Jaké povolání se ukrývá v tajence? Vyhledávání informací na internetu ke středním školám.

Kategorie:
Téma:
Počet stran:
6
Velikost: 387.06 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
4. 11. 2022
Cena:
35 Kč vč. DPH
Sdílet:

V materiálu se nachází 10 tajenek – 10 povolání. Úkolem žáků je tajenku rozluštit a vyhledat vhodné střední školy ke studiu tohoto oboru. Byla vybrána taková povolání, k jejichž výkonu stačí výuční list nebo maturitní zkouška.

Povolání v tajenkách:

1) Kominík

2) Grafička

3) Kadeřnice

4) Kynolog

5) Ošetřovatelka

6) Autoelektrikář

7) Autoklempíř

8) Mzdová účetní

9) Strojní zámečník

10) Učitel mateřské školy

Pracovní listy mohou mít dvojí obtížnost. Mladším žákům je možné poradit, jak mají postupovat při luštění tajenky, starší žáci by na postup měli přijít sami.

Zadání pro mladší žáky: Nalezneš v tajence názvy povolání? Čti písmena podle pořadí, jak udávají čísla ve vedlejší tabulce.

Dokument neobsahuje řešení pro učitele, myšlenka pracovních listů je taková, že by žáci měli hledat ty školy, které mají nejblíž ke svému domovu. Díky této jednoduché činnosti se naučí vhodně vyhledávat informace, které pak mohou využít při svém životním hledání. Při práci je vhodná neustálá konzultace s učitelem.

 

Další produkty od autora Petra Navrátilová

716
Český jazyk
4., 5., 6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru AZ KVÍZ určenou k procvičování mluvnických kategorií sloves. Známá televizní soutěž AZ kvíz má více možností
40.00 Kč
162391
Český jazyk
3., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Soubor obsahuje celkem 10 karet ve formátu A4, které je vhodné vytisknout na bílý papír a zalaminovat. Záleží jen na Vás
29.00 Kč
130145
Český jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Postřehovky
Učím sice český jazyk na druhém stupni, ale vždy se snažím vkládat do hodin i trochu her. Zjistila jsem, že i puberťáci
40.00 Kč
9247
Informatika
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Výzdoba třídy
V dnešní době je internet součástí běžného života dítěte a žáci si mnohdy ani neuvědomují hranici bezpečného používání
30.00 Kč
Jaké povolání se ukrývá v tajence? Vyhledávání informací na internetu ke středním školám. Jaké povolání se ukrývá v tajence? Vyhledávání informací na internetu ke středním školám.
V materiálu se nachází 10 tajenek – 10 povolání. Úkolem žáků je tajenku rozluštit a vyhledat vhodné střední školy ke studiu tohoto oboru. Byla vybrána taková povolání, k jejichž výkonu stačí výuční list nebo maturitní zkouška. Povolání v tajenkách: 1) Kominík 2) Grafička 3) Kadeřnice 4) Kynolog 5) Ošetřovatelka 6) Autoelektrikář 7) Autoklempíř 8) Mzdová účetní 9) Strojní zámečník 10) Učitel mateřské školy Pracovní listy mohou mít dvojí obtížnost. Mladším žákům je možné poradit, jak mají postupovat při luštění tajenky, starší žáci by na postup měli přijít sami. Zadání pro mladší žáky: Nalezneš v tajence názvy povolání? Čti písmena podle pořadí, jak udávají čísla ve vedlejší tabulce. Dokument neobsahuje řešení pro učitele, myšlenka pracovních listů je taková, že by žáci měli hledat ty školy, které mají nejblíž ke svému domovu. Díky této jednoduché činnosti se naučí vhodně vyhledávat informace, které pak mohou využít při svém životním hledání. Při práci je vhodná neustálá konzultace s učitelem.  
UUCZ-208393
Informatika>Občanská výchova>Prvouka>Pracovní listy>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Povolání
35.00