Zimní pohlednice s písničkou - šablona k dotvoření

Počet stran:
1
Velikost: 628.76 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
24. 9. 2023
Sdílet:

Osobní dotek v době digitální komunikace.

Pojďme podpořit tradici, která již mnoho let spojuje lidi na dálku a je krásným osobním projevem zájmu, lásky a přátelství. Ukažme dětem prostředek, kterým je možné posílit vztah mezi lidmi a který zaručeně potěší a překvapí jejich blízké i přátele.  

Seznamne děti s pohlednicí.

Tento nápad se u nás doma těší velké oblibě. Děti si posílají  různé kreslené vzkazy pohlednice a dopisy se svými blízkými a kamarády již od tří let. Velice si užívají celý proces tvorby, chystání na odeslání i samotné odesílání. A naopak jakékoli jim adresované psaní je rozradostní a přinese jim opravdový zážitek. 

Společně s dětmi se zamysleme:

 • komu by chtěli pohlednici věnovat/ poslat
 • co by chtěli pohlednicí sdělit
 • k čemu slouží její jednotlivé části
 • jaké jsou možnosti poslání pohlednice, co je k tomu potřeba a jak se taková pohlednice odesílá


V PDF souboru, který je tu pro vás nachystán, najdete šablonu k tisku pro výrobu pohlednice se zimním motivem. Omalovánka/ dokreslovačka je určená pro tisk na klasický kancelářský papír formátu A4. Jedna stránka obsahuje pohlednici 2x. Šablona pohlednice krom předkresleného motivu k vybarvení a dokreslení obsahuje QR kód, který po načtení čtečkou QR kódů (aplikace v mobilu, či tabletu) obdarovanému přehraje písničku.

Na výrobu budete potřebovat:

 • vytištěné šablony
 • pastelky
 • tuhé lepidlo
 • nůžky
 • popř. laminovačku a laminovací fólie

Jak s šablonou pracovat?

 • Oddělit od sebe dvojici pohlednic
 • Vybarvit a dokreslit navržený motiv - Uprostřed pohlednice je na předkresleném motivu prostor pro vlastní kreativitu a zabydlení lesa nějakou svou vlastní bytostí. Záměrně nepíši zvířátkem, protože děti jsou duše kreativní.
 • Přehnout v místě mezi přední a zadní stranou pohlednice ( místo je vyznačeno linkou), tak aby uvnitř zůstal prázdný prostor a z vnější strany předtištěné a kreslené části pohlednice.
 • Vnitřní prázdný prostor natřít lepidlem a obě části k sobě pečlivým přihlazením spojit.
 • Dopsat vzkaz a adresu.
 • Pohlednici zalaminovat - tento krok je volitelný, ne podmínkou. 

...pohlednice nejsou jen o sdílení zážitků z dovolené. Mohou být  poděkováním… vzpomínkou… vyjádřením citů... Pohlednice s  obrázkem může mít hluboký emocionální význam a být krásným dárkem pro milovanou osobu. Stejně tak pohlednice se vtipným nebo originálním motivem může udělat radost dobrému příteli. Výborně se hodí pro poděkování za pomoc a podporu, nebo chcete-li svému vzkazu dát vyšší váhu. Při psaní pohlednice se člověk zaměřuje na jednoho adresáta, což dodává konverzaci speciální hodnotu. Pohlednice vytvořená vlastníma  rukama se adresátovi zaručeně vryje do paměti.

Další produkty od autora Jiřina Říhová

431665
Hudební výchova
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2.
Písničky, básničky
Milí pedagogové a průvodci dětí. Soubor přináší inspiraci pro činnost s dětmi předškolního a mladšího školního věku v
79.00 Kč
Zimní pohlednice s písničkou - šablona k dotvoření Zimní pohlednice s písničkou - šablona k dotvoření
Osobní dotek v době digitální komunikace. Pojďme podpořit tradici, která již mnoho let spojuje lidi na dálku a je krásným osobním projevem zájmu, lásky a přátelství. Ukažme dětem prostředek, kterým je možné posílit vztah mezi lidmi a který zaručeně potěší a překvapí jejich blízké i přátele.   Seznamne děti s pohlednicí. Tento nápad se u nás doma těší velké oblibě. Děti si posílají  různé kreslené vzkazy pohlednice a dopisy se svými blízkými a kamarády již od tří let. Velice si užívají celý proces tvorby, chystání na odeslání i samotné odesílání. A naopak jakékoli jim adresované psaní je rozradostní a přinese jim opravdový zážitek.  Společně s dětmi se zamysleme: komu by chtěli pohlednici věnovat/ poslat co by chtěli pohlednicí sdělit k čemu slouží její jednotlivé části jaké jsou možnosti poslání pohlednice, co je k tomu potřeba a jak se taková pohlednice odesílá V PDF souboru, který je tu pro vás nachystán, najdete šablonu k tisku pro výrobu pohlednice se zimním motivem. Omalovánka/ dokreslovačka je určená pro tisk na klasický kancelářský papír formátu A4. Jedna stránka obsahuje pohlednici 2x. Šablona pohlednice krom předkresleného motivu k vybarvení a dokreslení obsahuje QR kód, který po načtení čtečkou QR kódů (aplikace v mobilu, či tabletu) obdarovanému přehraje písničku. Na výrobu budete potřebovat: vytištěné šablony pastelky tuhé lepidlo nůžky popř. laminovačku a laminovací fólie Jak s šablonou pracovat? Oddělit od sebe dvojici pohlednic Vybarvit a dokreslit navržený motiv - Uprostřed pohlednice je na předkresleném motivu prostor pro vlastní kreativitu a zabydlení lesa nějakou svou vlastní bytostí. Záměrně nepíši zvířátkem, protože děti jsou duše kreativní. Přehnout v místě mezi přední a zadní stranou pohlednice ( místo je vyznačeno linkou), tak aby uvnitř zůstal prázdný prostor a z vnější strany předtištěné a kreslené části pohlednice. Vnitřní prázdný prostor natřít lepidlem a obě části k sobě pečlivým přihlazením spojit. Dopsat vzkaz a adresu. Pohlednici zalaminovat - tento krok je volitelný, ne podmínkou.  ...pohlednice nejsou jen o sdílení zážitků z dovolené. Mohou být  poděkováním… vzpomínkou… vyjádřením citů... Pohlednice s  obrázkem může mít hluboký emocionální význam a být krásným dárkem pro milovanou osobu. Stejně tak pohlednice se vtipným nebo originálním motivem může udělat radost dobrému příteli. Výborně se hodí pro poděkování za pomoc a podporu, nebo chcete-li svému vzkazu dát vyšší váhu. Při psaní pohlednice se člověk zaměřuje na jednoho adresáta, což dodává konverzaci speciální hodnotu. Pohlednice vytvořená vlastníma  rukama se adresátovi zaručeně vryje do paměti.
UUCZ-374286
Grafomotorika>Český jazyk - psaní>Etická výchova>Omalovánky>Písničky, básničky>Ostatní>MŠ - předškoláci>1.>2.>3.>4.>ZŠ – 1. STUPEŇ>Zima>Rodina>Vánoce
0.00