Logopedická hra - Rybník s rybičkami (barevná a černobílá verze)

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
4
Velikost: 500.24 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
23. 5. 2022
Cena:
25 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál logopedická hra - Rybník s rybičkami obsahuje obrázek rybníku ve velikosti A4, 8 barevných obrázků rybiček a 7 černobílých obrázků rybiček. Obrázky jsou stažené z free verze na flaticon.com.

K aktivitě je potřeba použít brčka.

Cílová skupina: předškoláci, přípravná třída a 1. třída ZŠ

Vhodné zařazení hry:

  • těsně před zahájením je vhodné, aby se děti vysmrkaly
  • je nutné vyvětrat třídu

Postup hry:

Před zahájením hry je vhodné děti motivovat příběhem o vodním světě rybiček, o důležitosti rybníků a jejich harmonickém životě s rybičkami. Stačí několik vět. Úkolem dětí je dofoukat rybičku do rybníčku – nejprve jen ústy, poté za pomocí brčka. Rybník je vhodné přilepit na desku stolu, aby ho děti nemohly odfouknout. 

Následovně děti „vdechují“ vzduch z brčka tak, aby se rybička přitiskla a ony ji poponesly mimo rybník.

 

Doporučuji po aktivitě relaxační chvilku, protože foukání je namáhavá činnost, po které hrozí větší únava dětí a bolest hlavy.

Cíle hry:

  • děti procvičují regulaci výdechového proudu
  • zpestření výukového tématu o rybách

Další produkty od autora Alena Fenclová

57805
Český jazyk - gramatika
4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Materiál hry Co bys dělal, kdyby obsahuje 48 kartiček v černobílé a barevné verzi a metodický list. Cílová skupina
35.00 Kč
Logopedická hra - Rybník s rybičkami (barevná a černobílá verze) Logopedická hra - Rybník s rybičkami (barevná a černobílá verze)
Materiál logopedická hra - Rybník s rybičkami obsahuje obrázek rybníku ve velikosti A4, 8 barevných obrázků rybiček a 7 černobílých obrázků rybiček. Obrázky jsou stažené z free verze na flaticon.com. K aktivitě je potřeba použít brčka. Cílová skupina: předškoláci, přípravná třída a 1. třída ZŠ Vhodné zařazení hry: těsně před zahájením je vhodné, aby se děti vysmrkaly je nutné vyvětrat třídu Postup hry: Před zahájením hry je vhodné děti motivovat příběhem o vodním světě rybiček, o důležitosti rybníků a jejich harmonickém životě s rybičkami. Stačí několik vět. Úkolem dětí je dofoukat rybičku do rybníčku – nejprve jen ústy, poté za pomocí brčka. Rybník je vhodné přilepit na desku stolu, aby ho děti nemohly odfouknout.  Následovně děti „vdechují“ vzduch z brčka tak, aby se rybička přitiskla a ony ji poponesly mimo rybník.   Doporučuji po aktivitě relaxační chvilku, protože foukání je namáhavá činnost, po které hrozí větší únava dětí a bolest hlavy. Cíle hry: děti procvičují regulaci výdechového proudu zpestření výukového tématu o rybách
UUCZ-60023
Logopedie>Ostatní>MŠ - předškoláci>1.>Speciální pedagogika
25.00