a pracovní list z materiálu. Děti postupně ve skupinkách obchází všechna stanoviště a během předem stanoveného časového limitu plní úkoly na jednotlivých stanovištích.

1. stanoviště

Toto stanoviště si nachystejte ke stolu. Na stůl nachystejte hrací kostku. Děti postupně hází kostkou a podle čísla na kostce vybarvují obrázky na přiloženém listu. Příklad: žák 1 hodí na kostce 3. Všichni vybarví (každý svůj list) první obrázek na listu (javorový list) modrou barvou, protože modrá je určená k trojce na kostce. Následně hází další žák a postup opakují tak dlouho, až mají vybarveny všechny obrázky.

2. stanoviště

Na zem rozrolujte roli papíru a k ní nachystejte tužky (tolik, kolik je dětí ve skupině). Děti na roli trénuji uvolňovací cviky. Můžete jim k tomu dát předlohu. Každý si vybere, co chce trénovat a společně vytvoří velký úsek uvolňovacích cviků.

3. Stanoviště

Oskenujte si QR kod z listu, otevře se vám stránka s procvičováním online pro děti. Celá skupinka pracuje s vámi u interaktivní tabule, děti se u činnosti střídají a pomáhají si.

4. Stanoviště

Aktivita u stolu. Děti mají na stole výkres A3, lepidla a předem připravenou sadu kartiček z materiálu. Kartičky si vytiskněte, rozstříhejte a dětem je zamíchejte. Můžete pro každou skupinku nachystat do obálky a označit obálku třeba barvou skupiny. Děti na papír lepí ty kartičky, které mají na obrázku “něco, co najdeme na podzim v lese”. Pokud mají práci rychle hotovou, dokreslí k tomu pastelkami podzimní les.

5. Stanoviště

Děti budou potřebovat tužku a pro každého připravený pracovní list. Na tomto stanovišti děti obkreslují předtištěné obrázky a následně je spojují s hrací kostkou, podle počtu ( 1 pařez spojí s kostkou, na které je jeden puntík).

Další produkty od autora Teach me better

392455
Nezařazené k předmětu
1., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Materiál obsahuje: 1x arch na sbírání nálepek pro každé dítě 1x arch s nálepkami 1x popis jednotlivých aktivit na
45.00 Kč
355980
Nezařazené k předmětu
1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál obsahuje: 8 listů s výzvami zpátky ve škole podzim zima vánoce jaro velikonoce konec školního roku prázdniny
30.00 Kč
410826
Český jazyk
1., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Běhací hra do čtení pro prvňáčky. 70 stran s obrázky slabikami a slovy. Čtení hlásek A, Á, M, L, E, É, S, O, P, U, Ů, I
30.00 Kč
531590
Přírodověda
4., 5., 6.
Ostatní
Materiál přináší 84 zajímavých otázek a odpovědí na téma naší planety. Materiál je vhodný do hodin vlastivědy
60.00 Kč
Skupinová práce pro prvňáčky Skupinová práce pro prvňáčky
Materiál obsahuje: 5 stanovišť s úkoly, popisky a podrobným návodem. Všechny listy s čísly stanovišť 1 - 5 vytiskněte a pro delší životnost zalaminujte. Listy umístěte na různá místa ve třídě nebo na chodbě. Všechna stanoviště nejprve s dětmi projděte a vysvětlete jim, co se kde bude dělat. Pomůžou obrázky na listech. Stanoviště 1, děti budou potřebovat hrací kostky a pastelky + pracovní list z materiálu. Stanoviště 2, děti budou potřebovat tužku a velkou roli papíru, kterou jim připravíte. Stanoviště 3, děti budou potřebovat interaktivní tabuli, tady bude s dětmi vyučující nebo asistent. Stanoviště 4, děti potřebují lepidlo, papír A3 a předem připravené a rozstříhané kartičky z materiálu. Stanoviště 5, děti potřebují pastelky nebo tužku a pracovní list z materiálu. Děti postupně ve skupinkách obchází všechna stanoviště a během předem stanoveného časového limitu plní úkoly na jednotlivých stanovištích. 1. stanoviště Toto stanoviště si nachystejte ke stolu. Na stůl nachystejte hrací kostku. Děti postupně hází kostkou a podle čísla na kostce vybarvují obrázky na přiloženém listu. Příklad: žák 1 hodí na kostce 3. Všichni vybarví (každý svůj list) první obrázek na listu (javorový list) modrou barvou, protože modrá je určená k trojce na kostce. Následně hází další žák a postup opakují tak dlouho, až mají vybarveny všechny obrázky. 2. stanoviště Na zem rozrolujte roli papíru a k ní nachystejte tužky (tolik, kolik je dětí ve skupině). Děti na roli trénuji uvolňovací cviky. Můžete jim k tomu dát předlohu. Každý si vybere, co chce trénovat a společně vytvoří velký úsek uvolňovacích cviků. 3. Stanoviště Oskenujte si QR kod z listu, otevře se vám stránka s procvičováním online pro děti. Celá skupinka pracuje s vámi u interaktivní tabule, děti se u činnosti střídají a pomáhají si. 4. Stanoviště Aktivita u stolu. Děti mají na stole výkres A3, lepidla a předem připravenou sadu kartiček z materiálu. Kartičky si vytiskněte, rozstříhejte a dětem je zamíchejte. Můžete pro každou skupinku nachystat do obálky a označit obálku třeba barvou skupiny. Děti na papír lepí ty kartičky, které mají na obrázku “něco, co najdeme na podzim v lese”. Pokud mají práci rychle hotovou, dokreslí k tomu pastelkami podzimní les. 5. Stanoviště Děti budou potřebovat tužku a pro každého připravený pracovní list. Na tomto stanovišti děti obkreslují předtištěné obrázky a následně je spojují s hrací kostkou, podle počtu ( 1 pařez spojí s kostkou, na které je jeden puntík).
UUCZ-361278
Grafomotorika>Matematika>Prvouka>Pracovní listy>Ostatní>MŠ - předškoláci>1.>ZŠ – 1. STUPEŇ>Podzim
45.00